Wpis z mikrobloga

Jest tu na sali prawnik?
Dostałam wlasnie nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym z sądu w Poznaniu: 1000 zł dla Tmobile.
W listopadzie dostalam juz od nich nakaz wystawiony z sądu internetowego, wnioslam sprzeciw i jedńoczesnie reklamacje do Tmobile, która zostala rozpatrzona pozytywnie - ze względu na nieprawidłowości w naliczaniu not odsetkowych, błędy w pozwie (pomylili daty zawarcia umowy, nie uwzglednili ze wykonalam wszystkie przelewy w ciagu 24 miesiecy, odsetki liczyli od wypowiedzenia umowy, ktore nie mialo miejsca).

Jeśli teraz wniosę sprzeciw do sądu poznańskiego to podobno kolejnym krokiem jest rozprawa…?

Sytuacja wygląda tak: mialam numer na kartę z umową na 24 doładowania. Doładowania wykonałam wszystkie w wyznaczonym terminie ale 3 z nich miały opoznienie - dostałam od tmobile przypominajke i w wyznaczonym przez nich terminie uzupelnilam doladowanie - mam wszystko udokumentowane… Po 2 latach od zawarcia umowy bylam w salonie tmobile, upewnialam sie ze wszystko jest ok - dostalam ustne potwierdzenie, ze tak (ostatnie dwa doladowania robilam wlasnie u nich w salonie).
To bylo w maju zeszlego roku a w listopadzie dostalam pierwsze wezwanie sadowe. Zglosilam sprzeciw, sprawe umorzono. Mam na mailu potwierdzenie z grudnia od windykacji tmobile ze mnie przepraszają bo blad byl po ich stronie, ze nie mam zadnych zaleglosci.
No i dzis dostalam kolejny nakaz. Kolejny pozew w ktorym znowu są bledne daty (co ciekawe do pozwu zalaczyli kopie umowy gdzie te daty sa poprawne i nikt tego nie zauwazyl). Moge zglosic sprzeciw ale to bedzie rownowazne z wyznaczeniem terminu rozprawy?
Nie da sie tego inaczej ugryzc? Tmobile przyznal sam ze noty byly bledne… ja nie chcę do sądu :(
Niby racja jest po mojej stronie ale zaczynam sie bać, że pojde do sądu a tam mnie przemielą i wyplują…

@T-Mobile_Polska w kulki sobie lecicie…( ͡° ʖ̯ ͡°)
Będe was odradzac z calych sil wszystkim dookoła…

#kiciochpyta #poradaprawna #prawnik #poznan #tmobile #pomocy
  • 7
@oh_cherry: czemu nie chcesz do sądu? za dojazd dostaniesz zwrot, za dniówkę też... oczywiście jak wygrasz ale skoro daty masz poprawne?
od nich pewnie i tak nikt nie przyjdzie... normalnie się odwołuj, dostaniesz zaproszenie to pójdziesz i opowiesz co i jak.
@oh_cherry no i co ona na to? Tylko "ojoj" i koniec czy powiedziała, że się dowie co i jak?
A sądu się nie bój. W razie co przygotuj sobie ładnie wszystkie dokumenty, maile itp (wszystkie dowody).
A na koniec złóż wniosek o zadośćuczynienie za robienie takich akcji i doprowadzenie Cię do stanów lękowych itp oraz za składanie fałszywych zeznań (no bo przecież zupełnie nic nie zrobiłaś i nic na Ciebie nie majo)