Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję "porady" prawnej, bo zżera mnie nerwica i boję się, czy się w coś nie wkopałem. Podpisałem niedawno umowę na wynajem pokoju. Myślicie, że mogłem się w coś wkopać, jeżeli ta umowa była zawarta z F.H.U? Właściciel właśnie tak sporządził umowę i wystawia faktury za usługę wynajmowania. Firma istnieje ponad 20 lat, ponoć to jednoosobowa działalność gospodarcza.

Sprawdziłem profil działalności tej firmy googlując NIP i tam oprócz profilu związanego z wynajmowaniem, jest masa innych profili działalności, jak np. sprzątanie, remonty, sprzedaż detaliczna itd. Ale najbardziej co mnie przeraziło, to również istnienie takiego profilu tej firmy jak:
82.91.Z Działalność świadczona przez agencje inkasa i biura kredytowe

I jak przeczytałem o opisie tego profilu, to są takie punkty:
- ściąganie należności płatniczych z tytułu roszczeń, odbiór płatności, takich jak rachunki lub długi,
- opracowywanie informacji, takich jak historie kredytowe osób, firm czy dotyczące zatrudnienia,
- ocenę zdolności kredytowej osób i jednostek gospodarczych przeprowadzaną w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Jest jakieś ryzyko, że może to wykorzystać jakoś przeciwko mnie mając moje wszystkie dane na umowie (numer dowodu osobistego, PESEL), czy mogę spać spokojnie?

#pytanie #prawo #wynajem #pomocy #nieruchomosci #poradaprawna #poradyprawne
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakieś ryzyko, że może to wykorzystać jakoś przeciwko mnie mając moje wszystkie dane na umowie (numer dowodu osobistego, PESEL), czy mogę spać spokojnie?


@telegazeciarz: w jaki sposób wykorzystać? To normalny profil działalności. Jeżeli mu nie będziesz płacić, to możliwe, że on będzie mieć doświadczenie jak te pieniądze odzyskać.

Opracowanie historii i szacowanie zdolności kredytowej to chyba też nic strasznego :)
  • Odpowiedz
@Detharon: Nie mam pojęcia. Może żeby mnie jakoś wkopać w sztuczne długi wobec niego, albo coś. Albo żeby sam wziął na mnie jakiś kredyt. Nie mam pojęcia. Nie znam się i pewnie głównie ta niewiedza jest powodem mojej nerwicy, bo nie znam się na prawie, ale jak widzę takie kombo tych profili tylko przy jednoosobowej działalności, to się boję, że on może wie jak oszukać system i to jakoś przeciwko
  • Odpowiedz
@telegazeciarz: typ pewnie po zaniżonej cenie odkupuje mieszkania za długi, a później je wynajmuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oplacaj faktury zgodnie z tym jak są opisane, jak płacisz gotówką to za potwierdzeniem.
  • Odpowiedz
@bdg-bro: W sumie to nie widziałem od niego innych ogłoszeń.

Zapomniałem jeszcze dodać, że ta firma jest zarejestrowana na to samo mieszkanie, w którym wynajmuje pokoje. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie?
  • Odpowiedz
Jest jakieś ryzyko, że może to wykorzystać jakoś przeciwko mnie mając moje wszystkie dane na umowie (numer dowodu osobistego, PESEL), czy mogę spać spokojnie?


@telegazeciarz: jak podpiszesz umowę z kimkolwiek innym, to ten ktoś też mógłby przekazać je komuś takiemu, jak Twój aktualny wynajmujący. Nie bardzo rozumiem, dlaczego akurat teraz miałbyś się bać.
  • Odpowiedz
@telegazeciarz poziom paranoi wybił ponad sufit :) a tak na poważnie Mirku to musisz trochę wyluzować. To że facet prowadzi sobie działalność gospodarczą I co ma wpisane w profilach działalności nie powinno Ciebie martwić. A wręcz powinieneś być spokojny że jest to działalność legalna. Natomiast z tym peselem to też śmieszna sprawa. Bo numerów PESEL i danych po internecie lata tysiące. Wystaw sobie ogłoszenie na OLX że dasz pracę i przyjmujesz
  • Odpowiedz