Wpis z mikrobloga

Cześć. Nie mogę znaleźć nigdzie informacji albo nie wiem jak ułożyć zapytanie. Czy pracodawca może zwolnić za wysłanie sobie z telefonu służbowego na prywatny wewnętrznej instrukcji? Co do zasady wychodzi na to że pracownik może korzystać z telefonu prywatnego do celów służbowych jeśli wyrazi taką zgodę i jeśli regulamin pracy tego nie zabrania wprost. Dobrze myślę? Bo chyba szykuje się pozew#prawo #prawopracy #poradaprawna
  • 4
@Arrgon: Jeśli dokument jest wewnętrzny, to nie może opuścić struktury firmy.
Do tego, jeśli to jakiś fintech czy bankowość/ubezpieczenia, to mają bardzo sztywne polityki bezpieczeństwa i wrzucanie na prywatne telefony służbowych rzeczy, a nawet jakakolwiek praca z niedopuszczonego sprzętu to proszenie się o kłopoty.
Bezpieka bezproblemowo rozrysuje ci sytuację, gdzie taki dokument może wrócić (bo np. wyślesz z prywaty na służbowy) zainfekowany, a to już dobry case study obejścia systemów zabezpieczeń
@Arrgon: to może być instrukcja jak zainstalować klienta do vpn, a nawet jak używać papieru w kiblu xd ważne jaki ma status w firmie.
Jeśli ma być powód do wyciągnięcia jakichś konsekwencji, to może urosnąć do rangi "bardzo ważny dokument wyłącznie do użytku wewnętrznego, ściśle tajne/nie wiem"
W fintechowych korpo zipa nie możesz otworzyć w windowsie, a sam laptop leci w kosmos przy uruchamianiu 5 antywirusów, skanerów i dlp, a Ty