Jaki internet wybralibyście na podróż Macedonia, Serbia, Bośnia? Co wyjdzie najtaniej?

Chciałem użyć LIFECELL, ale widzę, że zrobili update warunków i usunęli Serbię oraz Macedonię.

#podroze #esim #podrozowanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Polecacie jakąś apkę do planowania podróży? Chciałbym móc zaznaczyć sobie miejsca koniecznie do odwiedzenia, dobrze do odwiedzenia i przy okazji jak starczy czasu. Do tego jakieś kategorie (atrakcją/jedzenie), z możliwością dodania opisu. Musi działać na androidzie i najlepiej gdyby miała integracje z Google maps.

Kojarzycie coś?

#podroze #wakacje #podrozujzwykopem #android
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jmuhha Syfu dużo, szczególnie na ścianach, które są tak pobazgrane, że trudno znaleźć wolne miejsce. Do tego stopnia, że aż nabiera to swoistego uroku. Czy bezpiecznie? My mieliśmy obawy, a ostatecznie było mega bezpiecznie.
  • Odpowiedz
@krytyk__wartosciujacy: to jest dobre pytanie. Ja w swoim miałem opony 2.1" na kołach 27.5 i było git, tym bardziej, że jak wjechaliśmy dalej i w Kirgistan, to już jednak asfaltów było sporo. Tata z kolei miał starego trekkinga z laczkiem 2.0" i jechało mu się tak przyjemnie jak mi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z ludzi mijanych na trasie (głównie w dalszej części) to jednak dominowały gravele
  • Odpowiedz
@ChlopoRobotnik2137: byliśmy na przełomie sierpnia i września. Temperatury od ponad 35 w dolinach, tu w Korytarzu w dzień pewnie też koło 30-35, w dalszej części trasy (będzie jeszcze jedna część ( ͡° ͜ʖ ͡°)) nocami był spadki trochę poniżej 0. Ale bez deszczu i śniegu, cały pobyt. Przy czym na wysokościach 3500-4000 temperatury były ok 10-15 stopni, plus silny wiatr. Koszulkę którą, bo mam ich tam
  • Odpowiedz
Cześć Mirki,
Szukam jakiegoś taniego lotu na majowke(1-4.05) wylot z Warszawy. Gdzieś gdzie ciepło i można coś pozwiedzać i pojeździć na rowerze. Myślałem na Pizą lub Sycylią. Ewentualnie gdzie polecacie jechać samochodem z Warszawy, jakieś ciekawe miejsca, myślałem na Wiedniem. #tanieloty #taniepodrozowanie #podroze #podrywajzwykopem #zwiedzajzwykopem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czesc, wybieram sie w maju na tripa po Japonii i ostatnim przystankiem tamże będzie Okinawa - main island. Czy ktos moze zna lub moze polecic wypozyczalnie aut na miejscu - laduje w Naha ? Jak ma sie sprawa z depozytem, bo jak wstepnie patrzylem to wychodzi nie raz dosyc hardcorowo. Moze jacys rodacy na miejscu ? ;) #japonia #podroze
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@richoffcocaine: Sprawdź sobie Europcar bo wychodzi dość korzystnie, minus jest taki, że ich samochody nie mają urządzeń do ETC i chyba nie można ich wypożyczać. Ja wynajmowałem od nich tylko raz, ale nie musiałem płacić depozytu (w ogóle nie wzięli karty kredytowej ode mnie bo płaciłem z góry, nie wiem czy ktoś się pomylił czy czemu tak było).

Długo planujesz pozostać na Okinawie? Na pewno nie chcesz przepłynąć się na
  • Odpowiedz
#podroze #loty #samoloty Dobrze rozumiem, że zwrot dodatkowej opłaty za bagaż rejestrowany się nie należy, nawet w sytuacji gdy bagaż poleciał gdzie indziej i tak długo go szukali, że dostarczenie go utraciło sens, więc wrócił już do domu do Polski? XD
Widzę tylko opcje odszkodowania za rzeczy, które musiałem kupić na miejscu.
Linie lotnicze to złodziejstwo.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Możecie polecić szlak na 3-4dni (najlepiej jakby były 3 noclegi) w polskich górach (może być też Słowacja)? Najlepiej nocowanie w schroniskach. Optymalny dystans dzienny to jakieś 15-20km i fajnie jakby omijało się wszelakie miasta i asfalty.

Grań Karkonoszy już zaliczona także ten kierunek odpada. Tatry też ze względu na ilość ludzi na szlakach.

#gory #podroze #podrozujzwykopem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wygryw_z_wyboru: Quechua NH500 z Decathlonu. Mega wygodne, dość trwałe (intensywnie 4 lata użytkowane) plus nie wyglądają na typowe buty sportowe, co jest dla mnie plusem. Jak na 200 zł to są super.
Dobrze pomyślane właśnie do turystyki. Gumowane noski sprawiają że nie przemokną od razu na mokrej trawie czy gdzieś, bieżnik podeszwy też sensowny, więc nadają się nie tylko do miasta.
DerMitteleuropaer - @Wygrywzwyboru: Quechua NH500 z Decathlonu. Mega wygodne, dość tr...

źródło: buty-turystyczne-meskie-quechua-nh500

Pobierz
  • Odpowiedz