Wpis z mikrobloga

Witam, jak najłatwiej i najlepiej założyć i prowadzić firmę (JDG)? Jestem programistą, chcę przejść z UoP na B2B, 2-3 fakturki w miesiącu. Chciałbym ogarniać to poświęcając jak najmniejszą ilość mojego czasu. Jakie firmy ogarniające cały ten proces, tj. zakładanie firmy, prowadzenie księgowości, proste doractwo podatkowe itd. polecacie? Zależy mi na tym, aby podpowiedzieli jaką formę opodatkowania wybrać na przykład. Czy jest coś innego niż infakt wartego polecenia?
#programowanie #podatki #firma #programista15k #pracbaza #pieniadze #ksiegowosc #zus
  • 5
@Gaahl75: poszukaj jakiegoś księgowego online, nie polecam księgowych "stacjonarnych", bo często niepotrzebnie każą sobie przynosić / wysyłać jakieś papiery, no ale to pewnie też kwestia księgowego, bo różni są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gaahl75 dogadasz ze zleceniodawcą to wpisze ci w umowie obowiązki testera i wchodzisz w ryczałt 8,5% wtedy najtańsze biuro księgowe bo nie ma za dużo roboty z fakturami
@Gaahl75: Witam, aby założyć działalność gospodarczą należy wypełnić i złożyć wniosek CEIDG-1. Wniosek można złożyć w wersji papierowej do dowolnego urzędu miasta lub gminy (tutaj można skorzystać z naszego interaktywnego formularza: https://www.ifirma.pl/ceidg) lub dokonać tego online przez stronę ministerialną biznes.gov.pl.
Z naszej strony oferujemy bezpłatną pomoc w wypełnianiu wniosku CEIDG dotyczącego założenia działalności gospodarczej oraz formularza VAT-R. Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:00 wyłącznie przez