Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@Klopsztanga: czyli co, zrobic query buildera czy moze jeszcze co innego?
- 1
@TheFuckingRoses: Korzystaj z JMS serializer i w encji dane ułóż w grupy albo dodaj exclude do tych które są niepotrzebne, albo MaxDepth ustaw. Ludzie nie komplikujcie sobie życia ;)
- 1
Mirki pytanie czy będzie działać jeśli na stronie A wrzucimy img tracking pixel ( i na stronie B wygenerujemy cookie aby widzieć kto przeglądał stronę A ? Czy przeglądarki są na to jakoś zabezpieczone ?
#webdev #php
#webdev #php
W jakiej technologii najlepiej wykonać taką mapkę? Kolory pobierane z bazy mysql, każdy "punkcik" jako hiperłącze. Flash odpada a chciałbym mieć możliwość przybliżania/przesuwania. #js ?
#webmastering #webdev #php #js
#webmastering #webdev #php #js
źródło: comment_a2d5nam8gTNPnu7zs2GyPkPsWUGxbnWI.jpg
Pobierz- 2
@czarnyzawias: canvas?
@czarnyzawias: CSS albo SVG - jak wyżej
- 1
Mirki, mam stronę opartą na #wordpress i na pasku z boku widgety.
Gdy włączam stronę na urządzeniu mobilnym - lub gdy szerokość przeglądarki zmieni się na mniejszą niż 750px, cały pasek z widgetami ląduje na samym dole strony.
Trzeba mi zrobić tak, żeby jeden widget został na górze strony, nad wpisami.
Umiem go tam wyświetlić gdzie trzeba, brakuje mi tylko skryptu, który go wyświetli gdy szerokość jest mniejsza niż 750px
Gdy włączam stronę na urządzeniu mobilnym - lub gdy szerokość przeglądarki zmieni się na mniejszą niż 750px, cały pasek z widgetami ląduje na samym dole strony.
Trzeba mi zrobić tak, żeby jeden widget został na górze strony, nad wpisami.
Umiem go tam wyświetlić gdzie trzeba, brakuje mi tylko skryptu, który go wyświetli gdy szerokość jest mniejsza niż 750px
- 0
Komentarz usunięty przez moderatora
Mam takie zapytanie do MySQL w PDO i wyrzuca mi błąd z syntaxem. Drugie zapytanie, analogiczne działa bez problemu. Co jest nie tak?
http://pastebin.com/ZqJAxFUP
#php #naukaprogramowania
http://pastebin.com/ZqJAxFUP
#php #naukaprogramowania
"Table and Column names cannot be replaced by parameters in PDO."
- 0
@niewiemcotuwpisac: O tym nie wiedziałem. Szkoda że zwrócony error bezpośrednio o tym nie mówi.
mireczki, da się jakoś w nazwa.pl zmienić wersję php, ale dla wybranego katalogu? wiem, że jest możliwość zmiany php globalnie dla całego konta, ale ja bym jednak wolał pozostać przy wersji 5.4, a dla jednego katalogu potrzebuję 5.6. Próbowałem z htaccess:
AddHandler application/x-httpd-php56 .php .php5 .php4 .php3
ale nic z tego nie wychodzi. Przy wywołaniu pliku php dostaję monit zapisu pliku.
#php #nazwapl #programowanie
AddHandler application/x-httpd-php56 .php .php5 .php4 .php3
ale nic z tego nie wychodzi. Przy wywołaniu pliku php dostaję monit zapisu pliku.
#php #nazwapl #programowanie
- 3
@goodghost: nazwa naaje sie do tego zeby przeniesc z niej swoje dane
Mirki, moze wpadniecie na optymalizacje. Na "dzień dobry" strony, mam zapytanie do ponad 50 różnych jsonów trwajace okolo 3-4 sekundy przez to musze pokazywac loading screen. Macie jakiś pomysł na optymalizacje tego?
1) nie moge ich polaczyc, bo sa pobierane z serwera zewnetrznego
2) aktualizowane sa co okolo 12 godzin
Myslalem zeby zrobic jakies phowe zapytanie w sensie crona, ktore bedzie pobieralo raz na 12 godzin te wszystkie jsony, zapisywalo je w jeden json
1) nie moge ich polaczyc, bo sa pobierane z serwera zewnetrznego
2) aktualizowane sa co okolo 12 godzin
Myslalem zeby zrobic jakies phowe zapytanie w sensie crona, ktore bedzie pobieralo raz na 12 godzin te wszystkie jsony, zapisywalo je w jeden json
- 1
@marcinzwwa: Yep, to dobry pomysł ;) Btw ponad 50 requestów przy wyświetlaniu 1 strony? "Panie, kto to Panu tak s--------ł" ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 2
@marcinzwwa: wrzuc w kolejke ktora wykonuje sie w tle, moze byc cron jak napisales, bedziesz mogl aktualizowac czesciej, bedziesz mogl dorzucic ich wiecej, wykonanie sie strony nie polega na zewnetrznych dostawcach danych, nawet jak cos sie popsuje po drugiej stronie mozesz sprobowac jeszcze raz a uzytkownik tego nie zobaczy, same plusy
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@xrbartek: @xrbartek: chociaż widzę że i tak nie ogarniesz, nie powinieneś pobierać tego z $_POST, http://php.net/manual/en/function.filter-input.php
pobranie tego powinno znajdować się w oddzielnym miejscu, przekazywać powinieneś to poprzez konstruktor
pobranie tego powinno znajdować się w oddzielnym miejscu, przekazywać powinieneś to poprzez konstruktor
- 1
@xrbartek: W php nie można używać superglobali jako domyślnej wartości atrybutów klasy. Utwórz sobie osobną klasę np Request i tam sobie pobierz odpowiednie wartości. Pamiętaj żeby "wyczyścić" to co przyszło ci z formularza żeby zapobiec możliwości np SQL injection czy innych typów ataków np wstrzyknięcie obcego kodu itp. Taką klasę Request zaincjalizuj przed utworzeniem obiektu Gracz i przekaż to do konstrukotra.
Taki poglądowy kod
W klasie request sprawdzaj sobie czy
Taki poglądowy kod
W klasie request sprawdzaj sobie czy
Takie szybkie pytanie... Jeden plik w którym umieszczam x klas, czy każda klasa w osobnym pliku? #php #nieprogramowanie #naukaprogramowania
- 3
@xrbartek: Każda klasa w osobnym pliku + PSR-4 autoloader.
( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Mirki, tak sobie ostatnio wpadłem na pomysł by podjąć się napisania Browser Text Game (coś ala stare bitefight nad którym się sporo kiedyś siedziało). Zastanawiam się tylko, czy nie użyć do tego jakiegoś frameworka. Pomysł jest ogólnie taki, by przy tworzeniu takiej gry podszkolić swoje umiejętności i nauczyć się czegoś nowego (tu właśnie głównie chodzi o jakiś framework). Tylko nie wiem jaki mógłby się do czegoś takiego nadać, korzystałem kiedyś tylko przez
- 2
Mirki, w ramach nauki NodeJS chcę napisać prosty open-sourcowy projekt platformy do przeprowadzania różnych testów / egzaminów. Całość będzie napisana w PHP na frameworku Symfony2, lecz samo rozwiązywanie testu będzie w NodeJS( wykorzystam socket.io ).
Mam pytanie - jak najlepiej zintegrować PHP z NodeJS? Jak najlepiej przekazać zalogowanego użytkownika do Node?
Musiałbym chyba jakoś przekazać ID zalogowanego użytkownika do Node, tylko pytanie, jak to najlepiej zrobić?
#nodejs #php
Mam pytanie - jak najlepiej zintegrować PHP z NodeJS? Jak najlepiej przekazać zalogowanego użytkownika do Node?
Musiałbym chyba jakoś przekazać ID zalogowanego użytkownika do Node, tylko pytanie, jak to najlepiej zrobić?
#nodejs #php
- 105
➊ Plugin #jquery, który pozwala utworzyć efektowne tooltipy. Posiada tak wiele ustawień, że na pewno skonfigurujecie go pod siebie.
http://protip.rocks
➋ Tridiv jest przeglądarkowym edytorem do tworzenia obiektów 3D w #css
http://tridiv.com
http://protip.rocks
➋ Tridiv jest przeglądarkowym edytorem do tworzenia obiektów 3D w #css
http://tridiv.com
źródło: comment_5joZEX2TIqUCOjyuM2awmGWi2f5tJy7z.jpg
PobierzPlugin #jquery, który pozwala utworzyć efektowne tooltipy. Posiada tak wiele ustawień, że na pewno skonfigurujecie go pod siebie.
http://protip.rocks
@klocus: Na pewno podałeś adres prawidłowo? Na linuksie nie działa w Chromie i w FF.
- 3
@MrocznyBrokul: Faktycznie, coś im siadło. Daję linka do repo: https://github.com/DoclerLabs/Protip
- 1
- 0
Jak pisać aplikację, aby łatwo oddzielić ją od frameworka? W service container, jako paczkę, jakoś inaczej?
Na warsztat wrzuciłem stworzenie małego #cms, ale z myślą o łatwości przenoszenia, instalacji lub żeby wiedzieć które pliki powinny znaleźć się na git, zastanawiam się jak to ogarnąć. W efekcie chciałbym osiągnąć np. dodaję do composera framework, swój cms, composer install, konfiguracja i ma działać.
#webdev #webdevhelp #php
Na warsztat wrzuciłem stworzenie małego #cms, ale z myślą o łatwości przenoszenia, instalacji lub żeby wiedzieć które pliki powinny znaleźć się na git, zastanawiam się jak to ogarnąć. W efekcie chciałbym osiągnąć np. dodaję do composera framework, swój cms, composer install, konfiguracja i ma działać.
#webdev #webdevhelp #php
- 1
- 1
@vibro_vagins: poczytaj o DDD. Ja dopiero w tym zaczynam, ale:
1. Postaraj się zapisać to, co robi Twoja aplikacja (pominąwszy rzeczy typu rejestracja, czy wysyłanie maili) w samodzielnych klasach zawierających dane i logikę
2. Operacje na powyższej domenie przeprowadzaj prostymi serwisami, które wykorzystują tylko pewnego rodzaju abstrakcje (repozytoria na przyklad przedstawiają tylko coś skąd pobierasz i zapisujesz, ale nie interesuje Cie, czy z tyłu jest mysql ,mongo, redis, czy
1. Postaraj się zapisać to, co robi Twoja aplikacja (pominąwszy rzeczy typu rejestracja, czy wysyłanie maili) w samodzielnych klasach zawierających dane i logikę
2. Operacje na powyższej domenie przeprowadzaj prostymi serwisami, które wykorzystują tylko pewnego rodzaju abstrakcje (repozytoria na przyklad przedstawiają tylko coś skąd pobierasz i zapisujesz, ale nie interesuje Cie, czy z tyłu jest mysql ,mongo, redis, czy
- 1
Yii Project Blueprints, 2014
https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
#programowanie #ebook #php #yii
https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
#programowanie #ebook #php #yii
- 1
No elo.
Słuchajcie byłem dzisiaj w zaprzyjaźnionej agencji reklamowej (bardzo fajni ludzie). No i oni robią większość projektów na #wordpress - fajnie, bo to świetny system do blogów i prostych stronek. Ale robią też duże projekty w oparciu o WP. Nie wiem co o tym myśleć. Ja osobiście nie wyobrażam sobie korzystania z WP, gdy mogę zbudować wszystko w #laravel bazując na moim CMS i rozbudowując go o
Słuchajcie byłem dzisiaj w zaprzyjaźnionej agencji reklamowej (bardzo fajni ludzie). No i oni robią większość projektów na #wordpress - fajnie, bo to świetny system do blogów i prostych stronek. Ale robią też duże projekty w oparciu o WP. Nie wiem co o tym myśleć. Ja osobiście nie wyobrażam sobie korzystania z WP, gdy mogę zbudować wszystko w #laravel bazując na moim CMS i rozbudowując go o
@FREEQ: jesli dobrze znasz wp to mozesz budowac i duze systemy
"moduly" w wordpressie to po prostu wtyczki. Do nauki polecam http://helion.pl/ksiazki/wtyczki-do-wordpressa-programowanie-dla-profesjonalistow-brad-williams-ozh-richard-justin-tadlock,wtywor.htm , napisana przez twórcówpopularniejszych wtyczek / core wordpress developerow
"moduly" w wordpressie to po prostu wtyczki. Do nauki polecam http://helion.pl/ksiazki/wtyczki-do-wordpressa-programowanie-dla-profesjonalistow-brad-williams-ozh-richard-justin-tadlock,wtywor.htm , napisana przez twórcówpopularniejszych wtyczek / core wordpress developerow
@FREEQ: wordpress to kompletne dno, nigdy bym go nie wybrał do czegoś większego niż blog. Nie ma tam nic z OOP a kod wygląda jakby był napisany z 15 lat temu i cały czas tylko polepszony tak żeby nie stracić kompatybilności ze starszymi wersjami.
Ale jak hajs się jakoś zajebiście zgadza to czemu nie, tylko żebyś tam nie zastygnął z dinozaurami.
Ale jak hajs się jakoś zajebiście zgadza to czemu nie, tylko żebyś tam nie zastygnął z dinozaurami.
- 2
#php #webdev
FuelPHP ktoś próbował?
O ile mam problem ze zrozumieniem JS MVC to FuelPHP wydaje mi się bardziej naturalny i zrozumiały dla mnie.
Jest coś jeszcze łatwiejszego niż FuelPHP? CakePHP/CodeIgniter?
Podoba mi się generowanie kodu, że pobiera samo jakieś pliki z folderu, np obrazki, nie musze podawać ile ich jest i samo mi wstrzykuje w kod funkcjami foreach. Mimowolnie ucze się tego w pracy, ale bardzo mi
FuelPHP ktoś próbował?
O ile mam problem ze zrozumieniem JS MVC to FuelPHP wydaje mi się bardziej naturalny i zrozumiały dla mnie.
Jest coś jeszcze łatwiejszego niż FuelPHP? CakePHP/CodeIgniter?
Podoba mi się generowanie kodu, że pobiera samo jakieś pliki z folderu, np obrazki, nie musze podawać ile ich jest i samo mi wstrzykuje w kod funkcjami foreach. Mimowolnie ucze się tego w pracy, ale bardzo mi
- 1
Dostaje już nerwicy chyba z tego wszystkiego
#programowanie #python
Ile byście wzieli za aplikacje w django/python, w sytuacji kiedy to wasz pierwszy projekt w django, macie do dyspozycji mentora, ale robiliscie juz kilka projektów w #php z srednia iloscia błędów głównie z winy dokumentacji (ten sam pracodawca, dlatego ma znaczenie)? Aplikacja ma integrowac sie z protokolem xmpp a dokladniej ejabberd (ez), push notifications obslugiwac dla androida
#programowanie #python
Ile byście wzieli za aplikacje w django/python, w sytuacji kiedy to wasz pierwszy projekt w django, macie do dyspozycji mentora, ale robiliscie juz kilka projektów w #php z srednia iloscia błędów głównie z winy dokumentacji (ten sam pracodawca, dlatego ma znaczenie)? Aplikacja ma integrowac sie z protokolem xmpp a dokladniej ejabberd (ez), push notifications obslugiwac dla androida
- 1
@Nicarim: Stwierdzenie, że aplikacja ma API dużo nie daje. API może mieć dwie metody, a może mieć 30.
Jeśli to ma być RestAPI w JSON to będzie łatwiej niż jakieś XMLe parsować.
Zależy też jakiego ruchu się spodziewasz itp.
Jeśli to Twój pierwszy projekt w Django to zapewne zajmie Ci to kilka miesięcy (około 4-6, nie wiem jak szybko
Jeśli to ma być RestAPI w JSON to będzie łatwiej niż jakieś XMLe parsować.
Zależy też jakiego ruchu się spodziewasz itp.
Jeśli to Twój pierwszy projekt w Django to zapewne zajmie Ci to kilka miesięcy (około 4-6, nie wiem jak szybko
@Nicarim: 30-60zł/h * 1.5




























echo date("d.m.Y");Do sprawdzenia funkcji muszę zmienić datę na przyszłą. Nie wiem czy zmienić w systemie czy może jakoś na localhost (wamp)?
time/microtime?PS:
date(..., $timestamp)PS2:
date_default_timezone_set(...)