TIL że PHP7 pomimo swojej szybkości nie ma kompilatora JIT.

Next up for PHP in a future version is a JIT compiler with an optimized engine, said Lerdorf. This could arrive in PHP 7.1 or 7.2, though it may take at least a year.


A przecież już jest równie szybki co HHVM.

#php
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SzczerzeNieszczery: nie prawda że jest szybszy, a szybszy od nich jest zephir, nawet jak będzie JIT compiler do phpa, to nadal zephir będzie szybszy, bo lepiej mieć kod działający bezpośrednio w c niż JIT'owany z php do c, a zephir to po prostu język który wygląda jak php i kompilujesz go sobie do c i dostajesz rozszerzenie do php

https://kinsta.com/blog/the-definitive-php-7-final-version-hhvm-benchmark/

swoją drogą twórcy zephira też planują JIT, więc w sumie
  • Odpowiedz
#php #mysql #programowanie
Mirki, mirabelki jest ktoś z was w stanie pomóc jak rozwiązać kwestię przesyłania danych z bazy mysql do aplikacji vb.net działającej na komputerze. Wiadomo całość wydaje się prosta ale problem w tym, że mam dynamiczne IP a operator bazy nie zezwala na łączenie się z dowolnych adresów IP. Doradzono mi użycie SOAP lecz kompletnie mi to nie idzie. Potrzebuję czegoś co pobierze całą
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiadomo całość wydaje się prosta ale problem w tym, że mam dynamiczne IP a operator bazy nie zezwala na łączenie się z dowolnych adresów IP


@3erpl: Użyj DynDNS/No-IP.

Coś znalazłem ale nie ukrywam, że wolałbym to załatwić inaczej niż
  • Odpowiedz
czy jest moze do phpstorma jakiś plugin(lub opcja) która będzie robiła coś takiego iż załóżmy że mam jakąś klasę która rozszerza interfejs, interfejsyma metody które mają w sobie typehinta, jednakże są to zwykłe settery/gettery i tutaj w tym momencie chcę aby np po dodaniu właściwości do klasy generate getters/setters wygenerował mi gettery i settery(i może docsa) patrząc też na interfejs co on tam ma i prawidłowo je wygenerował ?
#php
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, podrzuci ktoś jakąś ładną i uzupełnioną funkcję cenzury w PHP? Tak żeby wulgarne słowo zamieniało na inny wyraz lub całkowicie wyrzucało. Średnio mi się widzi spisywanie wszystkich możliwych wulgaryzmów ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#php #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#php #domowywebdev #ksiegowyprogramuje i ryzykowne #programowanie

Mireczki, mam baze mysql z dwoma tabelami, nazwijmy je uzytkownicy i firmy. Spiete sa 1:1, czyli jeden user ma przypisana jedna firme (dane firmy moze wpisac po rejestracji konta uzytkownika). Kluczem podstawowym jest id uzytkownika (autoinkrementowane w tabeli uzytkownicy). Chcialbym dodac tam tabele zus, w ktorej przechowywane bylyby kwoty skladek we wskazanym miesiacu i roku.

Pytanie, jak ja powiazac
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

załóżmy mam relacje one to many, chce za jednym zamachem poprzez Native Query w #doctrine pobrać relacje która jest jako MANY, jednakże chcę również zastosować LIMIT oraz OFFSET dla mojej relacji która jest jako ONE, jak tu ogarnąć to żeby pobrał mi dobrze ? czy jednak tą relacje many pobierać po prostu jakoś totalnie oddzielnie albo jako union ? union przejdzie ? czy może jakoś to zliczać idzie i dodawać
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, wiecie może jak mogę przypisać inny kolor do każdej litery w PHP?
Myślałem żeby może coś takiego zrobić, ale chyba nie ma takiej operacji jak color = "cośtam" (,)

function
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fervi: ale bzdury ( )

W C++ masz GWARNACJĘ że Twój kod działa, jest to gwarancja na tyle dokładna iż można ją spokojnie stosować w umowach między dużymi fimami/korporacjami/rządem - ISO/IEC 14882:2014(E).

A w PHP działa lub nie działa zależnie jak się "programistom" tworzącym ten język uwidzi akurat. A czasem jak coś działa zupełnie bez sensu to powiedzą "no
  • Odpowiedz
Witajcie mireczki.
Załóżmy, że tworzę sklep internetowy z butami. Buty mają nazwę oraz opis. Mogą też mieć różne rozmiary i kolory. Chciałbym stworzyć możliwość dodania butów z róznymi kolorami, rozmiarami itd. Rozwiązałem to sobie w następujący sposób:
1. Tworzę w bazie danych 4 tabele: Buty, Kolor, Rozmiar i RodzajButów
2. W tabeli Buty przechowują tytuł i opis jakiegoś modelu buta.
3. W tabeli Kolor przechowuję wyłącznie kolory.
4. W tabeli Rozmiar przechowują wyłącznie rozmiary butów (męskie,
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, ktoś kto ogarnia PHP mógłby mi pokazać jak będzie wyglądała ta funkcja:

<?php
$ilePowtorzen = rand(1,10);
$jakiswyraz = 'tylkomirko';

function
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potem odpalam wyszukiwanie randomowej wartości z tej tablicy i mimo WHERE Male !='' nadal zdarza się wylosować pusty rekord. Jak to


@fredperry: ale czujesz, że baza lekko słaba lepiej
id->INT
name-> vchar
s-x->ennum ("m","f","u","t"... czy coś)
  • Odpowiedz
#symfony #php #symfony2
jak wiadomo (albo i nie) kazdy domylnie w sf dziedziczy role po ROLE_USER
Teraz pytanie: w bazie mam kilka ról... jak pobrać z bazy tylko zwyklych userow, bez innych rol?
moge zrobic selecta z na sztywno wpisanym where roles = 'a:0:{}' ale moze macie jakies inne sposoby?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli to do jakiegoś pobocznego, rzadko używanego bajeru, a użytkowników nie masz specjalnie dużo, to zaciągnij wszystkich i sprawdź PeHaPem w pętli o których Ci chodzi.


@MacDada: tak to wlasnie zrobilem tyle ze wstrzykuje role hierarchy do serwisu, pobieram role usera i sprawdzam czy jest w hierarchii bo user ROLEADMIN nie pokaze ze ma rolemoderator albo role_user wiec trzeba hierarchie z security przeleciec
  • Odpowiedz
w sumie tak mnie mirki ciekawi - czy ktoś wie jakie partie kodu w #symfony i #doctrine działają najwolniej, mają największy wpływ na wydajnośc (robił jakieś testy, bawił się xdebugiem itp narzędziami) i ma jakieś materiały dotyczące tego ? chodzi mi o sam kod frameworka, bo w sumie w wolnym czasie bym mógł przepisać to na zephir(który potem jest kompilowany na c i działa to jako rozszerzenie do
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MacDada: ale ja nie będę pisał alternatywy dla doctrine mireczku - chcę tylko przepisać te klasy które wolno działają na zephir, który jest kompilowany do c, dzięki czemu bedą one działały po prostu szybciej, nadal będzie to doctrine i będzie on wymagany, po prostu doctrine zamiast korzystać z kodu php będzie korzystał z kodu który działa jako rozszerzenie do php w c :P jasne że alternatywa jest - ORM z
  • Odpowiedz
Drogie Mirki,

Taki temat - do tej pory miałem około 100 aktywnych ogłoszeń na #ebay - teraz mam 260, a za jakiś czas będzie ich 500, 600, daj Boże jeszcze więcej, bo temat się rozkręca.

I teraz takie życiowe scenariusze:
- Zauważyłem literówkę w szablonie i trzeba poprawić we wszystkich aukcjach. Albo chcę dodać gdzieś jedno zdanie i analogowo wszystkie opisy do poprawy.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SLECT SUM(DATEDIFF(MIN(nextDate, e1.dateto), MAX(previousDate, e1.datefrom)) + 1) ... WHERE e1.dateto >= previousDate AND e1.datefrom <= nextDate


@MQs: wydaje się działać, tylko musiałem MIN i MAX zmienić na LEAST i GREATEST, dzięki mireczku
  • Odpowiedz
czy z zmienną przekazaną do widoku(twig) z symfony poprzez $this->rednerView coś jeszcze się dzieje ? mam tablicę tablic, w której znajduje się indeks z pustą tablicą, robie var_dump tej zmiennej i wyświetla mi normalnie ten indeks a gdy chce się do niego odwołac w widoku to pisze że nie istnieje, wtf ? :X dodam że wartośc tego indeksu to pusta tablica
#php #symfony2
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#symfony #symfony2 #php
Jak wstrzyknąć jakieś EntityRepository do kontrolera?

Nie chciałbym używać lokalizatora w kontrolerze, bo to mało eleganckie rozwiązanie - nawet IDE się gubi i nie podpowiada metod.
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach