@serniczek_z_rodzynkami: raz się zapisałem na pracę dorywczą na magazyn. przyszło z 20 osób, w tym połowa to laski. podczas rozdzielania zadań janusz nadzorca mówi - "dobra, to dajcie tu jakiegoś chłopaczka bo trzeba palety przenosić". finalnie chłopaków wzięli na prace fizyczne, a kobiety do jakiegoś zdrapywania naklejek albo segregowania leków na półkach xd formalnie wszyscy mieli jednakową stawkę i byli zatrudnieniu na jednakowym stanowisku. tyle w kwestii jakiejś nieistniejącej dyskryminacji
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@serniczek_z_rodzynkami: To jak laski się o---------ą to jest jakiś ewenement. Za każdym razem jak w godzinach pracy wyjdę do centrum miasta to 80% mijanych osób na głównych deptakach to kobiety, a w kawiarniach to już 99% xD Skąd one mają pieniądze na nic-nie-robienie?
  • Odpowiedz
@serniczek_z_rodzynkami: przecież widać doskonale na przykładzie Ukrainek, że nagrywając tik toki z Barcelony, czy wysyłając masę serduszek swoim mężczyznom, przyczyniają się do poprawy morale (bo jak chłopak zobaczy, że jego kobieta poszła w tango z Hiszpanami to już nie ma nic do stracenia) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@serniczek_z_rodzynkami: jako kobieta zgadzam się w 100%. Takie programy są bardzo krzywdzące, bo ja chce udowodnić ze jestem tak samo dobra jak wszyscy a nie tylko jak inne kobiety :/. Tez jak już dostaniesz prace w IT to przez takie programy twoi współpracownicy myślą ze właśnie dlatego dostałaś prace, a nie dlatego, ze ciężko pracowałaś na swój sukces
  • Odpowiedz
@serniczek_z_rodzynkami: Warto dodać, jeśli przestępstwo popełni atrakcyjna osoba (mężczyzna/kobieta) to może liczyć na niższy wymiar kary.

Spermiarz mindset wyraźny jest nawet w sądownictwie, ostateczny dowód na to, że spermiarstwo to nie jest coś nabytego, tylko zawsze towarzyszyło człowiekowi, a wykopek powie, że to tylko w dzisiejszych czasach tak jest.
  • Odpowiedz
@djtartini1: mówimy o prawie karnym - tutaj jedyny wyjątek to osoby nieletnie.

Ale np. prawo pracy do którego nawiązałeś przewiduje pewne różnice względem kobiet, kobiet ciężarnych i mężczyzn.

No ale tutaj ani ja, ani żaden facet nie będzie dyskutował - natury w kwestii różnic w budowie naszych ciał nie da się przeskoczyć i te różnice mają rację bytu.
  • Odpowiedz
Trzeba by wziąć jeszcze pod np. uwagę ile osób po studiach pracuje w swoim zawodzie.


@LemurChmur: W sumie to niekoniecznie. Po prostu część umiejętności jest uniwersalna. Ja ze studiów na pewno wyniosłem większego skilla do pracy w zespole, mistrza Excela i ogólnie spore otwarcie na skuteczną naukę/szukanie informacji.

Niby da się to ogarnąć w dowolnym miejscu, ale te papierki wcale nie są bez znaczenia. Ja np. pracuję w miejscu, gdzie co roku
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RENNEM: There's literally nothing I can think of that's more cringe than some genetic dead end socially outcasted low status
loser trying to "self improve" to fit into society.
It's like they're so far off the mark I don't even know where to begin with them.
The average person, and even the above average, just exist and the things that you consider "normal"
just happen to them. No high schooler ever had to "self
  • Odpowiedz
@serniczek_z_rodzynkami: to nie jest równość kiedy jedyną Twoją obroną w walce jest właśnie babski przywilej nietykalności.

kobiety w takich wypadkach nie próbują unikać, nie trzymają gardy, ani równowagi, po prostu myślą, że gość będzie dawał im się lać po mordzie, a potem są zdziwione, że miał czelność się bronić.
  • Odpowiedz
@Pink_Koczkodan: ojciec zły i niedobry bo nie przypomina zabawnych nowoczesnych tatusiow z gownianych serialii netflixia, to, że prawie zawsze ten "zły" tatus utrzymuje cały ten cyrk to juz dla żony i córki bez znaczenia xd
  • Odpowiedz