Wpis z mikrobloga

@serniczek_z_rodzynkami: raz się zapisałem na pracę dorywczą na magazyn. przyszło z 20 osób, w tym połowa to laski. podczas rozdzielania zadań janusz nadzorca mówi - "dobra, to dajcie tu jakiegoś chłopaczka bo trzeba palety przenosić". finalnie chłopaków wzięli na prace fizyczne, a kobiety do jakiegoś zdrapywania naklejek albo segregowania leków na półkach xd formalnie wszyscy mieli jednakową stawkę i byli zatrudnieniu na jednakowym stanowisku. tyle w kwestii jakiejś nieistniejącej dyskryminacji
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@serniczek_z_rodzynkami: To jak laski się #!$%@?ą to jest jakiś ewenement. Za każdym razem jak w godzinach pracy wyjdę do centrum miasta to 80% mijanych osób na głównych deptakach to kobiety, a w kawiarniach to już 99% xD Skąd one mają pieniądze na nic-nie-robienie?
  • Odpowiedz
@serniczek_z_rodzynkami: Socjologia daje bardzo duże pole do znalezienia pracy, w dodatku moim zdaniem, osoby, które studiowały kierunki typowo humanistyczne mają wysoką inteligencję emocjonalną, ładnie się wypowiadają. A co do pracy- dlaczego tak niewielu mężczyzn jest położnymi, pielęgniarzami, salowymi, opiekunami społecznymi, opiekunami w ośrodkach opieki, wychowawcami w domach dziecka? Jak już mówisz jak to kobiety mają dobrze to zrób porządny rekonesans, a nie takie walenie bzdur.
  • Odpowiedz
@serniczek_z_rodzynkami: I dodam jeszcze, że generalnie zdaję sobie sprawę z danych. Obecnie pracuje najmniejszy odsetek kobiet. Jednak porównując czas pracy warto ten temat nieco rozszerzyć. Dalej to kobieta przeważnie idzie na macierzyński, wychowawczy czy bierze zwolnienia na dziecko. Wiem, że to wynika z ustaleń w parze, jednak właśnie te aspekty wpływają na to, co wspomniałeś wyżej. Chętnie bym rozpisała się na ten temat...
  • Odpowiedz
Jak wiemy i widzimy, kobiet nie są zainteresowane pracami w budowlance, mechanice, czy innych pracach które wymagają poszczególnych kwalifikacji oraz umiejętności.


@serniczek_z_rodzynkami: równie dobrze możesz powiedzieć, ze mało mężczyzn jest zainteresowanych praca w pielęgniarstwie, gdzie nie dość, ze trzeba skończyć uczelnie medyczna, to jeszcze potem dźwigać starych pijaków i brać odpowiedzialność za ludzkie życie. tez ciężka praca fizyczna. mało mężczyzn chce pracować jako opiekunowie osób starszych, jako opiekunowie osób z
  • Odpowiedz
@peszek_leszek:

A co do pracy- dlaczego tak niewielu mężczyzn jest położnymi, pielęgniarzami, salowymi, opiekunami społecznymi, opiekunami w ośrodkach opieki, wychowawcami w domach dziecka?


Bo są lekarzami, chirurgami, ratownikami, strażakami, szambonurkami, kierowcami oraz obsługa śmieciarek, kurierami,
  • Odpowiedz
@localoca:

równie dobrze możesz powiedzieć, ze mało mężczyzn jest zainteresowanych praca w pielęgniarstwie, gdzie nie dość, ze trzeba skończyć uczelnie medyczna, to jeszcze potem dźwigać starych pijaków i brać odpowiedzialność za ludzkie życie.


Dobrze, że będąc Ratownikiem Medycznym nie trzeba kończyć uczelni medycznej, nie trzeba dźwigać starych pijaków, brać odpowiedzialności za ludzkie życie,
  • Odpowiedz
To jak laski się #!$%@?ą to jest jakiś ewenement. Za każdym razem jak w godzinach pracy wyjdę do centrum miasta to 80% mijanych osób na głównych deptakach to kobiety, a w kawiarniach to już 99% xD Skąd one mają pieniądze na nic-nie-robienie?


@catboykami: To ciekawe, bo ja widzę 50/50, a nawet większość mężczyzn.
A ty czemu masz czas na chodzenie do centrum w godzinach pracy? Taki z ciebie leń? (
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kryskamatyska: to oczy sobie rozszerz albo wyjedź do miasta wojewódzkiego
Ja mam swobodny zakres godzin bo jestem na b2b,ale jak się pracuje na kasie jak większość lasek to rozumiem że nie masz pojęcia co ten skrót oznacza
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kryskamatyska: mógłbym być prześmiewczy ale same się wysyłają i w samej pracy reprezentują sobą wszystko co najgorsze czyli lenistwo, zerową responsywnosć, wybujałe ego, brak samodzielności i umiejętności współpracy

Nie ufam, nie zatrudnię, nie pomogę takiej
  • Odpowiedz
@catboykami: No jeśli tylko takie chcą z tobą pracować to dunno, ja mam zupełnie inne doświadczenia.

będziesz klękać niedługo do tych 15k jak ściana uderzy. A jak nie to kot wino i depresja i fotki na insta w ramach poprawy chumoru


@shogu: Po pierwsze to *humoru. A po drugie to nie wiem, o czym ty do mnie teraz bredzisz.
  • Odpowiedz