Plan pomidorowy opracowany, mam miejsce na jakieś 40 krzaczków, planuje po 6 z każdego z tych odmian i 10 miejsc na te którymi wymienię się ze znajomymi.
Planowane odmiany

- Tigarella - miałem w zeszłym sezonie, świetnie mi się sprawdziły i zastapie nimi wszystkie inne drobnoowocowe, bardzo podszedł mi ich smak.

- Betalux - małe zwarte krzaczki, bardzo łatwe w uprawie, owocują wcześnie i obficie
Z.....a - Plan pomidorowy opracowany, mam miejsce na jakieś 40 krzaczków, planuje po ...

źródło: 0bcac48e43338c5727cc7252a60c

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZielonaOdnowa chciałabym pomóc, ale ja dopiero w zeszłym roku zaczęłam jakiekolwiek uprawy na działaczce. I teraz już wiem, że mogę wsadzić w moje skrzynie maksymalnie 8 krzaków pomidora. Chyba pójdę w tym roku w Betaluxa. No i może z jeden krzaczek koktajlowego, bo w zeszłym roku miałam 2 i nie przejadłam xD miałam też w zeszłym roku oxeheart. O mamo, jakie to było pyszne! nie miałam dużo, bo szlag mi większość
  • Odpowiedz
@Dorciqch: mi właśnie te polecane bawole serce wogole nie podchodzi smakowo. Betalux fajny bo bardzo zwarty krzew, ale jakbym miał miejsce na 8 krzaków to posadziłbym każdy inny ( ͡ ͜ʖ ͡)
Tak ogólnie to ja byłem w tamtym roku najbardziej zadowolony z tej tigarelli, niby wysoki pomidor a te poza tunelem ogłowilem szybko bo nie miałem wysokich patyków, za to zostawiłem więcej bocznych pędów
Z.....a - @Dorciqch: mi właśnie te polecane bawole serce wogole nie podchodzi smakowo...

źródło: received_229550400069512

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie kojarzę, aby się ktoś chwalił


@powsinogaszszlaja: Ty to masz pamięć, sam plusy dawałeś ( ͡° ͜
@Niewiemja +8
Pepino jest oficjalnie najdzielniejszą rośliną jaką widziałem. Przezimowały dwa. W warunkach kompletnego zaniedbania i braku światła. Jedno nawet nie straciło wszystkich liści a do tego utrzymało dwa owoce przez całą zime, ostał sie jeden bo jeden zerwałem myśląc że sie psuje. Nie psuł. Był zwyczajnie dojrzały ( ͡
  • Odpowiedz
Jakie pomidory sądzicie u siebie?
Macie jakieś odmiany do polecenia?

Tak z nudów już przeglądam sobie nasiona na sklepie i tak się zastanawiam co zamówić.
Na pewno biorę
Tigarella
Z.....a - Jakie pomidory sądzicie u siebie? 
Macie jakieś odmiany do polecenia?

Tak ...

źródło: 14282426PA-005017m

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZielonaOdnowa: tigarella jest problematyczna, ma grubą skórę same owoce są stosunkowo nieduże ale ma dużą tendencję do pękania. Ja z niej akurat rezygnuje, miałam 2 lata w gruncie i w szklarni (i tu, i tu nie byłam zadowolona)

Co do polecanych odmian to zależy
ile masz miejscai czy masz szklarnie/foliak?
czy chcesz pomidory do jedzenia czy na przetwory?
czy wolisz odmiany kwaśne
  • Odpowiedz
  • 4
@ChlopoRobotnik2137: przyciąga, widziałem parę razy razy jak kręcił się wokół niej czarny kot. Kilkukrotnie były też połamane łodygi, chyba koty chodzą po niej i ją niszczą. Rok temu zasiałem ją z mikroskopijnego nasionka, dzisiaj jest już wielki krzak, ma chyba metr wysokości xd
  • Odpowiedz
Gdzie polecacie kupić trawę w rolkach w okolicach #krakow? Pytam nie dlatego, że nie potrafię sobie poszukać, ale dlatego, że może ktoś już kupował i ma jakieś pozytywne/negatywne doświadczenia i może coś podpowiedzieć.

#ogrod #ogrodek #trawa #trawnik #trawnikzrolki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znacie jakiś sposób na długie przechowanie rzodkiewki? Mam tego w opor z #ogrodek, mrożenie nie wchodzi w gre, może jakieś sorowki? Coś w rodzaju ogórków czy cebuli konserwowej, znaczy w zalewie? Robi ktoś coś takiego?

#przetwory #warzywa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ogrod #ogrodek #warzywa #uprawa

Pierwszy raz uprawiam ogórki i pomidory gruntowe. Odpukać, ale póki bardzo ładnie rosną. Jak wspomagacie naturalnie ogórki i pomidory? Czy najlepiej je wzmocnić?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki będzie się dało w Polsce hodować avokado? Da radę w jakiejś szklarni czy bez niej, robi to ktoś z was może, jakie to musi mieć warunki? Na początek nawet kupiłbym drzew a potem może z pestki, zresztą nie wiem w ogóle zacząć od czego, na razie przeglądam yt. #rosliny #ogrodek #szklarnia #ogrodnictwo #owoce #awokado #sadownictwo #jedzenie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@interpenetrate: teoretycznie tak, ale potrzeba światła słonecznego przez cały rok, więc warto pomyśleć o doświetlaniu, przeanalizuj sobie jak długie są dni w Hiszpanii na przykład. Dobrze by miały ciepło cały rok minimum 15 st. W późniejszej wazie wzrostu potrzebuje dużo wody, zanim zaowocuje to pochłonie wiele m3. Nawożenie nawozami o zwiększonej zawartości potasu.
Z pestki może nie być takie dobre, ale w Polsce uprawia się w domach dla zabawy nie
  • Odpowiedz
#pokazrosline #rolnik #drzewka #nektarynki #ogrodek
#ogrodnictwo #sadownictwo Mircy wyrosła mi nektarynka z pestki zeszłej jesieni (fotka z zeszłego roku). Ogólnie na zimę jakby zupełnie się zatrzymała ale teraz ponownie ruszyła w górę. Niestety roslinka jakoś marnieje. Pewnie trzeba ją przesadzić... Nigdy nie miałam ręki do roślin i w sumie pojęcia. Czy nie jest jeszcze za zimno żeby ją
V.....a - #pokazrosline #rolnik #drzewka #nektarynki #ogrodek 
#ogrodnictwo #sadowni...

źródło: comment_16199697835zvKJVtHQQcYJo5dzM3iXC.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam kosiarki na trawnik ok. 150m^2. Już przeczytałem, że elektryczna odpada i lepiej spailnową.

To teraz pytanie: jaką? Budżet do 2000zł, ale czytam, że te 2000zł to overkill.

Raczej coś na dłużej niż na jeden sezon.

#pytanie #trawa #trawnik #kosiarka #ogrod #ogrodek
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Rabusek: Ty się dobrze czujesz? XD Spalinowa na 150m2? Dłużej ją będziesz odpalał niż kosił.

Najmniejsza elektryczna z nożem 32cm. Spalinowe to się bierze na aerał ~1000m2 i większy.
  • Odpowiedz