Wpis z mikrobloga

Plan pomidorowy opracowany, mam miejsce na jakieś 40 krzaczków, planuje po 6 z każdego z tych odmian i 10 miejsc na te którymi wymienię się ze znajomymi.
Planowane odmiany

- Tigarella - miałem w zeszłym sezonie, świetnie mi się sprawdziły i zastapie nimi wszystkie inne drobnoowocowe, bardzo podszedł mi ich smak.

- Betalux - małe zwarte krzaczki, bardzo łatwe w uprawie, owocują wcześnie i obficie

- Złoty Ożarowski - chce coś żółtego, siostra ma sporo żółtych więc inne pozyskamy od niej na zasadzie wymiany, jakieś ananasowe itp

- Crime de Noire - podobają mi się z wyglądu

- Cornabel - polecono mi na wykopie jako obficie owocująca i smaczna odmiane, planuje na przetwory je przeznaczyć, chociaż i tak zawsze mieszam w przetworach te które akurat owocują i robię sobie na bieżąco po parę słoików.

Macie coś jeszcze do polecenia? Może jakaś odmianę zamienić na inną podobna?
Dysponuje foliakiem Gdzie upchne około 20 krzewów, kolejne 20 będzie bez osłon, prawdopodobnie Betalux i Tigarella bo w zeszłym sezonie bez problemu sobie radziły w warunkach bezoslonowych.

#pomidory #ogrodek #ogrodnictwo
Z.....a - Plan pomidorowy opracowany, mam miejsce na jakieś 40 krzaczków, planuje po ...

źródło: 0bcac48e43338c5727cc7252a60c

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Dzia-do-stwo: zapach? Ja sądzę w tunelu mięte pieprzowa bo nie cierpię tego zapachu zielonych części pomidorów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie to nie jestem jakimś fachowcem, pomidorami zajmuje się od dwóch lat a dopiero w zeszłym roku miałem tak naprawdę trochę czasu na to.
  • Odpowiedz
@ZielonaOdnowa chciałabym pomóc, ale ja dopiero w zeszłym roku zaczęłam jakiekolwiek uprawy na działaczce. I teraz już wiem, że mogę wsadzić w moje skrzynie maksymalnie 8 krzaków pomidora. Chyba pójdę w tym roku w Betaluxa. No i może z jeden krzaczek koktajlowego, bo w zeszłym roku miałam 2 i nie przejadłam xD miałam też w zeszłym roku oxeheart. O mamo, jakie to było pyszne! nie miałam dużo, bo szlag mi większość trafił
  • Odpowiedz
@Dorciqch: mi właśnie te polecane bawole serce wogole nie podchodzi smakowo. Betalux fajny bo bardzo zwarty krzew, ale jakbym miał miejsce na 8 krzaków to posadziłbym każdy inny ( ͡ ͜ʖ ͡)
Tak ogólnie to ja byłem w tamtym roku najbardziej zadowolony z tej tigarelli, niby wysoki pomidor a te poza tunelem ogłowilem szybko bo nie miałem wysokich patyków, za to zostawiłem więcej bocznych pędów (wilków)
Z.....a - @Dorciqch: mi właśnie te polecane bawole serce wogole nie podchodzi smakowo...

źródło: received_229550400069512

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dorciqch: gdzieś na komputerze mam zgrane lepsze, na każdym krzaczku wyszło po 3-4 takie podwójne grona, moja top odmiana a w sumie posadziłem ja w zeszłym roku bo popsulem pierwsza rozsade i tylko takie nasiona znalazłem w sklepie, także nie ma tego złego co na dobre nie wyjdzie chyba ma w tym przypadku zastosowanie ;) do tego dojrzewajace wyglądają bardzo ładnie, pod dojrzeniu wybarwiają się na czerwono ale w trakcie zachowują
Z.....a - @Dorciqch: gdzieś na komputerze mam zgrane lepsze, na każdym krzaczku wyszł...

źródło: POMIDOR-Tigerella-Tygrysie-Paski-nasiona-0-5g

Pobierz
  • Odpowiedz
@Dorciqch:

mężowi będą smakować


Nie gwarantuje ale mi bardzo smakowały, córka i bratanek żony jedli prosto z krzaczka, a jeśli aż tak do gustu przypadły dwulatkom to chyba lepszej rekomendacji nie ma.
  • Odpowiedz
@ZielonaOdnowa: Cornabel miałem rok temu, one potrzebują trochę większych doniczek bo bardzo szybko rosną. Ja to przegapiłem i straciłem kilka sadzonek, po prostu zaczęły z dnia na dzień więdnąć i nie wiedziałem co się dzieje.

Co do przetworów to one tak bardziej na sok, bo mają dużo wody.
  • Odpowiedz