Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
8
Wracają prace domowe? Ministerstwo Edukacji szykuje zwrot akcji

Szefowa MEN Barbara Nowacka zapowiedziała, że decyzja o ewentualnym powrocie obowiązkowych prac domowych zapadnie najpóź
z- 14
- #
- #
- #
- #
- #
- #
@Hoisin_Sticky_Ribs: Oho, trochę tego do koszenia jest, ile metrów? Ja mam z tysiąc, ale bardzo nierówny teren, także znam ten ból...
- 1
@RyanWolf: tego krzywego w sadzie takie 5-6 arow, jeszcze z 2-3 trawnika przy domu. Się .łącznie też coś koło 1000metrow
Troche go będzie szkoda, ze trzy lata dzielnie mi służył, sporo pomidorków z niego zjadłem, a ile browarów w nim było wypite, ehh.
#ogrodnictwo #p----------------------l #pracedomowe
#ogrodnictwo #p----------------------l #pracedomowe
źródło: IMG_20250412_111304506
Pobierz- 6
@t1dzej: kopie dołki, ziemie mieszam w betoniarce z obornikiem i podłożem do pomidorów 1:1:1, tym wypełniam dołki i w tym sadze. A reszta warzyw to nie wiem, żona obsługuje ta część ogródka, ale marchewki krzywe rosną xD
- 2
@MajoZZ: a ja myślałem że ją tak wygina i taka jakaś dziwnie rośnie właśnie od tej ciężkiej gleby.
#sprzatajzwykopem #pracedomowe #odkurzacz #odkurzaczpioracy
Czy da się gdzieś kupić płyn do odkurzacza piorącego stacjonarnie np. rossmann. Polecacie jakiś?
Czy da się gdzieś kupić płyn do odkurzacza piorącego stacjonarnie np. rossmann. Polecacie jakiś?
3
Zniesienie obowiązku prac domowych: czy grozi nam wzrost przestępczości młodzież

Ostatnio został wprowadzony zakaz zadawania prac domowych dla uczniów klas I III oraz zniesienie obowiązkowych prac do
z- 4
- #
- #
- #
- #
1
Dziecko wszystko umie

nasz protest song przeciw pracom domowym jak widać skuteczny
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
Nie ma ktoś z 8 krzaków malin na pozbyciu?
Bo mi brakło( ͡° ʖ̯ ͡°)
#ogrodek #ogrodnictwo #wiosna #pracedomowe
Bo mi brakło( ͡° ʖ̯ ͡°)
#ogrodek #ogrodnictwo #wiosna #pracedomowe
źródło: IMG_20240217_110701714
Pobierz@ZielonaOdnowa: te się tak rozrosną za 3 lata że będziesz przeklinał i rollborder wkopywał żeby dalej nie rosły ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- 0
@n0xx: jest w sam raz.
Akat na fajrant mi bana zdjęli to się pochwale co tam dzisiaj popracowałem w ta piękną, słoneczną sobote.
Aż czuje że odżylem po tej p---------j zimie.
#ogrodnictwo #ogrodek #pracedomowe #z-------------j
Aż czuje że odżylem po tej p---------j zimie.
#ogrodnictwo #ogrodek #pracedomowe #z-------------j
źródło: IMG_20240210_105718882
Pobierz@ZielonaOdnowa U mnie zero słońca, zazdroszczę. Centralna Polska.
- 3
@Dzia-do-stwo: oho, chłop tu pracuje żeby co posadzić a ten by tylko ścinał ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jak już zetniesz dęba to posadz za to że dwa małe drzewka w ramach pokuty ;)
Jak już zetniesz dęba to posadz za to że dwa małe drzewka w ramach pokuty ;)
Trzymajcie kciuki żeby taka pogoda się utrzymała to jutro ruszam z wiosennymi porządkami w ogródku.
Już się jaram, tak jestem stary.
#ogrodnictwo #ogrod #pracedomowe #praceprzydomowe #sad
Już się jaram, tak jestem stary.
#ogrodnictwo #ogrod #pracedomowe #praceprzydomowe #sad
- 2
@Otwarte_Okno: wiosna jest za późno na takie rzeczy. Koniec stycznia to już w sam raz na ogarnięcie ogródka.
- 1
@Dzia-do-stwo: a to w całym obejściu to jeszcze będzie z 3 razy tyle roboty, muszę się w miarę ogarnąć do maja/czerwca z pracami na zewnątrz bo całe wakacje już tylko podlewam i zbieram plony w ogródku, nic nie planuje wtedy do zrobienia bo praca w upał to jest coś czego szczerze nie znosze. To też i wcześnie zacząc planuje.
Ja bym musiał jakoś kostkę wyszorować w tym roku, trzy lata
Ja bym musiał jakoś kostkę wyszorować w tym roku, trzy lata
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Dzia-do-stwo: ja mam działkę 13,5 ara, to dom zajmuje z kostką i tarasem około 2ary, z przodu mam taki trawnik/ogródek powiedzmy reprezentacyjny a z tyłu może z 2 ary trawnika, jeszcze z 1,5 ara zajmuje garaż z wjazdem, to by było. 6 arów, resztę odgrodzilem i zrobiłem tam sad. Kosze może że 4 razy do roku a tak to sobie tam rośnie jak chce i sądzę sobie różne rzeczy.
I
I
- 1
@Dzia-do-stwo: ło xD to ogrom koszenia, ja tego nie cierpię, współczuję.
źródło: temp_file3333443501446878332
Pobierz- 0
Ile to będzie działek dilerskich?
źródło: temp_file10426606150656012
Pobierz@dzidek_nowak śmiertelna ilość
- 0
Jaką myjkę ciśnienową polecacie do umycia tzw tynku z baranka? około 4m2 tynku. max 500zł
#pytanie #pytaniedoeksperta #karcher #myjka #myjkacisnieniowa #majsterkowanie #dom #ogrod #samochody #domiogrod #kichiochpyta #pracedomowe #sprzet #zakupy #budownictwo #budujzwykopem #sprzatajzwykopem #sprzatanie
#pytanie #pytaniedoeksperta #karcher #myjka #myjkacisnieniowa #majsterkowanie #dom #ogrod #samochody #domiogrod #kichiochpyta #pracedomowe #sprzet #zakupy #budownictwo #budujzwykopem #sprzatajzwykopem #sprzatanie
- 0
Mirki jaką spawarkę polecacie w okolicy 1000zł?
Do drobnych prac domowych i pospawania sprzętu z siłowni?
#spawanie #pracedomowe
Do drobnych prac domowych i pospawania sprzętu z siłowni?
#spawanie #pracedomowe
@M4rcin: https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-bester-170-nd-230v-160a-10710496563
Tylko elektroda w tej cenie.
Tylko elektroda w tej cenie.
@M4rcin: W tej cenie to jednak elektroda, np:
https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-paton-vdi-mini-11286015883?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=b8c16215-da88-4975-b36b-21f541e418e7#
No i do tego elektrody - rutylowe 2.5mm do łapania na punkty i zasadowe 3.2mm do robienia spoin. Trochę się pomęczysz zanim się nauczysz, ale taniej się nie da.
Mig bez gazu jest jakąś opcją - ale generuje straszną ilość dymu i estetyka jest obrzydliwa - więc tylko na dworzu.
https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-paton-vdi-mini-11286015883?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=b8c16215-da88-4975-b36b-21f541e418e7#
No i do tego elektrody - rutylowe 2.5mm do łapania na punkty i zasadowe 3.2mm do robienia spoin. Trochę się pomęczysz zanim się nauczysz, ale taniej się nie da.
Mig bez gazu jest jakąś opcją - ale generuje straszną ilość dymu i estetyka jest obrzydliwa - więc tylko na dworzu.
2
Szkoła bez prac domowych? W tej podstawówce nie ma jedynek za brak zadania. Ja
https://strefaedukacji.pl/szkola-bez-prac-domowych-w-tej-podstawowce-nie-ma-jedynek-za-brak-zadania-jak-to-mozliwe/ar/c5-16952025 Co o tym myślicie?
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Freak_001: moze to nie ma nic zwiazanego z praniem, moze uzywasz jakiegos psikacza do czyszczenia lazienki/kuchni albo w pracy czegos uzywasz z chlorem lub tlenem przez co kapie na ubrania i je wybarwia
@Freak_001: jak chcesz czarne ciuchy mieć czarne to kup farbę do ubrań
źródło: comment_1665149683NBJCykN7zkOzDebvbB7D84.jpg
PobierzMirki, chce kupić piłę spalinową.Z głównych wytycznych to moc 2,5 KM i 40 cm prowadnica. Jaką marke polecacie? Jest jakaś większa różnica między Oleo Mac, a Stihlem? Czy w tym drugim przypadku płacę głównie za markę? Kwota max 1600 zł
Doradzicie coś?
#pilarki #stihl #oleomac #dom #pracedomowe #pilarka #pila #pytanie #ogrodnictwo
Doradzicie coś?
#pilarki #stihl #oleomac #dom #pracedomowe #pilarka #pila #pytanie #ogrodnictwo
- 1
@Pecunianonolet: 231 od Stihla i będziesz zadowolony. Mam od lat tą piłę i robi wszystko u mnie w domu. W lesie sobie radzi i przy przygotowaniu opału. Polecał tutaj ktoś 211 ale polecam położyć do 231 choćby ze względu na system tłumienia drgań czy filtr HD2, no i jednak większa moc.
- 1
@Pecunianonolet: podjedź sobie do Stihla i porównaj obie piły. Ja jak kupowałem zastanawiałem się nad 211, obejrzałem na spokojnie w sklepie i dołożyłem do 231 - z perspektywy czasu widzę że dobrze zrobiłem. Tak naprawdę na forum nikt Ci nie pomoże, musisz sam zobaczyć w sklepie :)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@AnonimoweMirkoWyznania ale to musi być straszne jak poważnie ktoś w małżeństwie tak wszystko wylicza
- 362
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli zarabiasz >10 koła, a żona w długoterminowej perspektywie koło minimalnej to powinieneś mieć prawo do bicia jej kijem i gonienia do roboty.
Mirabelki i Mirki co nie boją się żelazka, szukam #stacjaparowa nie za miliony monet (ok 400 złotych)
jakieś typy do polecenia albo modele których unikać, bo są g...nej jakości?
#prasowanie #agd #pytaniedoeksperta #pracedomowe
jakieś typy do polecenia albo modele których unikać, bo są g...nej jakości?
#prasowanie #agd #pytaniedoeksperta #pracedomowe
@hiperchimera: tylko ROWENTA / TEFAL
Mam pytanie, ktoś korzysta z tego żelu do prania od rossmana domol? jak oceniacie?
mam kapsułki co się rozpuszczają w praniu, te w takich woreczkach, według mojej wiedzy one się źle rozpuszczają, więc jak to wygląda? jak sprawić by się 'dobrze' rozpuszczały?
#pranie
#pracedomowe
#pytanie
mam kapsułki co się rozpuszczają w praniu, te w takich woreczkach, według mojej wiedzy one się źle rozpuszczają, więc jak to wygląda? jak sprawić by się 'dobrze' rozpuszczały?
#pranie
#pracedomowe
#pytanie
@jaciepiernik ja wrzucam kamienie do pralki, prawie jak w rzece i prawie za darmo.

















zastanawiam się nad K7 Premium, potrzebne raz w miesiącu umyć dwa auta, i 2razy w roku umyć kostke brukową, jeszcze w planach jest umyć elewację domu, ale to odległy temat :)
oglądam recenzje na yt które mnie jednak zniechęcają xd
#pytanie #pytaniedoeksperta #karcher #myjka #myjkacisnieniowa #dom #ogrod #samochody