Wpis z mikrobloga

@powsinogaszszlaja: no właśnie zawsze żona jakieś kupowała takie do wsadzenia już, tak pomyślałem że może bym wysiał taki miks w tym roku, generalnie się nastawiam żeby co roku jakiś rozwój moich skromnych umiejętności ogrodniczych zrobić i w tym roku na tą cebule padło żeby z nasionek a nie sadzonek.
Coś szczególnego trzeba o cebuli wiedzieć? Czy sieje, przerywam jak za gęsto i tyle?
@ZielonaOdnowa: A ja jednak polecam zasadzić dymkę, bo jak będzie słabszy rok, to z tych nasion wyrośnie ci coś wielkości dymki grubszej ( ͡° ͜ʖ ͡°) profesjonaliści sieją cebulę ozimą, wysiewa się ją w połowie sierpnia a zbiera w przyszłym roku. No ale jeśli zdecydujesz się zasiać, to w stadium 2 liści od razu aplikuj oprysk od grzyba, młoda cebula z nasion jest dosyć wrażliwa na choroby
@ZielonaOdnowa: Wysiewałem na początku lutego, pikując siewki ok. 10 cm wysokości. Rozłóż papier toaletowy na ziemi w doniczce i ułóż sobie nasionka w równych odstępach. Przykryj wilgotnym listkiem i przysyp lekko ziemią. Trzymaj w cieple przykryte folią. Gdy wykiełkują, daj im urosnąć i później do gruntu gdy podgrzeje ziemię.

Teraz wtykam dymkę, mam szybciej szczypior.
@ShowBiz:

profesjonaliści sieją cebulę ozimą, wysiewa się ją w połowie sierpnia a zbiera w przyszłym roku.


Moja siostra tak robi a ma pokrewne do warzywnictwa wykształcenie więc potwierdzam że tak robią profesjonaliści ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja jednak nie przewidziałem że będę chciał wysiać a nie sądzić z cebulek także jakoś tak chcę spróbować wysiać właśnie taka. Może właśnie w sierpniu wysieje ta ozima, ale to muszę
@wysoka_grzeda: No ale ja sobie chciałem właśnie wysiać, wiem jak z cebulek sadzić bo co roku to robię, co prawda bardziej to akurat żona ale jakieś pojęcie mam. Chodzi mi o to że nigdy nie siałem i chciałem spróbować, ale chyba wstrzymam się, posadze cebulki i spróbuje dopiero w sierpniu jak radzi @ShowBiz wysiać ta ozimą.