Wpis z mikrobloga

@ZielonaOdnowa: Miałem kiwano, takie sobie w smaku, słodko kwaśny przejrzały ogórek. Po zerwaniu z krzaka trzeba zostawić na parapecie, na 1-2 tygodnie ,żeby mocniej dojrzało, wtedy jest bardziej słodkie.
  • Odpowiedz
@ShowBiz: to kiwano to mnie kiedyś wujek żony częstował i też w sumie bez szału, myślałem że nie dojrzałe. A jakoś szczególne wymagania to miało czy zwykły foliak powinien wystarczyć?

Bardziej interesuje mnie to pepino, nigdy nie widziałem a wygląda trochę jak skrzyżowanie pomidora ze śliwką, chyba spróbuje posadzić w tym roku.
  • Odpowiedz
@Niewiemja: czyli łatwe w uprawie? Ja nadtawialbym się na ten foliak i jeden sezon chyba, myślisz że to się uda czy nie zdąży dojrzeć? Z tego co pisałeś w tamtym wątku to dojrzały zima.
  • Odpowiedz
@ZielonaOdnowa: @powsinogaszszlaja U mnie zaowocowało dopiero w drugim roku po wysianiu, w pierwszym nawet nie kwitło. Cały czas brał je przędzior. W smaku bez szału. Ot, ciekawostka żeby sie pochwalić że sie miało, może kiedyś jak będe miał porządną szklarnie i będzie mi sie nudziło jeszcze wysieje ale tak to s koda zachodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ZielonaOdnowa: Bez wczesnego wysiewu, doświetlania, później zimowania nie ma za bardzo sensu. Jeszcze troche klimat sie musi ocieplić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kiwano możesz sobie wysiać, wyrośnie wszędzie tyk też w miare wcześnie trzeba wysiewać. Tylko z dala od innych roślin bo sie rozrasta jak szalone :D
  • Odpowiedz
Fasolnika chińskiego sobie posadź zamiast szparagówki


@powsinogaszszlaja: Właśnie miałem Cie pytać a cały czas mi z głowy wypadało, masz więcej nasion na zbyciu? Bo mi wszystko sarny zżarły a kupować sklepowe tak średnio bo to po 10 sztuk w opakowaniu
  • Odpowiedz