• 0
Kończy mi się ubezpieczenie OC w Allianz, znalazłem tańsze w internecie od jakieś innej firmy i kupie je bo jest dużo taniej, jakoś mogę rozwiać z Allianzem umowę bo jak mi minie okres mojego ubezpieczenia to oni automatycznie mi je przedłużą. Jak loguje się na swoje konto na stronie Allianz nie ma żadnej możliwości by zgłosić że nie będę z nimi przedlużał umowy ani nic.
#ubezpieczenia #oc #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Cześć, w zeszłym tygodniu odebrałem samochód z naprawy z polisy OC sprawcy, naprawa była wykonywana w ASO.
Zauważyłem jednak dziwną rzecz, ubezpieczyciel sprawcy kolizji wypłacił dla serwisu część kwoty z faktury (jakieś 20% całkowitej kwoty na FV), jeszcze przed wykonaniem naprawy, przed oddaniem przeze mnie samochodu do naprawy oraz przed wystawieniem faktury za naprawę.
Ta kwota którą im wysłali to prawdopodobnie kwota z ich kosztorysu, bo naprawa w serwisie wyszła 5x
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzień dobry. Sytuacja wygląda następująco. Posiadam JDG, jestem płatnikiem VATu, mam auto w leasingu. Niestety ale jakiś czas temu auto zostało uderzone w tył na parkingu. Szkoda została zlikwidowana z OC sprawcy(Uniqua). Dzisiaj dowiedziałem się, że będę musiał pokryć 50 procent VATu z faktury. Wiem, że będę mógł te 50 procent odliczyć natomiast chcę dopytać czy istnieje jakieś inne wyjście z tej sytuacji? Dziwi mnie bardzo podejście ubezpieczyciela w tej kwestii.

#
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znacie firme która pomoze mi wywalczyć odszkodowanie na pojeździe z policy OC sprawcy? Proponują 1900 na zamiennikach z czego szkoda jest na grubo ponad 7-8 tys. Napisałem odwołanie ale chyba przydałby sie ktoś kto zna sie na temacie
#oc #ubezpieczenia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

miał ktoś styczność z firmami egzekującymi kasę z szkody #oc? #samochody #motoryzacja

w tamtym roku dostałem kamieniem, argumenty dość dobrze wskazujące na ekipę koszącą pobocze. Wszystko szło zgodnie z planem, ale wyliczyli mi wymianę szyby na 900zł w ich znajomych serwisach (ASO 3500zł), a kwotę szkody od której wypłacają 1000zł i cyk umorzenie xd

ile takie firmy co pomogą to załatwić biorą procent? Średnio mi
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@foneswein: rzecznik ubezpieczeniowy jakiś bo chcą cię w konia zrobić
https://www.totalmoney.pl/artykuly/121686,ubezpieczenia-nieruchomosci,zwroc-uwage-na-wartosc-szkody--bo-sam-zaplacisz-za-naprawe,1,1

Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych wskazuje jednocześnie, że w przypadku np. ubezpieczenia OC minimalne sumy gwarancyjne dla umów zawartych po 11 czerwca 2012 r. wynoszą 5 mln euro dla szkód na osobie oraz 1 mln euro dla szkód w mieniu. Ustawa ta precyzuje także, że nie
  • Odpowiedz
@darek-jg: no niezbyt, po to chyba mają wykupione ubezpieczenie, ale <1000zł wtedy brzmi jak czarna dziura i tylko się starają wykalkulować tak, by tej kwoty nie przekroczyć . Ale może do tego rzecznika ubezpieczeniowego uderzę, bo jak auto ma same oryginalne części, to chcę by takie pozostało i temu biorę ceny z ASO, a nie jakichś ich zaprzyjaźnionych warsztatów i części zamiennych. Już samo to, że szyba czołowa o innych
  • Odpowiedz
Mirki, wczoraj miała miejsce mocno p------a akcja. Facet (elektryk) spadł z dachu montując sąsiadowi antentę. Facet mocno uszkodzony, ale żyje. Sprawa jest o tyle śmieszna, że lądowanie helikoptera praktycznie 15m od mojego domu uszkodziło mi samochód. Jest to samochód wzięty w leasing na firmę. Jeżdżę nim dopiero 2 tygodnie... Nie są to żadne tragiczne uszkodzenia, jednak rysy są widoczne (załączam foto jednej z nich).

Tu akcja z lądowania helikoptera: https://streamable.com/i4aj5b
Teraz pytanie co z
tomcho - Mirki, wczoraj miała miejsce mocno p------a akcja. Facet (elektryk) spadł z ...

źródło: comment_1650031222lKW4CGvvmQUKEIUb3W7jPQ.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #oc Poszukuje ubezpieczenia oc i ac do dla samochodu Seat arona 115kuni 1.0 dsg 2019 xcellencs, 34tys nalotu, 25miesiac niedługo będzie leasingu leciał i za oc/ac krzyczą 3300zl… Ktoś poleci dobra firmę co to ogarnie ? Leasing w volkswagen financial, zakładam ze będzie się salo urwać
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Zagotowałem się i mam pytanie odnośnie naprawy z OC sprawcy.

Krótko (albo i długo): Jestem poszkodowanym, ubezpieczyciel wyliczył za pierwszym razem śmieszne pieniądze za naprawę, po moim odwołaniu nieznaczna podwyżka ale odszkodowanie było nadal na tyle niskie, że naprawa musiałaby być wykonana w jakiś ekstremalnych warunkach u Cześka lakiernika w stodole, na częściach niewiadomego pochodzenia lub ze szrotu.
Szybka decyzja - naprawa w ASO.
Po oględzinach w serwisie stwierdzono wymianę uszkodzonego elementu
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a nie będzie odbierał sms/telefony od "zbulwersowanych" kupujących którzy wywalili 50 zł za raport i okazało się, że tam jest szkoda na 15k i na dodatek zaznaczony jako bezwypadkowy!


@SpalaczBenzyny: no tak, gdyby tylko był jakiś sposób, żeby w opisie zawrzeć informację o szkodzie...
  • Odpowiedz
Mirasy help, mojemu bratu spalił sie samochód z 2 lata temu (na parkingu ktos podpalił starą fure i ogień przeszedl na samochód brachola) w związku z tym ze to było podpalenie moj brat nie dostal z ubezpieczalni NIC

No i spoko wszystko git, mija 2 rok i teraz ubezpieczalnia chce od niego 4k cebulionow za wynajem samochodu z oc xDD bo jak sie mu spaliła ta fura to wziął z ubezpieczalni (tamtego
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Sprawa wygląda tak. Mój kumpel rok temu w maju kupił auto, a tak właściwie umowa poszła na ojca, bo właściciel nie miał przygotowanej umowy kupna ze współwłaścicielem. OC było ważne do końca kwietnia 2022. Tego samego dnia typek zgłosił ubezpieczycielowi, że sprzedał auto. W ciągu następnego tygodnia ojciec uczynił syna współwłaścicielem poprzez akt darowizny i w dowodzie rejestracyjnym widnieją we dwójkę. Problem w tym, że zapomnieli wtedy wspomnieć ubiezpieczycielowi,
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, pierwszy raz w życiu mam taką sytuację. Mojego gruza stojącego pod blokiem rozwaliła nawalona kompletnie kobita. Była policja itd. Zgłosiłem to do #warta i dostałem taką wycenę, nie mam pojęcia jak to rozumieć i z tego wybrnąć xD auto ma cały prawy bok porysowany i delikatnie wgnieciony ale nadal nadaje się do jazdy. Oni chcą mi dać 6k odszkodowania czy mam sobie sprzedać auto za 2k? Nie rozumiem totalnie
bitkoin - Mirki, pierwszy raz w życiu mam taką sytuację. Mojego gruza stojącego pod b...

źródło: comment_16493386333eCU26bbg2QzA6q5vwyw9v.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bitkoin: bierzesz 6600zł i zostawiasz sobie auto albo oddajesz auto i bierzesz 8600zł, napisane jak krowie na rowie, nie wiem czego nie rozumiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) i takimi pytaniami cumplu to najlepiej uderzać do agenta, u którego kupowałeś ubezpieczenie swojego pojazdu, poprowadzi Cię
  • Odpowiedz
Niedlugo mi i zonie konczy sie ubezpieczenia aut. Jest mozliwosc zeby ubezpieczyc moj samochod na zone? Sporo mi wyszlo oc teraz jak liczylem a to z tego wzgledu ze mialem dwie kolizje w tamtym roku. No i przy okazji moze ktos zaoferuje jakies lepsze warunki niz rankomat? Moze jakos w pakiecie, uda sie nas policzyc fajnie.
#ubezpieczenia #auto #ubezpieczenieoc #oc
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach