Wpis z mikrobloga

Siema, kupiłem nową furą i potrzebuję ubezpieczenie OC/AC. Obecne OC kończy się niedługo, więc żeby nie kombinować chciałbym wypowiedzieć obecną umowę i wziąć gdzieś cały pakiet. Wystarczy, że w nowym zaznaczę start np. 5 maja i tego samego dnia wyślę wypowiedzenie do starego ubezpieczyciela? Czy wysłać wcześniej i określić jakąś datę? W porównywarkach wyliczyło mi OC+AC na 1,1k - 8k, z tego co rzuciłem okiem gdzieś za 2,5k - 3k są już chyba raczej git, ale ręki uciąć sobie nie dam. Na co zwrócić uwagę? W tym roku planuję małego eurotripa i chciałbym to też zgrabnie ująć w assistance, chyba, że można to jakoś oddzielnie ogarnąć? Jest tu jakiś Mirek od ubezpieczeń?

#ubezpieczenia | #oc | #ac | #motoryzacja
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wystarczy, że w nowym zaznaczę start np. 5 maja i tego samego dnia wyślę wypowiedzenie do starego ubezpieczyciela?


@FunkyMonkey: Tak, ale może zostać składka przeliczona na OC zbywcy i TU może wymagać od Ciebie dopłaty za okres od zakupu auta do wypowiedzenia OC.

Na co zwrócić uwagę?

Na zniesioną amortyzację, zniesiony udział własny, właściwą sumę ubezpieczenia, poczytać o wariantach Kosztorysowy, Partnerski, ASO i zdecydować, który wolisz. Generalnie jak się na
  • Odpowiedz