@hpiotrekh: jestem zupełnie innego zdania niż ty. Mnie o-----o właśnie PZU w ten sam sposób, a właściwie chciało. Oddałem na bezgotowkowa naprawę i po problemie. Twój brat pewnie chciał zarobić na szkodzie i sam się w----l w kanal . Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.
  • Odpowiedz
@gregoryk55:
Problem z tymi Kingstonami polegał głównie na tym, że po zebraniu pozytywnych opinii producent zaczął montować tanie, mało wydajne kości w tej samej serii. Dlatego ja już nie kupię nic kingstona.
  • Odpowiedz
Czy teraz mojego ubezpieczyciela OC mogę zmienić w każdym momencie? I oni muszą mi zwrócić nadpłatę. Czy muszę czekać na zakończenie umowy? Bo coś słyszałem, że można już go zmieniać w każdym momencie, ważne żeby OC mieć. #oc #auto #prawo #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Omka: @Naciass: @ripp1337: zawarta przez Ciebie polisę OC możesz wypowiedzieć w dowolnym momencie tylko wtedy kiedy aktualna polisa została przedłużona automatycznie. Jeżeli byłeś u agenta/dzwoniles/kupiłeś przez internet to niestety nie ma takiej możliwości. Pzdr
  • Odpowiedz
Mireczki wczoraj babka nie ustąpiła mi pierwszeństwa i walnęła mi w prawy tylni zderzak. Uderzenie było mocne. Problem w tym, że praktycznie nie ma śladu poza rysami na błotniku. Oczywiście spisaliśmy oświadczenie. Teraz pytanie. Przyjedzie rzeczoznawca, popatrzy na ryski i powie, że mała szkoda i nic nie dostanę. Nie ściągałem zderzaka ale uważam, że dostało się o wiele mocniej ramie samochodu a zderzak po prostu popękał w paru miejscach pewnie i wrócił
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ethics: Masz dwie opcje.

1. Oddać samochód na "bezgotówkę" do serwisu (tam Ci zgłoszą szkodę, przeprowadzą oględziny, dostaniesz samochód zastępczy, po naprawie dobry serwis powinien dać kopię faktur źródłowych za zakup części, na przeprowadzoną naprawę są ustawowe dwa lata gwarancji)

2. Zgłosić sobie szkodę samemu, poczekać na rzeczoznawcę, wziąć kasę i poszukać blacharza, który wyklepie Ci
  • Odpowiedz
Pytanie z serii "nie zapłaciłem OC za skuter i nie wiem czy poniosę z tej okazji jakieś konsekwencje".
Skuter został zakupiony w roku 2012, OC zostało opłacone na rok, skuter był używany przez 6 miesięcy i do zeszłej soboty stał sobie w szopie. W sobotę dziadek stwierdził, że chce pojechać nim na ryby i mam opłacić OC.
No i się zaczęło, ojciec mi powiedział, że czy się jeździ czy nie, trzeba płacić
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki....może ktos sie wypowiedziec na taki oto temat:
Kobieta z dzieckiem w wózku zostaja potraceni na przejsciu dla pieszych. Cale szczęście okazuje sie, ze nikomu nic sie nie stało. Na miejsce oczywiscie przyjechla policja i karetka.
Sprawca dostaje mandat 200 pln...no i w sumie tyle. Wszystkie jego dane sa spisane ( plus dane z ubezpieczenia OC - auto służbowe). Czy jest w ogole sens startowac do ubezpieczalni o odszkodowanie? Jesli tak to
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Paszko_Rymbaba: że niby że co ?
Co z tego że nic poważnego się nie stało. Wiesz co to jest trauma ? Za to nikt jej nic nie wypłaci BO NIE WIDAĆ !!!
A jest !
Więc można podciągnąć pod coś innego i wychodzi na równo.
  • Odpowiedz
Typek mi dziś rozwalił tył auta, jeździ spoko ale odpadła tablica i jest pęknięta lampa. Dowiedziałem się że rzeczny znawca przyjedzie w terminie 7 dni roboczych. Mogę sobie wynająć auto i później żądać zwrotu kasy czy będzie problem? Likwidacja z OC sprawcy. Słyszałem że chcą zwracać tylko za czas faktycznej naprawy która będzie trwała 2h, jednakowoż teraz mam tydzień nie używać własnego auta bo jaśniepan ma 7 dni na obejrzenie go. Jak
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DarkSoul667:
znajdź w swojej okolicy jakąś wypożyczalnię aut (często zaznaczają, że zajmują się też wynajmem na czas naprawy samochodów) i spróbuj dogadać się co i jak, żebyś przypadkiem nie musiał dopłacać.
  • Odpowiedz
@DarkSoul667: jeśli auto jest Ci niezbędne do normalnego filunkcjonowania, to bierz zastępczy i normalnie z OC będzie opłacone. Czas naprawy liczy się łącznie z przestojami, czyli, np. te 7 dni czekania na oględziny. Oczywiście, jeśli wyjdzie sporo, ubezpieczyciel będzie próbował zanizyc wysokość odszkodowania.
  • Odpowiedz
http://www.3dmark.com/3dmv/5234913

Co wy na to? Więcej już chyba z tego nie wyciągnę na chłodzeniu powietrzem. Teoretycznie Xeon startuje przy 4Ghz i działa dobrze przy napięciu 1.325V ale temperatura przekracza 80 stopni gdzie Tjmax to 85, także lepiej zostać na 3.8Ghz i granicy 70 stopni przy 1.3V, Natomiast grafika się kręci jak szalona, wczoraj zdjąłem chłodzenie, nałożyłem nową pastę, przeczyściłem turbinę i mam -15 stopni w stresie przy pełnym OC, więcej jak 62-4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zakupiłem samochód, który ma OC ważne do połowy marca. Nie chcę go przedłużać, wykupiłem już OC w innym towarzystwie od momentu zakończenia bieżącego OC (poprzedniego właściciela).
Czy muszę składać wypowiedzenie obecnego OC? Jeżeli tak to czy są jakieś terminy (do X czasu po zakupie auta, do X czasu przed ukończeniem ważności OC? - i co w przypadku gdy jest jakiś termin a ja go przekroczę?)

#motoryzacja #prawo #
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jestem_specjalista_od_spraw: w świetle prawa OC zbywcy pojazdu nie przedłuży się automatycznie nowonabywcy. Tak się dzieje jeśli zbywca zgłosi (bo to jego obowiązek) fakt sprzedaży pojazdu i poda dane nowonabywcy celem uzupełnienia danych na polisie. Gdy tego nie zrobi, polisa może automatycznie się przedłużyć na zbywcę mimo, iż już auta nie posiada, wtedy szanowny Pan/i sobie przypomni, że auto sprzedał i zgłosi ten fakt. I tak się da to odkręcić i
  • Odpowiedz
Mircy z pod tagu #komputery i #oc mam pytanie. Bawię się w podkręcanie karty graficznej i zauważyłem pewną dziwną rzecz (przynajmniej dla mnie). Otóż GPU clock mam ustawiony na 1340 MHz, a w booście 1441 MHz. Jednak podczas odpalenia gry zegar pracuje ze zacznie większą częstotliwością. Na screenie wszystko ładnie widać. I teraz pytanie, czy takie zachowanie jest normalne? Jeśli nie to co może być przyczyną?
K.....g - Mircy z pod tagu #komputery i #oc mam pytanie. Bawię się w podkręcanie kart...

źródło: comment_ZKOObWioQqvmhLUZW5fs8woUVqRhHPBP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki miał ktoś kiedyś problem z Compensą i ich pismem typu "Decyzja o odmowie wypłaty odszkodowania"? Na początku stycznia miałem zdarzenie drogowe, gościu wyprzedał inne auto - aby uniknąć czołówki musiałem odbić do rowu, wpadłem w poślizg i dachowałem w rowie. Compensa tłumaczy decyzję: "że uszkodzenia pojazdu m-ki Seat powstały w innych okolicznościach i nie mają związku z przedmiotowym zdarzeniem.". Nie wzywałem policji gdyż nic mi się nie stało, sprawca napisał oświadczenie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tematyka rejestrowanie auta. Zastanawiam się nad opcją, zarejestrowania pojazdu na mnie oraz jako współwłaścicielkę małżonkę. Zaś ubezpieczenie OC+AC tylko na mnie. Czy jest taka możliwość czy ubezpieczenie też musi być w takim przypadku wspólne? #samochody #prawojazdy #auta #prawo #oc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@limp: W pzu jest rubryka Ubezpieczni, i Ubezpieczający, Ubezpieczeni będzieci Wy i musicie byś wpisani takie jak dane. a ubezpieczający możesz być ty i zaznacza się czekbox by liczyło Twoje zniżki.
  • Odpowiedz
@limp: do ubezpieczenia zawsze powinni być wpisane wszyscy właściciele. Jeżeli robiłaś samo OC to można pokombinować, ale jeżeli robisz AC to wszystko musi grać bo to Ty będziesz w razie czego wolał odszkodowanie. I nie słuchaj głupot ze nie musisz wpisywać.
  • Odpowiedz
Witam, chce zmienić ubezpieczyciela z PZU na Link4. Mam w PZU samo OC, tak samo chce w Link4. W połowie maja kończy mi się OC w PZU. Co muszę zrobić?
#oc #prawojazdy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Mirki, co zrobic jesli mi przyszlo do placenia OC za samochod ktory juz sprzedalem? Poinformowalem babke w biurze ubezpieczen ze ja sprzedalem i chce wycofac tamto OC, i nic.
#oc #samochody #pytanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pwner: wybierasz się do ubezpieczyciela z umową kupna sprzedaży. Przerabiałem ten temat z PZU i na takie wizycie skserowali sobie umowę i sprawa się zakończyła.
  • Odpowiedz
@Pwner:

Zgodnie z nowelizacją ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych z dnia 11 lutego 2012 roku poprzedni właściciel pojazdu ma obowiązek w ciągu 14 dni od daty zbycia samochodu poinformować zakład ubezpieczeń o tym fakcie. Powinien to zrobić w formie pisemnej, dostarczając kopię umowy kupna/sprzedaży samochodu. Do momentu powiadomienia ubezpieczyciela obie strony odpowiadają solidarnie za zapłatę należnej składki. Zbywca pojazdu ma prawo do ubiegania się od o zwrot składki z tytułu zawartej
  • Odpowiedz
Mam do wyboru ubezpieczenie OC+AC+NNW+Assistance Polska w PZU za ~1850 zł (serwis na oryginalnych częściach w autoryzowanych salonach) i w Proama za ~1100 zł (serwis na nieoryginalnych częściach nie w ASO).

Co wybrać?
A może macie jeszcze jakieś inne propozycje, które powinienem sprawdzić?

#ubezpieczenia #oc #ac #motoryzacja #samochody
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@extralion: ja swoja wypowiedz o solidnosci PZU opieram na czasie trwanai postepowania i wysokosci uzyskanych odszkodowan w porownaniu do ergo hestii i hdi asekuracja. z pzu nie mialem zadnych problemow, bylem usatysfakcjonowany, z dwoma "zielonymi" byla odpowiednio trzy i szesciomiesieczna batalia.
  • Odpowiedz
@ortofosforan: Powiem tak: ja miałem to podłączone i na hałas nie narzekałem, ale dla kogoś innego może być głośny. Faktem że nie pracowal jakoś u mnie na full obrotów. Byc może przy najwyższych obrotach daje się jakoś we znaki, albo po prostu trafiłem na "lepszy" egzemplarz.
  • Odpowiedz