Gdzie teraz najtaniej wyrwę OC na osobówkę? Słyszałem coś o tym, że w poczcie polskiej jest w miarę tanio?
Potrzebuję przedłużyć, bo 1 czerwca się kończy.

#oc #samochody
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki mam pytanie. Kupiłem auto z ubezpieczeniem ważnym do września . Dowód rejestracyjny jest już na mnie a na ubezpieczeniu są dane poprzedniego właściciela. Czy muszę zgłosić się do ubezpieczyciela czy mogę spokojnie poczekać do września. Poprzedni właściciel nie zgłaszał sprzedaży samochodu.
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja #samochody #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koniarek: @pta_szek: Jeżeli sam wystąpisz z prośbą o zmianę danych i przepisanie polisy na Ciebie TU może(ale nie musi) zrekalkulować składkę i kazać Ci dopłacić. Natomiast jeżeli na polisie możesz normalnie jeździć. Polisa jest na pojazd a nie na osobę a elementem identyfikującym pojazd jest nr VIN który się nie zmienił.
Pzdr
  • Odpowiedz
#oc #motoryzacja
Mircy, czy jest możliwość ubezpieczenia samochodu przez ojca mojej dziewczyny, która kupiła samochód, a w umowie widnieje tylko ona? Z tego co się orientuje, to musi być współwłaściciel na umowie, ewentualnie darowizna 50% auta. Mi się wydaje, że w takim układzie się nie da, ale przyszły teść się uparł, że się da, więc pytam was.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałem stłuczkę nie ze swojej winy. Auto dość mocno dostało. Rzeczoznawca z OC oczywiście zaniżył wartość auta. Teraz pozostaje tylko odwołanie. Ma ktoś doświadczenie z taką sytuacją? Mogę zmienić rodzaj rozliczenia z gotówkowej na bezgotówkową? Pisać do nich o kolejną wycenę?
#pytanie #oc #ubezpieczenia #wypadek #samochody
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#oc #link4 #ubezpieczenia Mirki ktos ma oc w link4 z pakietem assitance?
Jak jest w praktyce z tym assistance, powiedzmy uszkodzi mi się auto i przyjadą naprawią bezpłatnie?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cacyyy: nie znam regulaminu akurat w L4 ale jakos ciemno to widze te naprawy do 2000zł proponuje dokladniej sie wczytac nie w to co wchodzi w zakres ubezpeiczenia tlyko w wyłączenia;)
  • Odpowiedz
Wczoraj miałem niemałą stłuczkę. Szkoda całkowita pewnie będzie. Dostałem auto zastępcze na koszt OC sprawcy. Dziś kumpel mi mówi, że jak wziąłem auto zastępcze to dostanę mniej z ubezpieczalni. Jak to jest?
#pytanie #auto #wypadek #ubezpieczenia #oc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bzdura kompletna. To są dwie zupełnie inne sprawy. Auto zastępcze należy Ci się bo nie masz możliwości korzystania ze swojego a naprawa/odszkodowanie za samochód to kwota która przynajmniej w teorii ma Ci dać możliwość naprawienia samochodu lub zadośćuczynienia jego stracie.
  • Odpowiedz
Witajcie. Chciałbym Was przestrzec przed tanimi ubezpieczycielami. Wszystko jest super do czasu, kiedy nie ma się z takim kimś do czynienia w przypadku kolizji.
Rok temu kończyło mi się OC za które i tak co roku płaciłem nie mniej jak 700zł. Udałem się do jednego z pośredników, którzy wybierają najtańsze OC. Zaproponowano mi coś takiego jak "PROAMA". Super, wyszło 360zł za cały rok, mówię, pomyślę i zobaczę. W domu wszedłem na ich
WykopowaStuleja - Witajcie. Chciałbym Was przestrzec przed tanimi ubezpieczycielami. ...

źródło: comment_AYAuTasJ0zAiWqjFwUP8l94xclqGmuTa.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gdzie teraz najtaniej wykupić #oc jak się nie ma żadnych zniżek?

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam płytę główną Gigabyte GA-8IPE1000-G rev. 3.x. i procesor Pentium 4 2,8 GHz.
Komputer do neta i muzyki. Ostatnio próbowałem podkręcić procka w biosie i teraz mam mały problem. Otóż komputer po zrestartowaniu włącza się, ale nie ma nic na ekranie, wiatraczki kręcą się itp. Dodam, że owa płyta główna nie ma zworki do resetu BIOS-u, więc wyciągałem już baterię CMOS ale dalej nie mogę przywrócić ustawień fabrycznych.

Co robić, miał
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, które zajmują się #ubezpieczenia - chciałby mi ktoś policzyć składkę #oc na przyczepkę typu SAM lub zna ktoś internetowy kalkulator, który mi to zrobi? Większość, które sprawdziłem nie działa, bo albo nie ma opcji "SAM" albo chcą jakieś dziwne rzeczy typu przebieg albo po prostu nie, bo fuck you that's why.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@programersky: Nie słuchaj tych co sie nie znajo.:):):)
Zwrotu nie dostaniesz jak auto zezłomujesz. Zwrot dostaniesz tylko wtedy kiedy auto zezłomujesz i WYREJESTRUJESZ !!!
Wtedy z dokumentami z wydziału komunikacji jedziesz do Towarzystwa ubezpieczeń i piszesz podanie o zwrot składki. Pamiętaj że zwrot dostaniesz od dnia wyrejestrowania a nie zezłomowania, więc załatw to od razu.
Pzdr
  • Odpowiedz
Mirki, zastanawiam się czy jest sens szarpać się z #pzu z #odszkodowanie #oc.
Pod koniec lutego w auto mojej mamy osunęło się auto innej pani, która po zauważeniu tego co się stało uciekła z miejsca zdarzenia. Sąsiad zapisał numery i model auta sprawcy. Szybko ustaliłem numer polisy, ubezpieczyciela i zrobiłem zgłoszenie szkody.

Poszkodowany jest Seat Arosa 2004r. Ze szkód to porysowany jest zderzak, błotnik i reflektor.

Oczywiście
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przy OC nie ma udziału własnego. To mi wygląda na współwinę.

1. 600 z hakiem to śmieszna kwota, pisz odwołanie.
2. Jak ktoś już wyżej napisał towarzystwa dają na początek minimalne kwoty (tzw ktoty bezsporne) i liczą że poszkodowany zrezygnuje z reszty.
  • Odpowiedz