Mirki z #motoryzacja jest sprawa. Jakiś czas temu skończył mi się przegląd, pojechałem wczoraj go zrobić, samochód go nie przeszedł ze względu na skorodowane tylne przewody hamulcowe z adnotacją, że jest on dopuszczony do ruchu do 09.07 (dzisiaj) z ograniczeniem prędkości do 50kmph. No i pech chciał, że zarysowałem dzisiaj facetowi na parkingu furkę, zostawiłem kontakt do siebie, on się odezwał z zamiarem załatwienia wszystkiego poza OC. Ale łącznie wyjdzie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pizzabhoy: Teoretycznie ubezpieczyciel może po wypłacie poszkodowanemu zażądać od Ciebie regresu jeśli udowodni, że brak przeglądu miał wpływ na spowodowanie kolizji, ale Ty przegląd miałeś, bo diagnosta nie zatrzymał dowodu i uznał, że nie stwarzasz zagrożenia. Tak jak napisał @BrodzikPrysznicowy przeważnie odpada 10% zniżek.
  • Odpowiedz
Kilka osób pytało się odnośnie ubezpieczenia swoich jednośladów i ubezpieczenia od samej kradzieży.

Zbadałem trochę sprawę i takiej opcji nie ma (a przynajmniej mi o takiej nie wiadomo). Pytałem się menedżerów jak i samych agentów po fachu. Czyli jak chcesz kupić sobie ubezpieczenie od kradzieży na jednoślad to musisz wykupić to w pakiecie Autocasco.
Na tą chwilę w pakiecie do Autocasco kradzież jest w Allianz, Warta i PZU i Hestia ale jako
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

e, Mirasy, chcę wypowiedzieć #ubezpieczenia #oc mojego #auto. Obecnie mam w #mtu Dostałem od nich list z propozycją przedłużenia. Jest tam napisane, jak wół, że jak chcę wypowiedzieć umowę, to mogę to zrobić korzystając z formularza na stronie #mtu. Tyle, że nie ma takiej opcji w ich formularzu. Jest zezłomowanie, aktualizacja danych, albo inne gówna, ale nie ma wypowiedzenia. W
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@majk3l: formularza jako takowego nie ma bo i tak musi być podpisany dokumenty przez Ciebie, znając numer polisy mógłbym wejść na MTU i wypowiedzieć Ci polisę po złości i miałbyś przerwę w ubezpieczeniu (bum! 3,5 k zł kary :) )

https://www.mtu.pl/obsluga-online/ ---> obsługa polis ----> zgłoszenie rozwiązania polisy tam wypełniasz formularz i załączasz wypowiedzenie :)

p.s. jak szukasz tańszej/lepszej oferty to zapraszam Miereczku na priv :)
  • Odpowiedz
@fromasz56: ano dzięki, to dla wujka robię samo oc, więc szkoda Twojego czasu. W każdym razie jak wejdziesz w:

https://www.mtu.pl/obsluga-online/ ---> obsługa polis ----> zgłoszenie rozwiązania polisy


to tam wypełniasz formularz i masz do wyboru tylko złomowanie, wyrejestrowanie, kradzież. Nie masz opcji "po prostu nie przedłużam umowy z Wami, złodzieje. Także formalnie mogą nie uznać bo nie wybrałeś właściwego powodu.
  • Odpowiedz
hej, nigdy jak dotad tego nie robilem wiec moze ktos ma juz doswiadczenie, mianowicie - czy jesli mi sie konczy OC samochodu i chce zmienic na inne to musze sie bawic w jakies papierki czy wystarczy po prostu nie zaplacic? mam w Avivie jesli to cos zmienia
#samochody #ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czas zacząć przygodę z likwidacją szkody z OC sprawcy na kredytowanym samochodzie.
Zapowiada się niezły cyrk. Najpierw umówić rzeczoznawcę, potem dostać wycenę i opis szkody. Potem z tym do banku uzyskać zgodę na wypłatę ubezpieczenia bo na ubezpieczeniu jest cesja na bank.
Pisałem już dziś o tym ale w tym kontekście coraz bardziej zastanawia mnie czy mam szansę na auto zastępcze na czas naprawy, czy bank tego nie zakwestionuje itd.

#oc
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pamiętam, że jak szwagier dał swoje auto do naprawy w ASO, też tylko po stłuczce to trwało to około tygodnia - półtora.
Macie jakieś doświadczenia z załatwianiem aut zastępczych z OC sprawcy? Codziennie wożę córkę na zajęcia rehabilitacyjne i brak samochodu jest dla mnie jak wyrok. Wiem, mogę zadzwonić na infolinię PZU ale jestem ciekaw waszych doświadczeń.

#oc #pzu #ubezpieczenia #motoryzacja #polisa
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema Mirki,

Kończy mi się #ubezpieczenia #oc i dostałem wycenę od pewnej Pani. Myślę sobie #cebula trochę u mnie to podpytam u innego agenta w tej samej ubezpieczalni. Idę do gościa, ten sprawdza i mówi, że już byłem u innego agenta po wycenę i dostałem bardzo dobrą ofertę! I tutaj cytuję: "ja to bym nawet pokusił się panu dać mniej ekstra zniżki"...

A dzisiaj jeszcze dzwonił,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, ktoś z Was miał do czynienia z firmą Beker Polska? Zajmują się wywalczaniem wyższych odszkodowań za szkody wypadkowe z OC/AC. Tylko nie wiem czy są wiarygodni i nie chcą wyłudzić danych osobowych, bo chcą m .in. skanu dowodu osobistego i rejestracyjnego...
#oc #ubezpieczenia #samochody
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arrival88: Nie miałem do czynienia z tą firmą, ale proszą o standardowe dokumenty do cesji wierzytelności z OC sprawcy, bo rozumiem, że taką umowę będziecie sporządzać. Jakby co, to pisz mi na priv, może będę w stanie zaoferować Tobie lepsze warunki.
  • Odpowiedz
Możesz mi powiedzieć jak się rozwiązała Twoja sprawa z firmą Beker Polska?
dzwonili dzisiaj do mnie i sam się zastanawiam czy nie skorzystać z ich uslug
  • Odpowiedz
#oc #motoryzacja

Drogie Mirasy, OC kupujecie u brokera czy bezpośrednio w jakiejś firmie ? Ktoś ma jakieś doświadczenia ?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@icek_: to polecam You Can Drive. Córka Hestii. Warunki, do 30 lat, auto nie sportowe i nie tunningowane.
4 lata temu z najtańszej opcji wychodziło mi 2000zl w AXA za AC i OC. W YCD zapłaciłem 1200 na lepszych warunkach. Zrób sobie kalkulacje na stronie.
  • Odpowiedz
@Wasky: jak masz do dziś ubezpieczenie to potrzebujesz od jutra nowego a gotową ofertę zrobię ci na 13.00 i wszystko załatwimy przez internet. Szkoda żebyś płacił za niepelnowartosciowy produkt.
  • Odpowiedz
Wykopky, czego się teraz używa do testowania stabilności proca i gpu przy kręceniu? Swojego czasu, to używałem orthosa/prime95 - dalej fituje, czy coś innego? Do gpu to były smarki i chyba furmark czy jakieś inne pieroństwo, które wygrzewalo kartę over 9000.
#oc #overclocking #komputery
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Teraz taryfikuje się pod kilkoma punktami ale mniejsza pojemność z reguły jest tańsza chyba ze auto jest drogie to pojemność ma małe znaczenie. Jak potrzebujesz żeby Ci sprawdzić składkę w kilku firmach to napisz na priv.
  • Odpowiedz
#samochod #oc czy jest jakaś porównywarka w której nie muszę podawać nr. telefonu i jest prosta - nie musi być perfekcyjnie dokładna?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, miałem dzisiaj minimalną stłuczkę - zapatrzyłem się i wjechałem w auto przede mną, na szczeście prędkosć była bardzo mała i skończyło się na zarysowanym minimalnie zderzaku w aucie przede mną. Jednak Pan chciał oświadczenie by spisać, no i tak zrobiłem. Teraz jest pytanie: bo kończy mi się OC 17.06.2015, a mam wykupione w mBanku, oni tam przesyłają automatycznie przedłużenie o ile umowy się nie wypowie (jakieś 10 dni przed przesyłają). Czy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach