Wpis z mikrobloga

Pytanie z serii "nie zapłaciłem OC za skuter i nie wiem czy poniosę z tej okazji jakieś konsekwencje".
Skuter został zakupiony w roku 2012, OC zostało opłacone na rok, skuter był używany przez 6 miesięcy i do zeszłej soboty stał sobie w szopie. W sobotę dziadek stwierdził, że chce pojechać nim na ryby i mam opłacić OC.
No i się zaczęło, ojciec mi powiedział, że czy się jeździ czy nie, trzeba płacić co roku, jeżeli nie to się płaci karę 3k cebulionów rocznie(kurdepszypał.jpg). Zajrzałem w google i coś tam o tym piszą, z tym, że mowa jest o karze w momencie przypału z bagietami. Potrzebuje wypowiedzi/rady o kogoś kto się na tym zna/był w podobnej sytuacji.
Niby jestem śmieszkiem poza kontrollo, ale się troche jednak cykam, jeszcze mi się batony kończą.
#prawo #oc #ubezpieczenia #ruchampsajaksra #mojastarajestrastamanem
  • 7
  • Odpowiedz
Raczej powinno się samo przedłużyć a Ty tylko powinieneś być ścigany przez tow ubezpieczeniowe o zapłatę. Ale bywają rożne przypadki i jeśli oc wygasło to jesteś w dupie i ufg cię dorwie tak czy inaczej i karę wlepi (a nie tylko w przypadku zatrzymania przez policję)
  • Odpowiedz
@Ceruvit: jeżeli zapłaciłeś za cały pierwszy rok to towarzystwo przedłużyła Ci na kolejny rok z automatu. Ale tylko na jeden rok. Jeżeli nie uregulowales kolejnego roku przed końcem automatycznie wznowionej polisy, to na kolejny rok już Ci się polisa nie przedłużyła. Aktualnie masz przerwę w ubezpieczeniu i możesz spodziewać się kary z UFG. Z karą jest różnie. Jedni dostają inni nie.
  • Odpowiedz