• 1
@Fredi_Kamionka_Gmina_Burzenin są dane o kosztach, towarzystwo ubezpieczeń przekazuje dużo więcej danych niż można podejrzeć a już niedługo będą przekazywane również zdjęcia z oględzin a więc j pewnie kosztorys lub inne kalkulacje
  • Odpowiedz
@zzbkk @nairoht
To co jest raportowane do UFG to jedno, osobną rzeczą jest to co konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe zrobi z tym zestawem informacji przy ocenie ryzyka i wyliczeniu składki.
Zmiennych jest tyle i są tak dynamiczne, że stwierdzenia "dobrze, że to będzie z tą samą datą" oraz "drożej będzie na pewno" są dosyć odważne
  • Odpowiedz
Hej, czy może mi ktoś podpowiedzieć w sprawie odszkodowania OC.
Jakieś 2 miesiące temu miałem kolizję w której byłem osobą poszkodowaną. Na miejscu kolizji był facet, który zajmuje się prowadzeniem sprawy od A do Z dzięki czemu nie musimy przepychać się z ubezpieczalnią, aczkolwiek nie było tak do końca gdyż firma która mnie reprezentowała działała w mojej sprawie niezbyt zadowalajcie. Otrzymałem od ubezpieczalni wycenę 1869 zł ale nadole tej wyceny jest napisane
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Perdition: Serdecznie polecam Ci ubezpieczenie komunikacyjne w PZU :) Zajrzyj na moje.pzu.pl - tam bez problemu sprawdzisz, ile wyniesie Cię składka i dobierzesz umowę do swoich potrzeb. Jeśli Ci się spodoba, od razu możesz ją kupić online :) Jeśli wolisz, ofertę może też przedstawić Ci nasz specjalista podczas rozmowy telefonicznej, skontaktujesz się z nim pod numerem 801 102 102 (wew.3-1).
  • Odpowiedz
#oc #ubezpieczenia #pytanie #motoryzacja
Mirki mechanik spowodował drobną kolizję moim samochodem. Oczywiście nie przyznaje się do winy.
Nie ma nagrania ze zdarzenia tylko jest jakiś świadek(nie wiem czy będzie zeznawał)
Zdarzyło się to w sierpniu 2024. Dziś otrzymałem wezwanie na komendę. Co mogę zrobić aby zachować swoje zniżki OC? Czy może lepiej zapłacić 2000 zł dla poszkodowanego?
Mam więcej jak dwa pojazdy i jest
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cycor normalnie mówisz że użyczyłeś pojazdu dla osoby xyz w tym okresie w formie umowy ustnej, chociaż bardziej zgodne byłoby spuścić w------l i żeby sam się przyznał
  • Odpowiedz
@Cycor:

W takiej sytuacji, gdy mechanik uszkodził Twój samochód, ale nie przyznaje się do winy, są pewne kroki, które możesz podjąć, aby zachować swoje zniżki OC i nie obciążyć swojego ubezpieczenia.


1. Oświadczenie sprawcy kolizji: Jeśli mechanik zgodziłby się na ugodę i podpisał oświadczenie o spowodowaniu kolizji, można by uniknąć zgłaszania szkody do Twojego ubezpieczyciela OC. Niestety, skoro mechanik nie przyznaje się do winy, uzyskanie takiego oświadczenia może być
  • Odpowiedz
Ubezpieczyciel wystawił mi kosztorys naprawy wyceniany na 4500zł, dodatkowo w ramach ugody, proponuje mi, że da mi ostatecznie 5100zł i zamykamy temat. Jest to pierwsza decyzja od ubezpieczyciela, nie odwoływałem się jeszcze, a w kosztorysie są uwzględnione najtańsze zamienniki. Czy jest sens bawić się w odwołania, skoro części oryginalnych do mojego auta już nie ma, a wartość na jaką wyceniono mi auto to 8200? Boję się, że jak się odwołam i zrobią
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@OrzechowyDzem: trochę już rzadkie, przynajmniej w takim stanie, Opel Bertone Linea Blu w pierwszym lakierze na całym aucie i bezkolizyjny do tej szkody. Szkoda nie jest aż taka, że auto nadaje się do kasacji, wystarczy generalnie wymienić xenon, skleić i pomalować zderzak na nowo, wymienić pas przedni i generalnie tyle żeby to już dobrze wyglądało. Wymiana zderzaka nie bardzo wchodzi w grę, bo po prostu już ich nie ma, a
  • Odpowiedz
@Czartu: Miras, jak rozwiązałeś sprawę? Jestem w podobnej sytuacji ( ͡° ʖ̯ ͡°) Starsze auto w bogatej opcji niebite i dobrze utrzymane, ubezpieczyciel sprawcy liczy po najtańszych ofertach i grozi szkodą cąłkowitą
  • Odpowiedz
Hejka, miałem szkode i wypłatę z oc sprawcy. Sprawa zakończyła się miesiac temu. Aczkolwiek rzeczoznawca w kosztorysie naprawy auta, nie uwzglednił kosztów dodatkowego badania technicznego i wymiany zbiornika lpg, aby samochód mógł wg. prawa wrócić na drogi. Czy na podstawie faktur, mogę ubiegać sie jeszcze do ubezpieczyciela o poniesione dodatkowo koszty?
#oc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Głupie pytanie ale pierwszy raz to ogarniam. Jak kupiłem samochód i ma on OC jeszcze na 11 miesięcy poprzedniego właściciela. Rozumiem, że to OC przechodzi na mnie. Poprzedni właściciel wziął opłacenie tego OC w dwóch ratach (jedna w październiku już opłacona i druga w marcu przyszłego roku). Jeżeli rozumiem, to ja będę musiał opłacić tą drugą ratę, tak? Pytam, bo zastanawiam się nad zmianą ubezpieczyciela i dołożenie AC. I, jeżeli jest tak
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@insurance: tak jak mówi @thisguy212 nabywca może sobie wypowiedzieć nawet i dzień przed końcem jeśli taka jego wola

@thisguy212 co do rekalkulacji, zależy od TU. Z tego co wiem Hestia rekalkuluje przymusowo, a np. w Warcie to opcja :)
z opłacaniem raty to tak z przymrużeniem oka to bierz, jak wymagalność masz na 1 marca to potencjalnie jak wypowiesz 28 lutego to i tak będziesz mieć prawdopodobnie coś
  • Odpowiedz
@insurance:

Pamiętaj, że możesz wypowiedzieć to OC do 30 dni od zakupu samochodu jako nowonabywca.


OMG @insurance: to się zmieniło w 2012 roku. To już chwilę temu. Teraz polisę zbywcy można używać przez cały okres ubezpieczenia, a rekalkulacja też od 2012 r. stała PRAWEM a nie OBOWIĄZKIEM firm ubezpieczeniowych, więc jedne robią (jak Hestia) a inne nie robią jak
  • Odpowiedz
Jak się dostaje kosztorys od swojego ubezpieczyciela (oc sprawcy zostalo zgłoszone u swojego ubezpieczyciela) i widać, że jest zaniżony, bo na podstawie zdjęć lakiernicy wyceniają o kilka stów więcej to lepiej od razu korzystać z usług helpfind i poprosić ich o wycenę czy napisać do nich żeby jeszcze raz zweryfikowali kalkulację i jak za drugim razem dadzą więcej to skorzystać z usług jak helpfind?
Ja szkody nie mam tylko chce pomóc znajomemu.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam taki problem że mój ojciec co najmniej został wprowadzony w błąd, o ile nie oszukany przez PZU.

W pierwszej połowie września mój brat miał wypadek, całe szczęście nic mu się nie stało, ale auto totalnie skasowane, nikt inny nie brał udziału w wypadku, wiadomo trzeźwym policja mandatu nie dała bo nie spowodował nikomu zagrożenia, tak w gwoli ścisłości, żeby żaden mirek nie miał zaczepek. Od razu wiadomo, kontakt z PZU bo
michalxd21 - Mam taki problem że mój ojciec co najmniej został wprowadzony w błąd, o ...

źródło: obraz_2024-11-04_145920811

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jestem wspolwlascicielem auta ze starym, jak szukam ubezpieczenia w mubi to jak podaje ze jestem wspolwlascicielem minimum oc 1300, jak sie usune i podam tylko starego to spada do 700, pytanie czy cos sie stanie jak jakbym kupil to bez podawania ze jestem współwlascicielem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#oc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tragu: Przy zakupie ubezpieczenia komunikacyjnego należy podać dane, które znajdują się w dowodzie rejestracyjnym pojazdu.
Jeśli chcesz sprawdzić, ile wyniesie Cię ubezpieczenie w PZU, zajrzyj na moje.pzu.pl - tam szybko obliczysz cenę :)
  • Odpowiedz
@onionspirit: Jak wyliczasz na mubi to się nie dziw, oni teraz koszą kasę i dają wysokie wyliczenia plus rzucają zniżki któe działają raz lub dwa i wydłużyli zwrot z 30 do 90dni.
Wylicz sobie w innych firmach i na bank znajdziesz 100-200zł taniej.
Mi mubi w tym roku wyliczało na jedno auto najtaniej 625zł, wziąłem w unice za 440zl no i tyle w temacie.
  • Odpowiedz
hej, czy jesli kupuje samochod od handlarza/komisu prowadzacego DG i dostaje fakture „procedura marży” to jakie mam dalej obowiazki?
slyszalem ze nie musze odprowadzac 2% pcc2 jak przy umowie k-s, jak jest z innymi oplatami? jestem w tym temacie zielony

2- jak jest z #oc
handlarz wspomina ze auto jest na OC komisowym i on je po sprzedazy wypowiada w ciagu 24h i trzeba samemu ubezpieczyc. jednoczesnie pokazal mi zwykla
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maystaa: https://samorzad.gov.pl/web/powiat-jasielski/rejestracja-pojazdu-sprowadzonego-z-zagranicy jak z kraju to nie trzeba info o imporcie, akcyzie

OC - dwie drogi- albo dzwonisz do firmy ktora wystawia komisowe, oni na Ciebie to przepisują, daja dane do wplaty, druga opcja to olewasz komisowe (samo się nie przedłuży) tylko robisz sobie porównanie i wykupujesz jakies inne od dnia rejestracji pojazdu (w dniu w ktorym auto jest na ciebie rejestrowne juz musi byc ubezpieczenie na auto [OC nie
  • Odpowiedz
@Luffik: @Poldek0000 na nabywcę pojazdu przechodzi jedynie OC. Towarzystwo ubezpieczeniowe ma prawo do rekalkulacji składki za okres od zmiany własności (data umowy/faktury) do końca polisy. Nie musi to się wiązać z dopłatą, ale trzeba pamiętać, że może.
Jeśli zbywca zgłosił do TU zmianę własności to polisa na koniec wygaśnie, nie wznowi się automatycznie i nie trzeba jej wypowiadać. Nową polisę zawierasz od dnia następnego.
Chyba, że chcesz już dziś
  • Odpowiedz
Jak ktoś mi uszkodzi samochód, będzie do malowania jeden element i wybiorę wariant gotowkowy i ubezpieczyciel z oc sprawcy mi zaproponuje np 1tys, a sprawdzę, ze w aso robią to za 2tys to może to być argument do większego odszkodowania?
Jak najlepiej zachować się w przypadku wariantu gotówkowego?

#ubezpieczenia #odszkodowanie #oc #motoryzacja #pzu #kiciochpyta #wypadki #ubezpieczeniaoc
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@prostymysliciel: Hej, ciężko będzie uzyskać dopłatę na podstawie wyceny ASO, której i tak Tobie nie udostępnią. ASO sporządza swoje kalkulacje naprawy, tylko gdy jesteś na nią zdecydowany i wtedy rozlicza się bezgotówkowo z ubezpieczycielem.
  • Odpowiedz
Cześć,
poszukuję porady. W moje leasingowane auto (nowe, kilkutygodniowe) wjechała dziewczyna z zagranicy i uszkodziła kilka elementów, w tym zderzak. Oczywiście brak wykupionej polisy OC i ubezpieczenia granicznego, auto na zagranicznych numerach. Na miejscu była policja, sprawca przyznał się do winy, spisana notatka policyjna - mam nr sprawy.
Mam teraz dwie możliwości rozwiązania tej sytuacji:
- Naprawa z mojego AC.
- Naprawa z OC sprawcy, czyli z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

Agent
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ubezpieczenie #ubezpieczenia #oc #ac #motoryzacja
Obecnie mam OC+Ac w Uniqa. Przychodzi czas przedłużenia i dostałem ofertę z Uniqi która jest cenowo taka sama jak rok temu. Sprawdziłem w porównywarce i Link4 zaproponowało mi cenę ok 100 zł nisza przy podobnym zakresie.

Która firma jest bardziej solidna - Uniqa czy Link4? Opłaca się zmieniać na Link4 aby zaoszczędzić stowke?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Witam serdecznie.

Mam do zapłaty regres ubezpieczeniowy. Na protokole policyjnym jest w uszkodzeniach pojazdu klapa tylna. Jest dokumentacja zdjęciowa. Kilka wgięć i to wszystko. Firma żąda zwrot kosztów za całą klapę jednak szyba była cała, jest ona demontowana, podobnie jak wewnętrzne poszycie, lampa STOP, mechanizm wycieraczki.

Czy nie powinno być tak, że stara klapa powinna mi zostać zwrócona albo cena montażu nowej pomniejszona o części zamienne bo dla mnie to
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnalLog: Mi jak kiedyś babka z premedytacja uciekła (zarysowała auto i poszła jak gdyby nigdy nic na zakupy a po powrocie stwierdziła że to nie ona i ona jedzie do domu - mimo że miała mój lakier na swoim aucie XD ) to też specjalnie na złość jak najdrożej naprawiałem żeby miała nauczkę i przy zgłaszaniu szkody zaznaczyłem że uciekła i policja jej szukała XD

J---ć prądem ludzi którzy zrobią
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc #ac

cześć, muszę ubezpieczyć samochód który sprzedam za kilka miesięcy, czy jeśli w ergo hestii kupię ubezpieczenie płatne w dwóch ratach to czy nie bedzie problemów z wypowiedzeniem tego po np. 4 miesiącach (jeśli z góry opłaciłem 6 miesięcy)? A może jest możliwość zapłaty za cały rok i wypowiedzenia po 4 miesiącach i otrzymania zwrotu 2/3 kosztu? zakładam że nie, więc
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@flickkk: Po sprzedarzy auta i zgłoszeniu tego w ubezpieczalni tak naprawdę nie musisz robić już nic, i nic od Ciebie nie zależy, i nic Ci się nie należy. Zwrot kasy zalezny będzie od decyzji nowego właściciela, czyli czy zdecyduje się zmienić ubezpieczenie, co raczej się nie zdarzy, ale w zamian ewentualna druga rata już leży w jego kwestii.
  • Odpowiedz
@flickkk: jeśli mowa o samym OC to faktycznie, niezależnie od tego czy opłacisz składkę częściowo czy w całości, to nowy nabywca zyskuje do niego prawa (i obowiązki jak np. opłata składki w przypadku wyrównania po rekalkulacji).
Inaczej ma się sprawa z ubezpieczeniami dobrowolnymi (AC, NNW, Assistance, szyby etc.) - po zmianie własności przysługuje Ci zwrot zapłaconej składki proporcjonalnie za niewykorzystany okres (od daty sprzedaży do końca polisy lub w przypadku
  • Odpowiedz