Pytanie do ekspertow. Wykupywal ktoś kiedyś z was ubezpieczenie OC i ac przez neta np mubi? Nie było żadnych kwasów np kupiliście OC a tu nagle pismo z UFG że jednak nie wykupiliscie i kłopot. Bo ogólnie przy AC sporo taniej niż jak idę do jakiegoś agenta ubezpieczeń i tak się waham. #ubezpieczenia #oc #ac #motoryzacja
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@darek_fraczek ale jeśli mam nerwice natręctw i mimo wszystko im wyślę to wypowiedzenie z koncem okresu ochrony to chyba nic złego się nie stanie? 🙂 Dzięki za wszelkie info 🙂
@hosearkadiomorales: nic złego, odrzucą jako nieskuteczne
Mirki czy oplaca się dodawać #nnw do samochodu? Mam 3 i dodatkowy koszt to 200zł. Jedni mówią zw warto inni że nie. Nnw na 10000zł. Wyjaśni ktoś w jakich przypadkach to działa. Np. Czy jeski skrece kostke jak sie poslizgne wsiadając do samochodu to dostane odszkodowanie #pytanie #oc #polisa #prawo #samochody
@MlodySayten: moja opinia jest taka, że ubezpieczenie NNW na 5 czy 10 tys. dodawane do polis komunikacyjnych to jest tylko oszukiwanie siebie samego, że się jest ubezpieczonym. To czy po jakimś wypadku ktoś dostanie 500 czy 1 tys za uszczerbek na zdrowiu, ale po np. rok od wypadku po zakończeniu leczenia to w żaden sposób nie pomaga w sytuacji finansowej poszkodowanego.
Jedyny sens ma jeśli już to NNW na 50
Jedyny sens ma jeśli już to NNW na 50
@MlodySayten nnw to wyrzucanie pieniędzy, jak złamiesz rękę to dostaniesz 100zl
Gość podczas koszenia kosiarką wystrzelił kamyczek, który zbił mi szybę w samochodzie. Na szczęście gość miał OC.
Tylko, że... Okazuje się, że ta szyba jest nie do kupienia. Nawet w ASO :/
Ubezpieczyciel (warta) rzecz jasna wycenił mi szkodę na 900zł xD
Za cholerę w tej kasie nie naprawię samochodu.. nawet gdybym wziął części ze szrotu.
Napisałem odwołanie, ale nie wiem czy coś z tego będzie, bo na odpowiedź dają sobie 30 dni
Tylko, że... Okazuje się, że ta szyba jest nie do kupienia. Nawet w ASO :/
Ubezpieczyciel (warta) rzecz jasna wycenił mi szkodę na 900zł xD
Za cholerę w tej kasie nie naprawię samochodu.. nawet gdybym wziął części ze szrotu.
Napisałem odwołanie, ale nie wiem czy coś z tego będzie, bo na odpowiedź dają sobie 30 dni
- 0
@darek_fraczek czy to znaczy, że jak zrobię i na fakturze będzie kwota wyższa niż to co mi dali to na 100% dopłacą?
@nigdynieskasujekonta: nie mogę Ci powiedzieć na 100% bo takiej pewności nikt nie ma. Przepis mówi, że odszkodowanie z oc ma doprowadzić do naprawy do stanu przed szkodą. Mogą nie dopłacić tylko gdyby podważyli fakturę, że to nie jest taka szyba jaka była tylko np. lepsza.
interesują Cię ubezpieczenia? Zobacz www.youtube.com/@ubezpieczeniatonudy
interesują Cię ubezpieczenia? Zobacz www.youtube.com/@ubezpieczeniatonudy
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy ktoś bawil sie w wystawianie kwitu przez złomowiec do wyrejestrowania auta, a auto zostało na własnej posesji na wsi?
#oc #motoryzacja #zlomowisko #ubezpieczenia
────────
Czy ktoś bawil sie w wystawianie kwitu przez złomowiec do wyrejestrowania auta, a auto zostało na własnej posesji na wsi?
#oc #motoryzacja #zlomowisko #ubezpieczenia
────────
ktoś ci wystawi lewy papier? wątpię
@sberatel: oczywiście że wystawi, złomujesz tabliczkę znamionową z vinem. Tak samo jak nie ma najmniejszego problemu zrobić lewy przegląd, trzeba tylko wiedzieć gdzie i odpowiednio zapłacić.
Ludzie myślą że zmieniło się coś wobec lat 90'tych. Zmieniło się tyle, że większość ludzi żyje legalnie. Kombinatorzy jak kombinowali, tak dalej kombinują.
Cześć,
mam pytanie odnośnie OC, bo trochę namieszałem chyba.
Kupiłem samochód sprowadzony z Niemiec, od razu wykupiłem OC, ale jeszcze na blachy niemieckie, na następnym dzień (wczoraj) zarejestrowałem go w Polsce, wysłałem prośbę o zmianę do LINK4 o zmianę danych, ale nie dostałem jeszcze aneksu do umowy. Pytanie, czy mogę jeździć już tym samochodem? W ufg po vinie znajdę mój samochód, na podstawie rejestracji jeszcze nie.
#oc #ac
mam pytanie odnośnie OC, bo trochę namieszałem chyba.
Kupiłem samochód sprowadzony z Niemiec, od razu wykupiłem OC, ale jeszcze na blachy niemieckie, na następnym dzień (wczoraj) zarejestrowałem go w Polsce, wysłałem prośbę o zmianę do LINK4 o zmianę danych, ale nie dostałem jeszcze aneksu do umowy. Pytanie, czy mogę jeździć już tym samochodem? W ufg po vinie znajdę mój samochód, na podstawie rejestracji jeszcze nie.
#oc #ac
@troche_inaczej: imo wszystko jest ok, ubezpieczasz samochód (VIN), a nie numery rejestracyjne
@troche_inaczej: jak najbardziej może Pan poruszać się tym pojazdem, a w razie wątpliwości to poprosimy o wiadomość na adres e-mail ekspert@link4.pl
Naprawiałem samochód z oc sprawcy.
aso mi wystawiło fakturę na niemal 50% całkowitych kosztów naprawy
a miałem pokryć tylko kwotę vat w 50% bo auto w środkach trwałych firmy (wykorzystywane pół prywatnie pół na firme)
o chui tu chodzi? niedość żę poniosłem strate, bite auto, to jeszcze mam do interesu dopłacać? XD
#motoryzacja #ubezpieczenia #oc #prawo
aso mi wystawiło fakturę na niemal 50% całkowitych kosztów naprawy
a miałem pokryć tylko kwotę vat w 50% bo auto w środkach trwałych firmy (wykorzystywane pół prywatnie pół na firme)
o chui tu chodzi? niedość żę poniosłem strate, bite auto, to jeszcze mam do interesu dopłacać? XD
#motoryzacja #ubezpieczenia #oc #prawo
- 2
"jeśli ubezpieczyciel nie dam nam odpowiednio dużo hajsu to zwrócę ASO różnice
@walokid: no tak zapomniałem że żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w 8==D ;)
jeśli ubezpieczyciel nie dam nam odpowiednio dużo hajsu to zwrócę ASO różnice
@KONONOWlCZ: @walokid
nie o to chodzi w tym przypadku, jak biorą z OC to jest już deklaracja OC co do zapłaty, klepnięte i zapłacą wszystko co muszą,
ten zapis ASO to jest na takie okazje, że w międzyczasie policja ustali, że np. było to wyłudzenie odszkodowania, jakieś machlojki i nie powinni być w ogóle naprawy z OC, itp.. bo
- 0
#uniqa #pzu #oc #ac #ubezpieczenia #ubezpieczenia
Hej, jakie ubezpieczenie oc/ac polecacie.
Aktualnie mam w PZU, ale pomimo wszystkich zniżek, cena ubezpieczenia poleciała do 2,5k, wartość samochodu o dziwo też, kolejny rok z rzędu.
Według musi, najtaniej jest w Uniqa, bo jakieś 1300, oczywiście male różnice w ofercie są, ale nie jakieś duże.
Jakieś opinie o Unice, albo innym ubezpieczycielu?
Hej, jakie ubezpieczenie oc/ac polecacie.
Aktualnie mam w PZU, ale pomimo wszystkich zniżek, cena ubezpieczenia poleciała do 2,5k, wartość samochodu o dziwo też, kolejny rok z rzędu.
Według musi, najtaniej jest w Uniqa, bo jakieś 1300, oczywiście male różnice w ofercie są, ale nie jakieś duże.
Jakieś opinie o Unice, albo innym ubezpieczycielu?
@ammon8: Ciężko ocenić tylko po składce, najistotniejsze właściwe znajduje się w zakresie. UNIQA bez ASO, wykupionej amortyzacji bywa uciążliwa. Chcesz to odezwij się na ubezpieczenia@optif.pl to rzucimy okiem.
Wylicz sobie sam. Z tego linku masz dodatkowo zwrot 100 zł na konto po zakupie. https://mubi.pl/id-U1RRGY
4
Chciałbym napisać wpis aby ostrzec innych Zastanówcie się zanim będzie... (@Mark

horrendalna stawka OC Ku przestrodze dla innych Dzięki współwłasności samochodu dwie osoby są karane
z- 3
- #
- #
- #
- 0
Dostałem wycenę szkód w pojeździe na 3,2k. W kosztorysie są wypisane normalnie poszczególne pozycje. Czy jak teraz się odwołam od tego to ubezpieczyciel może zmienić zdanie i wbić szkodę całkowitą - pojazd stary i nie ma dużej wartości l, do 5-6k.
Czy jeżeli uznali naprawę przy pierwszej wycenie, to teraz mogą jedynie zwiększyć kwotę lub nie przychylić się do odwołania?
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja
Czy jeżeli uznali naprawę przy pierwszej wycenie, to teraz mogą jedynie zwiększyć kwotę lub nie przychylić się do odwołania?
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja
Jak oni robią te karty że 4090 przy undervoltingu z power targetem na poziomie 65% i wyprowadzoną krzywą zegarów wyżej wydajność spadła mi o około 6% w grach ale pobór z 427W na 287W. I nagle okazuje się że karta jest cicha a chłodzenie jest aż zbytnio sprawne. Nagle nie ma piekarnika. Widzę że większość tych kart (nie tylko FE) jest tak przygotowana dla kilku FPS więcej ją prądowo do limitu obciążyć
@janeknocny: Rzeby cię na kasę skubnąć?
@janeknocny:
niski pobór prądu się nie sprzedaje, wysoka wydajność już tak. po pewnym poziomie skalowanie z watami jest słabe, musisz dużo watów wiećej pobrać aby nieco wydajność zwiększyć. z procesorami jest tak samo w zasadzie
zobacz sobie z reszta stosunek wydajności do watów na intelu 14900k z różnymi power limitami
dwa, upewnij się, że jak to testujesz to klatki nie mają bottlenecka z strony procesora. raczej to sprawdzaj w jakiejś
niski pobór prądu się nie sprzedaje, wysoka wydajność już tak. po pewnym poziomie skalowanie z watami jest słabe, musisz dużo watów wiećej pobrać aby nieco wydajność zwiększyć. z procesorami jest tak samo w zasadzie
zobacz sobie z reszta stosunek wydajności do watów na intelu 14900k z różnymi power limitami
dwa, upewnij się, że jak to testujesz to klatki nie mają bottlenecka z strony procesora. raczej to sprawdzaj w jakiejś
źródło: efficiency-gaming
Pobierz- 1
Siema! :)
Z której porównywarki OC najbardziej opłaca się kupić ubezpieczenie? Chodzi mi raczej o zwroty, bo ceny są porównywalne. Mubi odpada, bo już korzystałam 2 lata z rzędu z promocji :<
#ubezpieczenia #punkta #rankomat #oc
Z której porównywarki OC najbardziej opłaca się kupić ubezpieczenie? Chodzi mi raczej o zwroty, bo ceny są porównywalne. Mubi odpada, bo już korzystałam 2 lata z rzędu z promocji :<
#ubezpieczenia #punkta #rankomat #oc
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@r3nal: @AchtKommaAcht @r3nal @washington @sayanek @washington @sayanek @washington @sayanek @wirus133 @washington Wczoraj już nie odebrał telefonu, dzwoniłem a ten olał temat. Zgłosiłem na Policje. Na szczęście wszystko nagrało się na kamerze. Widać twarz, tablice i dokładnie moment zarysowania. Filmik zabezpieczony i przekazany policji. Ciekawe co będzie dalej.
@wirus133: dobrze zrobiles, a i tak bedziesz sie bujal z ubezpieczalnia 2 miesiace
ps. jak ci zrobia juz pierwsza gownowycene to sie odwoluj, jakby ci zrobili dobra wycene to tez sie odwoluj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no chyba, ze bez gotowkowo i w ASO to wtedy oni juz ogarna
ps. jak ci zrobia juz pierwsza gownowycene to sie odwoluj, jakby ci zrobili dobra wycene to tez sie odwoluj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
no chyba, ze bez gotowkowo i w ASO to wtedy oni juz ogarna
Wie ktoś jak na tej płycie odblokować OC, bo nie mogę zmienić ręcznie częstotliwości i napięcia klikam i nic się nie dzieje
Ryzen 5 3600
#pcmasterrace #komputery #overclocking #oc #gry
Ryzen 5 3600
#pcmasterrace #komputery #overclocking #oc #gry
źródło: Zdjęcie z biblioteki
Pobierz102
Tablice rejestracyjne i OC dla rowerów i hulajnóg. Wraca dyskusja

Powraca dyskusja na temat wprowadzenia tablic rejestracyjnych dla rowerów i hulajnóg elektrycznych. W obliczu rosnącej liczby...
z- 111
- #
- #
- #
- #
- #
Hej Mirki,
Właśnie odnawiałem polisę OC z LINK4 i bezpośrednio z e-maila z polisą wszedłem w wysłanie przelewu, płatność dokonana bezproblemowo, aczkolwiek na stronie LINK4 koniec końców coś się wywróciło i jest napisane, że płatność online nie powiodła się. W historii mojego konta transakcja z Przelewy24 poprawnie wykonana i zostały pobrane środki z konta.
Do kogo się dobijać, do LINK4 czy do Przelewy24? Póki co zadzwoniłem do LINK4 ale moje połączenie zostało
Właśnie odnawiałem polisę OC z LINK4 i bezpośrednio z e-maila z polisą wszedłem w wysłanie przelewu, płatność dokonana bezproblemowo, aczkolwiek na stronie LINK4 koniec końców coś się wywróciło i jest napisane, że płatność online nie powiodła się. W historii mojego konta transakcja z Przelewy24 poprawnie wykonana i zostały pobrane środki z konta.
Do kogo się dobijać, do LINK4 czy do Przelewy24? Póki co zadzwoniłem do LINK4 ale moje połączenie zostało
@WielkiMaly: do link4, bank swoje zrobił. Całkiem możliwe że pośrednik (jakaś bramka płatnośc typu PayU) nawaliła, ale za to odpowiadalny jest Link4 to oni sobie wybrali takiego operatora
- 0
@Login_login @LINK4_Ekspert Po wiszeniu na słuchawce +- 30 minut odebrała jakaś Pani telefon, po wyjaśnieniu sprawy powiedziała mi, że po jej stronie widać, iż płatność przebiegła poprawnie i nic nie zostało odrzucone, zaleciła mi czekać na ten e-mail z potwierdzeniem płatności tak z 2-3 dni i wtedy raz jeszcze ewentualnie dzwonić. Na szczęście e-mail ten dostałem 3 dni później, więc sprawę uznałem za rozwiązaną i na tym to zostawiłem. Krótko
- 1
Znajomy wlał do samochodu zastępczego rope zamiast benzyny, samochód się popsuł i teraz pytanie.
Ma się przyznać czy nie?
On osobiście pokrywa koszty czy ubezpieczenie?
#ubezpieczenia #oc #samochody #samochodzastepczy #auto #paliwo #ropa #motoryzacja
Ma się przyznać czy nie?
On osobiście pokrywa koszty czy ubezpieczenie?
#ubezpieczenia #oc #samochody #samochodzastepczy #auto #paliwo #ropa #motoryzacja
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Johnyupiechony Podaj Yanosikowi wszystkie dane, dopiero wtedy będziesz miał wyliczenia składki. Wcześniej to tylko reklama. Skorzystaj jeszcze z mu i i porównaj.
@Johnyupiechony napisz do mnie, ogarniemy: kontakt@ppubezpieczenia.pl
Mirki, czy wysokość szkody wypłaconej z AC wpływa jakby proporcjonalnie na zwiększenie składki? Tzn jak wypłacą 3000 to zwyżka mniejsza, a jak 12000 to zwyżka większa?
Pytam bo mam do zrobienia szkodę z AC, chce robić na pewno ale nie wiem czy w serwisie zwykłym gdzie będzie taniej czy w ASO gdzie policzą sobie pewnie 3x/4x.
#ubezpieczenia #oc #ac #samochody #mechanikasamochodowa #
Pytam bo mam do zrobienia szkodę z AC, chce robić na pewno ale nie wiem czy w serwisie zwykłym gdzie będzie taniej czy w ASO gdzie policzą sobie pewnie 3x/4x.
#ubezpieczenia #oc #ac #samochody #mechanikasamochodowa #
@poludniowe_kartofliska nie ma wpływu, choć zawsze warto sprawdzić czy nie masz jakiegoś kruczka w swojej umowie.
@poludniowe_kartofliska: Jako agent jeszcze kilka lat temu bez zastanowienia powiedziałbym że niema (no chyba że mówimy o flocie, to wtedy zawsze miało) ale teraz jest tyle zmiennych, że nikt nie jest w stanie ze 100% pewnością odpowiedzieć na to pytanie :) Tak więc na 99% odpowiem, że niema znaczenia jak duża szkoda z AC :)























Jak wypowiadam #oc to nie mogę tego zrobić przed końcem ubezpieczenia bo w dniu kiedy otrzymają wypowiedzenie to od tego dnia analują OC i się dostanie karę i muszę wysyłać w dniu kiedy oc się kończy?
#ubezpieczenia
źródło: temp_file6873453143221930376
Pobierz