Nigdy tego nie wiem, i nigdy nie mogę znaleźć nie wykluczających się informacji, bo robię to bardzo rzadko.
Jak wypowiadam #oc to nie mogę tego zrobić przed końcem ubezpieczenia bo w dniu kiedy otrzymają wypowiedzenie to od tego dnia analują OC i się dostanie karę i muszę wysyłać w dniu kiedy oc się kończy?

#ubezpieczenia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do ekspertow. Wykupywal ktoś kiedyś z was ubezpieczenie OC i ac przez neta np mubi? Nie było żadnych kwasów np kupiliście OC a tu nagle pismo z UFG że jednak nie wykupiliscie i kłopot. Bo ogólnie przy AC sporo taniej niż jak idę do jakiegoś agenta ubezpieczeń i tak się waham. #ubezpieczenia #oc #ac #motoryzacja
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki czy oplaca się dodawać #nnw do samochodu? Mam 3 i dodatkowy koszt to 200zł. Jedni mówią zw warto inni że nie. Nnw na 10000zł. Wyjaśni ktoś w jakich przypadkach to działa. Np. Czy jeski skrece kostke jak sie poslizgne wsiadając do samochodu to dostane odszkodowanie #pytanie #oc #polisa #prawo #samochody
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MlodySayten: moja opinia jest taka, że ubezpieczenie NNW na 5 czy 10 tys. dodawane do polis komunikacyjnych to jest tylko oszukiwanie siebie samego, że się jest ubezpieczonym. To czy po jakimś wypadku ktoś dostanie 500 czy 1 tys za uszczerbek na zdrowiu, ale po np. rok od wypadku po zakończeniu leczenia to w żaden sposób nie pomaga w sytuacji finansowej poszkodowanego.

Jedyny sens ma jeśli już to NNW na 50
  • Odpowiedz
Gość podczas koszenia kosiarką wystrzelił kamyczek, który zbił mi szybę w samochodzie. Na szczęście gość miał OC.
Tylko, że... Okazuje się, że ta szyba jest nie do kupienia. Nawet w ASO :/
Ubezpieczyciel (warta) rzecz jasna wycenił mi szkodę na 900zł xD
Za cholerę w tej kasie nie naprawię samochodu.. nawet gdybym wziął części ze szrotu.

Napisałem odwołanie, ale nie wiem czy coś z tego będzie, bo na odpowiedź dają sobie 30 dni
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ktoś ci wystawi lewy papier? wątpię


@sberatel: oczywiście że wystawi, złomujesz tabliczkę znamionową z vinem. Tak samo jak nie ma najmniejszego problemu zrobić lewy przegląd, trzeba tylko wiedzieć gdzie i odpowiednio zapłacić.

Ludzie myślą że zmieniło się coś wobec lat 90'tych. Zmieniło się tyle, że większość ludzi żyje legalnie. Kombinatorzy jak kombinowali, tak dalej kombinują.
  • Odpowiedz
Cześć,
mam pytanie odnośnie OC, bo trochę namieszałem chyba.
Kupiłem samochód sprowadzony z Niemiec, od razu wykupiłem OC, ale jeszcze na blachy niemieckie, na następnym dzień (wczoraj) zarejestrowałem go w Polsce, wysłałem prośbę o zmianę do LINK4 o zmianę danych, ale nie dostałem jeszcze aneksu do umowy. Pytanie, czy mogę jeździć już tym samochodem? W ufg po vinie znajdę mój samochód, na podstawie rejestracji jeszcze nie.

#oc #ac
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Naprawiałem samochód z oc sprawcy.
aso mi wystawiło fakturę na niemal 50% całkowitych kosztów naprawy
a miałem pokryć tylko kwotę vat w 50% bo auto w środkach trwałych firmy (wykorzystywane pół prywatnie pół na firme)

o chui tu chodzi? niedość żę poniosłem strate, bite auto, to jeszcze mam do interesu dopłacać? XD

#motoryzacja #ubezpieczenia #oc #prawo
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
"jeśli ubezpieczyciel nie dam nam odpowiednio dużo hajsu to zwrócę ASO różnice

@walokid: no tak zapomniałem że żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w 8==D ;)
  • Odpowiedz
jeśli ubezpieczyciel nie dam nam odpowiednio dużo hajsu to zwrócę ASO różnice


@KONONOWlCZ: @walokid
nie o to chodzi w tym przypadku, jak biorą z OC to jest już deklaracja OC co do zapłaty, klepnięte i zapłacą wszystko co muszą,

ten zapis ASO to jest na takie okazje, że w międzyczasie policja ustali, że np. było to wyłudzenie odszkodowania, jakieś machlojki i nie powinni być w ogóle naprawy z OC, itp.. bo
  • Odpowiedz
#uniqa #pzu #oc #ac #ubezpieczenia #ubezpieczenia
Hej, jakie ubezpieczenie oc/ac polecacie.
Aktualnie mam w PZU, ale pomimo wszystkich zniżek, cena ubezpieczenia poleciała do 2,5k, wartość samochodu o dziwo też, kolejny rok z rzędu.
Według musi, najtaniej jest w Uniqa, bo jakieś 1300, oczywiście male różnice w ofercie są, ale nie jakieś duże.
Jakieś opinie o Unice, albo innym ubezpieczycielu?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ammon8: Ciężko ocenić tylko po składce, najistotniejsze właściwe znajduje się w zakresie. UNIQA bez ASO, wykupionej amortyzacji bywa uciążliwa. Chcesz to odezwij się na ubezpieczenia@optif.pl to rzucimy okiem.
  • Odpowiedz
Dostałem wycenę szkód w pojeździe na 3,2k. W kosztorysie są wypisane normalnie poszczególne pozycje. Czy jak teraz się odwołam od tego to ubezpieczyciel może zmienić zdanie i wbić szkodę całkowitą - pojazd stary i nie ma dużej wartości l, do 5-6k.

Czy jeżeli uznali naprawę przy pierwszej wycenie, to teraz mogą jedynie zwiększyć kwotę lub nie przychylić się do odwołania?

#ubezpieczenia #oc #motoryzacja
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak oni robią te karty że 4090 przy undervoltingu z power targetem na poziomie 65% i wyprowadzoną krzywą zegarów wyżej wydajność spadła mi o około 6% w grach ale pobór z 427W na 287W. I nagle okazuje się że karta jest cicha a chłodzenie jest aż zbytnio sprawne. Nagle nie ma piekarnika. Widzę że większość tych kart (nie tylko FE) jest tak przygotowana dla kilku FPS więcej ją prądowo do limitu obciążyć
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@janeknocny:
niski pobór prądu się nie sprzedaje, wysoka wydajność już tak. po pewnym poziomie skalowanie z watami jest słabe, musisz dużo watów wiećej pobrać aby nieco wydajność zwiększyć. z procesorami jest tak samo w zasadzie

zobacz sobie z reszta stosunek wydajności do watów na intelu 14900k z różnymi power limitami

dwa, upewnij się, że jak to testujesz to klatki nie mają bottlenecka z strony procesora. raczej to sprawdzaj w jakiejś
10129 - @janeknocny: 
niski pobór prądu się nie sprzedaje, wysoka wydajność już tak. ...

źródło: efficiency-gaming

Pobierz
  • Odpowiedz
Siema! :)
Z której porównywarki OC najbardziej opłaca się kupić ubezpieczenie? Chodzi mi raczej o zwroty, bo ceny są porównywalne. Mubi odpada, bo już korzystałam 2 lata z rzędu z promocji :<
#ubezpieczenia #punkta #rankomat #oc
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wirus133: dobrze zrobiles, a i tak bedziesz sie bujal z ubezpieczalnia 2 miesiace

ps. jak ci zrobia juz pierwsza gownowycene to sie odwoluj, jakby ci zrobili dobra wycene to tez sie odwoluj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no chyba, ze bez gotowkowo i w ASO to wtedy oni juz ogarna
  • Odpowiedz
Hej Mirki,

Właśnie odnawiałem polisę OC z LINK4 i bezpośrednio z e-maila z polisą wszedłem w wysłanie przelewu, płatność dokonana bezproblemowo, aczkolwiek na stronie LINK4 koniec końców coś się wywróciło i jest napisane, że płatność online nie powiodła się. W historii mojego konta transakcja z Przelewy24 poprawnie wykonana i zostały pobrane środki z konta.

Do kogo się dobijać, do LINK4 czy do Przelewy24? Póki co zadzwoniłem do LINK4 ale moje połączenie zostało
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Login_login @LINK4_Ekspert Po wiszeniu na słuchawce +- 30 minut odebrała jakaś Pani telefon, po wyjaśnieniu sprawy powiedziała mi, że po jej stronie widać, iż płatność przebiegła poprawnie i nic nie zostało odrzucone, zaleciła mi czekać na ten e-mail z potwierdzeniem płatności tak z 2-3 dni i wtedy raz jeszcze ewentualnie dzwonić. Na szczęście e-mail ten dostałem 3 dni później, więc sprawę uznałem za rozwiązaną i na tym to zostawiłem. Krótko
  • Odpowiedz
Mirki, czy wysokość szkody wypłaconej z AC wpływa jakby proporcjonalnie na zwiększenie składki? Tzn jak wypłacą 3000 to zwyżka mniejsza, a jak 12000 to zwyżka większa?
Pytam bo mam do zrobienia szkodę z AC, chce robić na pewno ale nie wiem czy w serwisie zwykłym gdzie będzie taniej czy w ASO gdzie policzą sobie pewnie 3x/4x.
#ubezpieczenia #oc #ac #samochody #mechanikasamochodowa #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@poludniowe_kartofliska: Jako agent jeszcze kilka lat temu bez zastanowienia powiedziałbym że niema (no chyba że mówimy o flocie, to wtedy zawsze miało) ale teraz jest tyle zmiennych, że nikt nie jest w stanie ze 100% pewnością odpowiedzieć na to pytanie :) Tak więc na 99% odpowiem, że niema znaczenia jak duża szkoda z AC :)
  • Odpowiedz