#ubezpieczenia #oc #samochody
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
Jest tu jakiś magik od OC/AC? Link4 trochę pogięło z ich ofertą na ubezpieczenie xd
#ubezpieczenia #oc #samochody
#ubezpieczenia #oc #samochody
@zolcix jest magik mubi, od kanału zero masz kod na -200 zł, zobacz cuk, ramkomat itp.
@zolcix: Ja OC ogarniam u @OrzechowyDzem
#samochody #ubezpieczenia #oc #auto #pytanie
Szukam firmy która oferuje OC/AC na samochód. Czy znacie moze ponizsze firmy, polecacie lub nie polecacie ktorejs z nich?
- Link4
- Warta
- Ergo Hestia
Szukam firmy która oferuje OC/AC na samochód. Czy znacie moze ponizsze firmy, polecacie lub nie polecacie ktorejs z nich?
- Link4
- Warta
- Ergo Hestia
@tttttt475: polecam hestie bo akurat mi na moje auta wyszła najtaniej 乁(♥ ʖ̯♥)ㄏ
znajdź magika od ubezpieczeń niech on ci zrobi ofertę. Są ZNACZNIE lepsze niż kalkulatory online
znajdź magika od ubezpieczeń niech on ci zrobi ofertę. Są ZNACZNIE lepsze niż kalkulatory online
Komentarz usunięty przez moderatora
4
Rośnie kara za brak ważnego OC. Nawet 9250 zł kary dla zapominalskich

W związku z tym, że już za nieco ponad trzy miesiące wysokość płacy minimalnej wzrośnie, wzrosną też kary za brak OC. "Od nowego roku kierowcy, którzy nie wykupią ubezpieczenia OC na czas, zapłacą nawet 9250 zł grzywny".
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Mirasy pytanie
Dwa lata temu sprzedałem Moto ale nie zgłosiłem tego faktu do ubezpieczyciela z OC i naliczył składki #oc po sprzedaży motocykla które nie zostały zaplacone.
Czy jak wypowiem ubezpieczycielowi umowę i wyśle umowę sprzedaży to i tak będę musiał zapłacić te dwie zaległe składki za OC mimo że przed ich naliczeniem nie miałem już motocykla?
#motocykle #ubezpieczenieoc #ubezpieczenia #polisa #
Dwa lata temu sprzedałem Moto ale nie zgłosiłem tego faktu do ubezpieczyciela z OC i naliczył składki #oc po sprzedaży motocykla które nie zostały zaplacone.
Czy jak wypowiem ubezpieczycielowi umowę i wyśle umowę sprzedaży to i tak będę musiał zapłacić te dwie zaległe składki za OC mimo że przed ich naliczeniem nie miałem już motocykla?
#motocykle #ubezpieczenieoc #ubezpieczenia #polisa #
Czy jak wypowiem ubezpieczycielowi umowę i wyśle umowę sprzedaży to i tak będę musiał zapłacić te dwie zaległe składki za OC mimo że przed ich naliczeniem nie miałem już motocykla?
@Myslovitz: prawdopodobnie tak.
Ale spróbować nie zaszkodzi.
tak.
#pzu #oc #kolizja
Miałem kolizję w ten piątek, na światłach dostałem w tyl swojego samochodu, zwyczajnie kierowca się zagapił i we mnie przywalił (nie miał prawka notabene). Zgłosiłem normalnie szkodę do jego ubezpieczalni (PZU).
W oświadczeniu sprawcy oraz oświadczeniu kolizji dopisałem, że miałem w samochodzie dwa foteliki (wożę na codzień dzieciaki).
Czy
Miałem kolizję w ten piątek, na światłach dostałem w tyl swojego samochodu, zwyczajnie kierowca się zagapił i we mnie przywalił (nie miał prawka notabene). Zgłosiłem normalnie szkodę do jego ubezpieczalni (PZU).
W oświadczeniu sprawcy oraz oświadczeniu kolizji dopisałem, że miałem w samochodzie dwa foteliki (wożę na codzień dzieciaki).
Czy
- 0
@Grzesiok ok, mam to wpisane w oświadczeniu o kolizji i oświadczeniu sprawcy
@Engineerphd: powinno być bez problemu. Znajomemu tak wymienili fotelik po malutkiej stłuczce
- 1
Uniqe pogrzmociło 4200zł za odnowienie OC+AC serwis ASO 500zl udzial wlasny. W PZU 2800zł bez udziału również serwis ASO. A kiedyś to PZU było jednym z droższych ubezpieczycieli.
#ubezpieczenia #oc #ac #samochody
#ubezpieczenia #oc #ac #samochody
@jajcek: Nie miałeś czasem jakiejś szkody?
Po drugie: wartość auta zbliżona tu i tu?
W PZU wybrana nieredukcyjna suma ubezpieczenia, która w Unice jest z marszu?
Tak pytam, nie czepiam się, bo różne kwiatki już widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po drugie: wartość auta zbliżona tu i tu?
W PZU wybrana nieredukcyjna suma ubezpieczenia, która w Unice jest z marszu?
Tak pytam, nie czepiam się, bo różne kwiatki już widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
@OrzechowyDzem w Unice miałem szkodę na szybie dwa lata temu. Ale rok temu podnieśli mi z 2.5k na 3.1k za to a teraz z 3.1k na 4.2k to już przesada. Wartość samochodu w Uniqa 71.1k w PZU 73.5k.
- 0
Gdzie lepiej zgłosić szkode? Do swojego ubezpieczyciela czy ubezpieczyciela sprawcy?
#oc #ubezpieczenia #auto
#oc #ubezpieczenia #auto
- 0
@OrzechowyDzem mój uniqa, jego hdi.
@wooah: HDI to Warta. Zdecydowanie robić z jego OC.
2
Kary za brak OC 2024

Kara za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC może dotknąć kierowców nawet przy krótkiej przerwie pomiędzy zakończeniem je
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@nairoht: pewnie jeszcze do nich nie dotarła informacja o wypowiedzeniu
- 1
@darek-jg: też mi się tak zdaję tym bardziej że do 24.09 jest płatność więc pewno system wysłał wiadomość 7 dni przed, no cóż póki co czekam na rozwój papier mam z wypowiedzeniem i zawarciem nowej ciekawi mnie czy zaległości kogoś przechodzą na kupującego bo nie mogę tego znaleźć ale byłoby to śmieszne
edit: z tego co znalazlem, nie przechodzą także no nic poczekam sobie ( ͡° ͜ʖ ͡
edit: z tego co znalazlem, nie przechodzą także no nic poczekam sobie ( ͡° ͜ʖ ͡
- 1
Jezdze na taxie. Tydzien temy dostalem strzala w bagaznik na swiatlach od jakiegos nieogara. Dostalem całke (wartosc auta wyliczyli na 42, proponują tylko 19 bo nie oddaje im "wraku" i auto mialo wczesniej szkode). Wynajalem auto zastepcze z oc sprawcy (nie taxi). Czy moge liczyc na odszkodowanie z tytulu braku mozliwosci wykonywania pracy i jakąs doplate do odszkodowania za auto? Czy ktos korzystal z uslug firm typu "doplaty do odszkodowan" i moze
@Quest: ja korzystałem z usług takiej firmy, auto o wartości w momencie szkody ok 15k, szkoda rozliczana z OC sprawcy, dostałem od ubezpieczyciela 13k, złożyłem odwołanie dodali 100zł i znalazłem firmę która dopłaca do odszkodowań i w ramach cesji dopłaciła 4700zł, później ta firma pozwala ubezpieczyciela w sądzie i standardowo właściciel auta poszkodowanego i kierowca zostali wezwani jako świadkowie do sądu, pyta ia typu czy auto było uszkodzone w dniu
@Quest: No tak, masz prawo domagać się odszkodowania za rzeczywistą stratę (damnum emergens), jak i za utracone korzyści (lucrum cesans) czyli czas, w którym z uwagi na zaistniałą szkodę nie mogłeś pracować
- 0
Czy oprócz PZU, UNIQA, INTERRISK/COMPENSA/BENEFIA i TUW jest jeszcze jakiś ubezpieczyciel oferujący ac w wariancie serwisowym partnerskim, tj. po szkodzie na naprawę oddajemy auto do warsztatu z ich sieci partnerskiej, ale nie do ASO? Korzystał ktoś kiedyś z takiej opcji likwidacji szkody w ac? Szukam czegoś odpowiedniego dla 8-letniego samochodu, ac w wariancie serwisowym aso wychodzi bardzo drogo a wariant kosztorysowy u każdego ubezpieczyciela ma jakieś dziwne haczyki.
#ubezpieczenia #
#ubezpieczenia #
@lunar4: Allianz sprawdź
@lunar4: Ewentualnie Agro Ubezpieczenia wychodzą też dobrze u mnie ostatnio możesz też sprawdzić. Pytanie na czym Ci zależy, np w EH lub MTU możesz zacząć przebieg ubezpieczenia mini AC na siebie, budowac historię ubezpieczenia ale nie jest to taki zakres ubezpieczenia jak w szerszych wariantach.
Prawo jazdy mam ponad 9 lat. Ubezpieczenie płacę od 4. Bez mandatowa i bez szkodowa jazda. Escor ocena 2 i ubezpieczenie najtańsze mam 1600XD
#oc #ubezpieczenia
#oc #ubezpieczenia
Kiedy najbardziej opłaca się wykupić #oc na samochód?
Chciałem sobie zobaczyć teraz orientacyjnie jakie ceny są na OC, bo kończy mi się wraz z 30 października i ceny to zwalają z nóg XDDDDDDD
Najtaniej znalazłem za 2k. Auto to bolid rozpusty jakim jest E46 w dwulitrowym dieslu XD.
Prawo jazdy mam od 2017 roku, szkodę wywołałem w 2018 roku, więc teoretycznie jej nie liczą, a OC wykupuję od 2018 roku.
W tym czasie najdrożej
Chciałem sobie zobaczyć teraz orientacyjnie jakie ceny są na OC, bo kończy mi się wraz z 30 października i ceny to zwalają z nóg XDDDDDDD
Najtaniej znalazłem za 2k. Auto to bolid rozpusty jakim jest E46 w dwulitrowym dieslu XD.
Prawo jazdy mam od 2017 roku, szkodę wywołałem w 2018 roku, więc teoretycznie jej nie liczą, a OC wykupuję od 2018 roku.
W tym czasie najdrożej
@ithilcrackk: wystarczy nie mieć BMW. i modelu który przyczynia się do sporej ilości kolizji. easy as fuck.
@ithilcrackk: dużo towarzystw blokuje sprzedaż na więcej niż 30 dni przed startem, więc oferta pewnie nie jest pełna
36
Za brak polisy OC można pójść z torbami

Rzecznik Praw Obywatelskich interweniował w sprawie zbyt wysokich i niezaskarżalnych kar za brak komunikacyjnego ubezpieczenia OC. Ministerstwo Finansów tłumaczy, że każda sprawa traktowana jest indywidualnie i kary często są uchylane
z- 23
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Za miesiąc kończy mi się ubezpieczenie OC są może jakieś fajne promki bądź gdzie kupię ubezpieczenie najtaniej może być samo oc bez dodatków, w zeszłym roku korzystałem z mubi więc bonus zwrotny już wykorzystany i nie łapie się #oc #ubezpieczenieoc #ubezpieczenie #ubezpieczenia
- 0
#ubezpieczenia #oc #link4
Mirki ktoś mi może wytłumaczyć, o co tutaj chodzi?
Rok 2023 OC za mojego trupa 634,21
Rok 2024 propozycja (to nie błąd systemu, konsultant potwierdził)
XD
Miał może ktoś podobną sytuacje?
Aha, zero wypadków w ostatnim roku, jeden mandat za przejazd na czerwonym.
Mirki ktoś mi może wytłumaczyć, o co tutaj chodzi?
Rok 2023 OC za mojego trupa 634,21
Rok 2024 propozycja (to nie błąd systemu, konsultant potwierdził)
XD
Miał może ktoś podobną sytuacje?
Aha, zero wypadków w ostatnim roku, jeden mandat za przejazd na czerwonym.
źródło: WhatsApp Image 2024-09-10 at 14.50.13
Pobierz- 0
Kupiłem używane auto od Toyoty, chce podpisac OC+AC w Uniqce. Jak sie okazuje na ich stronie numer VIN nie przechodzi, bo juz taki mają w bazie, co oznacza ze Toyota akurat tam ubezpiecza. Jak to teraz zrobic, wypowiedzieć im umowe z dniem dzisiejszym i liczyć ze od tego momentu VIN na umowe od jutra przejdzie?
#oc #toyota #ubezpieczenia #motoryzacja
#oc #toyota #ubezpieczenia #motoryzacja
Gdzie najtaniej teraz można ubezpieczyć samochód? Polecicie jakieś sprawdzone nie sponsorowane porównywarki OC ? #oc #ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc
@wisniowa211: ja najtaniej generalnie znalazłem jak poszedłem do lokalnego oddziału w moim małym miasteczku, te wszystkie mubi i inne doliczają troche prowizji sobie
@ekspert_PZU Policzyłem z ciekawości dla siebie. 1587 zł za 24-letniego chrupka to rzeczywiście świetna oferta, dziękuję Pan agent xD
Siema, gdzie najlepiej kupić OC online? Wydaje mi się że na Mubi już turbo się nie opłaca, tym bardziej że zżarłem już dwa razy bonus #ubezpieczenia #oc #ac #assistance #motoryzacja #ubezpieczenieoc #ubezpieczenie #tagujetogowno
@Darude_Sandstorm: Chyba wiem, jak rozwiążesz swoją sytuację 😊 Odwiedź mojePZU 👉 https://moje.pzu.pl/pzu/sales i sprawdź ofertę polisy. Myślę, że będziesz zadowolony!
Komentarz usunięty przez moderatora

























#oc #ubezpieczenieoc #ubezpieczenia #rekalkulacja #ergo #hestia
@alwo Po zakupie auta prawa i obowiązki związane z polisą przechodzą na Ciebie, również opłacona składka. Jeżeli nie wypowiedziałeś umowy i sprzedałeś pojazd dalej a kolejny nabywca wypowiedział to teoretycznie powinieneś otrzymać zwrot zapłaconej składki.
@opk20: nie miałeś racji