Pytanie o zwrot OC przy sprzedaży samochodu. Kupiłem na swoją firmę i sprzedałem dzień później zaprzyjaźnionej firmie. Poprzedni właściciel miał OC w ergo hestia, no i przyszła absurdalna rekalkulacja, gdzie ja (moja firma) jestem jako ubezpieczający. Czy jeżeli ten następny zaprzyjaźniony właściciel wypowie umowę z hestią, to czy zwrot dostanę ja, czy ten pierwszy właściciel?
#oc #ubezpieczenieoc #ubezpieczenia #rekalkulacja #ergo #hestia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@opk20 Nie, nie wymyślaj.
@alwo Po zakupie auta prawa i obowiązki związane z polisą przechodzą na Ciebie, również opłacona składka. Jeżeli nie wypowiedziałeś umowy i sprzedałeś pojazd dalej a kolejny nabywca wypowiedział to teoretycznie powinieneś otrzymać zwrot zapłaconej składki.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Promymir: no i się wyjaśniło, jest tak jak mówiłeś i jak mówi ustawa o OC, dostałem zwrot składki poprzedniego właściciela.
@opk20: nie miałeś racji
  • Odpowiedz
@tttttt475: polecam hestie bo akurat mi na moje auta wyszła najtaniej ( ʖ̯)

znajdź magika od ubezpieczeń niech on ci zrobi ofertę. Są ZNACZNIE lepsze niż kalkulatory online
  • Odpowiedz
Mirasy pytanie

Dwa lata temu sprzedałem Moto ale nie zgłosiłem tego faktu do ubezpieczyciela z OC i naliczył składki #oc po sprzedaży motocykla które nie zostały zaplacone.
Czy jak wypowiem ubezpieczycielowi umowę i wyśle umowę sprzedaży to i tak będę musiał zapłacić te dwie zaległe składki za OC mimo że przed ich naliczeniem nie miałem już motocykla?

#motocykle #ubezpieczenieoc #ubezpieczenia #polisa #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jak wypowiem ubezpieczycielowi umowę i wyśle umowę sprzedaży to i tak będę musiał zapłacić te dwie zaległe składki za OC mimo że przed ich naliczeniem nie miałem już motocykla?


@Myslovitz: prawdopodobnie tak.
Ale spróbować nie zaszkodzi.
  • Odpowiedz
#pzu #oc #kolizja

Miałem kolizję w ten piątek, na światłach dostałem w tyl swojego samochodu, zwyczajnie kierowca się zagapił i we mnie przywalił (nie miał prawka notabene). Zgłosiłem normalnie szkodę do jego ubezpieczalni (PZU).

W oświadczeniu sprawcy oraz oświadczeniu kolizji dopisałem, że miałem w samochodzie dwa foteliki (wożę na codzień dzieciaki).

Czy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uniqe pogrzmociło 4200zł za odnowienie OC+AC serwis ASO 500zl udzial wlasny. W PZU 2800zł bez udziału również serwis ASO. A kiedyś to PZU było jednym z droższych ubezpieczycieli.

#ubezpieczenia #oc #ac #samochody
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jajcek: Nie miałeś czasem jakiejś szkody?
Po drugie: wartość auta zbliżona tu i tu?
W PZU wybrana nieredukcyjna suma ubezpieczenia, która w Unice jest z marszu?
Tak pytam, nie czepiam się, bo różne kwiatki już widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@OrzechowyDzem w Unice miałem szkodę na szybie dwa lata temu. Ale rok temu podnieśli mi z 2.5k na 3.1k za to a teraz z 3.1k na 4.2k to już przesada. Wartość samochodu w Uniqa 71.1k w PZU 73.5k.
  • Odpowiedz
  • 1
@darek-jg: też mi się tak zdaję tym bardziej że do 24.09 jest płatność więc pewno system wysłał wiadomość 7 dni przed, no cóż póki co czekam na rozwój papier mam z wypowiedzeniem i zawarciem nowej ciekawi mnie czy zaległości kogoś przechodzą na kupującego bo nie mogę tego znaleźć ale byłoby to śmieszne

edit: z tego co znalazlem, nie przechodzą także no nic poczekam sobie ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
Jezdze na taxie. Tydzien temy dostalem strzala w bagaznik na swiatlach od jakiegos nieogara. Dostalem całke (wartosc auta wyliczyli na 42, proponują tylko 19 bo nie oddaje im "wraku" i auto mialo wczesniej szkode). Wynajalem auto zastepcze z oc sprawcy (nie taxi). Czy moge liczyc na odszkodowanie z tytulu braku mozliwosci wykonywania pracy i jakąs doplate do odszkodowania za auto? Czy ktos korzystal z uslug firm typu "doplaty do odszkodowan" i moze
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Quest: ja korzystałem z usług takiej firmy, auto o wartości w momencie szkody ok 15k, szkoda rozliczana z OC sprawcy, dostałem od ubezpieczyciela 13k, złożyłem odwołanie dodali 100zł i znalazłem firmę która dopłaca do odszkodowań i w ramach cesji dopłaciła 4700zł, później ta firma pozwala ubezpieczyciela w sądzie i standardowo właściciel auta poszkodowanego i kierowca zostali wezwani jako świadkowie do sądu, pyta ia typu czy auto było uszkodzone w dniu
  • Odpowiedz
Czy oprócz PZU, UNIQA, INTERRISK/COMPENSA/BENEFIA i TUW jest jeszcze jakiś ubezpieczyciel oferujący ac w wariancie serwisowym partnerskim, tj. po szkodzie na naprawę oddajemy auto do warsztatu z ich sieci partnerskiej, ale nie do ASO? Korzystał ktoś kiedyś z takiej opcji likwidacji szkody w ac? Szukam czegoś odpowiedniego dla 8-letniego samochodu, ac w wariancie serwisowym aso wychodzi bardzo drogo a wariant kosztorysowy u każdego ubezpieczyciela ma jakieś dziwne haczyki.

#ubezpieczenia #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lunar4: Ewentualnie Agro Ubezpieczenia wychodzą też dobrze u mnie ostatnio możesz też sprawdzić. Pytanie na czym Ci zależy, np w EH lub MTU możesz zacząć przebieg ubezpieczenia mini AC na siebie, budowac historię ubezpieczenia ale nie jest to taki zakres ubezpieczenia jak w szerszych wariantach.
  • Odpowiedz
Kiedy najbardziej opłaca się wykupić #oc na samochód?
Chciałem sobie zobaczyć teraz orientacyjnie jakie ceny są na OC, bo kończy mi się wraz z 30 października i ceny to zwalają z nóg XDDDDDDD
Najtaniej znalazłem za 2k. Auto to bolid rozpusty jakim jest E46 w dwulitrowym dieslu XD.
Prawo jazdy mam od 2017 roku, szkodę wywołałem w 2018 roku, więc teoretycznie jej nie liczą, a OC wykupuję od 2018 roku.
W tym czasie najdrożej
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Za miesiąc kończy mi się ubezpieczenie OC są może jakieś fajne promki bądź gdzie kupię ubezpieczenie najtaniej może być samo oc bez dodatków, w zeszłym roku korzystałem z mubi więc bonus zwrotny już wykorzystany i nie łapie się #oc #ubezpieczenieoc #ubezpieczenie #ubezpieczenia
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to wiem, pytanie dlaczego? XD

jeden mandat za przejazd na czerwonym.


@boruvva: sam sobie odpowiedziałeś :) Przejazd na czerwonym to potencjalny morderca, i milionowe odszkodowania.
  • Odpowiedz
Kupiłem używane auto od Toyoty, chce podpisac OC+AC w Uniqce. Jak sie okazuje na ich stronie numer VIN nie przechodzi, bo juz taki mają w bazie, co oznacza ze Toyota akurat tam ubezpiecza. Jak to teraz zrobic, wypowiedzieć im umowe z dniem dzisiejszym i liczyć ze od tego momentu VIN na umowe od jutra przejdzie?

#oc #toyota #ubezpieczenia #motoryzacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wisniowa211: ja najtaniej generalnie znalazłem jak poszedłem do lokalnego oddziału w moim małym miasteczku, te wszystkie mubi i inne doliczają troche prowizji sobie
  • Odpowiedz