Można zrzec się obywatelstwa i nie mieć żadnego? Nie płaci się wtedy podatków, pracuje na czarno, nie można być ekstradowanym :D

Wtedy państwo może mnie chyba wydalić, a gdy żadne inne mnie nie przyjmie, bo nie jestem ich obywatelem, to wtedy chyba ląduje na lotnisku jak w filmie Terminal, ta? ;d

Trzeba mieć jakieś obywatelstwo?

#prawo #obywatelstwo #rozkmina
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Konsulat wystarczy ale najlepiej zadzwoń :) przy okazji dowiesz się jakie dokumenty są niezbędne
  • Odpowiedz
Pytanie - jakoś na lipiec jadę do Anglii do kolegi. Mam dwa obywatelstwa - polskie i niemieckie. Jeżeli w Anglii np. policjant każe mi się wylegitymować to jaki dowód mam mu pokazać? Gdybym coś przeskrobał (hipotetycznie) to odpowiadam jako Niemiec czy jako Polak?

#pytanie #obywatelstwo
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jagienka87: Obywatelstwo, to tylko obywatelstwo. Są ludzie na Litwie, czy w Kazachstanie, którzy nie mają i nigdy nie mieli polskich paszportów, a pewnie mają wiekszy szacunek do Polski niż nie jeden z tych napinaczy.
  • Odpowiedz
@Jagienka87: To Hipokryzja w czystej postaci Jagienko, z ich strony :) Jakim prawem, krytykują kogoś za coś takiego skoro sami tam mieszkają ?

Jak tacy patrioci to zapraszam z powrotem do kraju :)
  • Odpowiedz