Mam pewne pytanie związane z #prawo. Jestem w tej chwili na wymianie studenckiej erazmus w Hiszpanii, gdzie poznałam chłopaka, który jest tym jedynym ;). Jednak erazmus nie trwa wiecznie i kiedyś trzeba będzie wrócić do kraju. Nie chcę się rozstawać z moim ukochanym i chciałabym, żebyśmy mogli mieszkać normalnie w Polsce. Co można zrobić, żeby dostał obywatelstwo. Nie chciałabym się jeszcze żenić, bo to dość krótka, dwutygodniowa znajomość, chociaż
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie znajdę proste zestawienie obywatelstw, o które najlepiej się starać będąc Polakiem? Chodzi mi o możliwości pracy i wjazdu do takich krajów jak USA/Australia/Japonia itd. Tak aby życie obywatela tego świata było jak najprostsze. Dążyć do zostania Anglikiem (opcja najłatwiejsza), Kanadyjczykiem (opcja łatwa), Amerykaninem (to skomplikowane) czy Australijczykiem (trudne, ale możliwe)? [ #emigracja #obywatelstwo ]
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ha_112: Ja niestety to mam kategorie A meh, do poddawania się może skłonny bym nie był, ale nie chcę w razie W byc rzucony jako mięso armatnie w ramach interesu polityków.
  • Odpowiedz
Pewnie już każdy słyszał, że Yared Shegumo ma srebro za ten maraton.

I tutaj jest moje pytanie - przy dostawaniu obywatelstwa nie powinno być tak, że jego imię i nazwisko zapisuje się po polsku, tylko po angielsku?

Na przykład zamiast Yared Shegumo to Jared Szegumo czy jak tam.

#pytanie #pytaniedoeksperta #rozwazania #obywatelstwo #polska #shegumo #me2014
sentis77 - Pewnie już każdy słyszał, że Yared Shegumo ma srebro za ten maraton.

 I t...

źródło: comment_CtfZd4XNGPIT2tk0TTyszm7uHrLz750m.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Opi1337: Wydaje mi się, że angielski nie jest czystą formą alfabetu łacińskiego. Zwróć uwagę na wymowę liter w języku niemieckim, a angielskim. Też myślę, że tak się przyjęło, ale nie ze względu, że to czysta forma alfabetu, a ze względu na to, że język angielski jest najpowszechniejszym językiem naszych czasów.
  • Odpowiedz
- Mam 65 lat, w swoim życiu bardzo dużo osiągnąłem, jestem szanowany na świecie, a gdy wróciłem do swojego kraju w 2009 r. i chciałem tu zrealizować wielki projekt w dziedzinie technik audiowizualnych mojego autorstwa, to zostałem zniszczony przez grupę urzędników - powiedział Rybczyński. Rybczyński ma również obywatelstwo Stanów Zjednoczonych. Zgodnie z polskim prawem obywatelstwa można zrzec się na własny wniosek po uzyskaniu zgody prezydenta RP.

#obywatelstwo #patriotyzm
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach