Rosyjskie media znów oczerniają nasz kraj twierdząc, że zasłużyliśmy na to, że nas napadali Niemcy.

A nie, czekaj. Przecież to tekst z wyborczej ,a autor to Jarosław Bratkiewicz, nagrodzony przez Komorowskiego absolwent Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych, który w czasach rządu Platformy Obywatelskiej był dyrektorem politycznym MSZ.

#polityka #niemcy #polska #rosja
Pobierz dom_perignon - Rosyjskie media znów oczerniają nasz kraj twierdząc, że zasłużyliśmy n...
źródło: wybg
Kraje G7 są zaniepokojone lukami w Szwajcarii, dzięki którym Rosja może uniknąć sankcji

Na początku kwietnia Szwajcaria otrzymała list od ambasadorów G7 krytykujących „luki”, które według nich pozwalają rosyjskim aktywom uniknąć sankcji w Szwajcarii i stwarzają „ryzyko dla reputacji” kraju.

W liście ambasadorowie G7 zakwestionowali fakt, że Szwajcaria zamroziła około 7,5 miliarda franków szwajcarskich (7,6 miliarda euro) rosyjskich aktywów w 2022 roku, podczas gdy „niezależne źródła szacują, że całkowita kwota przetrzymywana w
Ukraińskie samochody będą musiały być zarejestrowane w Niemczech

Władze wszystkich szesnastu krajów związkowych Niemiec postanowiły nie przedłużać okresu karencji dla właścicieli ukraińskich samochodów – oznacza to, że będą oni zobowiązani do rejestracji pojazdów.

Argumentując tym że "duża liczba niezarejestrowanych samochodów stanowiłaby długoterminowe zagrożenie dla innych użytkowników dróg.."

Procedura rejestracji samochodu w Niemczech obejmuje w szczególności przegląd techniczny, potwierdzenie niemieckiej polisy OC oraz opłacenie rocznego podatku samochodowego.

https://www.dw.com/uk/vsi-na-oblik-ukrainskih-bizenciv-zobovazut-reestruvati-avto-u-nimeccini/a-65322628

#ukraina #wojna #rosja #niemcy #
@Kumpel19: u mnie w firmie ukraincy co pracuja to jak maja samochod na ukrainskich blachach to wraz z tym jest komplet
1. #!$%@? ledy w swiatlach mijania swiecace tak, ze jak za toba jedzie, to trzeba nawet boczne lusterka zlozyc
2. swiecace przeciwmglowe ledy z przodu
3. przyciemnione wszystkie szyby razem z przednia tak ze nie wiem jak oni w nocy jada
4. opony juz tak zajechane, ze nawet do taczki