Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
jestem OP'em z tego postu: https://www.wykop.pl/wpis/47583887/anonimowemirkowyznania-level-28-bez-zobowiazan-gen/

#programowanie #pracait #java #programista15k #naukaprogramowania #praca #pracbaza i w sumie trochę #zalesie bo jestem sam sobie winien

Na przełomie sierpnia i września zaplanowałem zmianę pracy. Programuję zawodowo 5 lat, a czuję po sobie, że stan mojej wiedzy jest beznadziejny. Spisałem sobie do Worda najważniejsze tematy, z których pytają na rozmowach i je po kolei sumiennie opracowywałem przez ostatnie dwa miesiące (a tych zagadnień jest blisko 100, z czego niektóre obszerne, a jeszcze to jeszcze nie wszystko). Głównie są to tematy o których na co dzień w pracy się nie myśli, a gdzieś się tam przewijają na rozmowach.

Czuję, że samą wiedzą z Javy przy zarobkach, których oczekuję od nowej firmy (liczę co najmniej na 75 zł netto/h na B2B) to nic nie wskóram. Jak przeglądam oferty na NoFluffJobs lub innych podobnych portalach to za taką stawkę to już powoli zaczyna się bardzo mocny mid będący jedną nogą seniorem, który ma kierować zespołem. Do kierowania zespołem się nie nadaję, po prostu nie umiem opierd...ludzi jak coś schrzanią, pomagać za to lubię, a lead to jak kierownik to musi jedno i drugie potrafić.

Do tego chodzi sprawa potężnych zaległości technologicznych - mam wrażenie, że większość firm chce eksperta od mikroserwisów, baz NoSQL, AWS, GCP, Dockera, REST, a najlepiej jeszcze jakiś framework javascriptowy - przecież to mi zajmie wieczność zanim każe poznam na tyle dobrze, aby dojść do kompetytywnego poziomu, a ja sam całą moją karierę programistyczną przesiedziałem na monolitach i zanim się tego wszystkiego douczę to już konwencje i powszechnie używane architektury zdążą się po 50 razy zmienić.

Ja już nie wiem co mam robić. Czuję, że choćbym przeszedł selekcję CV to się wywalę na głupi ryj na rozmowie technicznej albo nie dam rady zrobić zadania domowego, które jest przepustką aby firma mogła ze mną w ogóle dalej gadać.

To tyle, nie oczekuję poklepania po plecach w tym temacie, serio. Chciałem się tylko wyżalić.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f2ba56765ae7239fe3d4650
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
jestem OP'em z tego postu: https://...

źródło: comment_1596701393j71ZLJCEmq0yfoEMD3wSRC.jpg

Pobierz
  • 13
Chodź na jak najwięcej rozmów. Zaraz po, spisuj sobie wszystkie pytania, i powoli przerabiaj rzeczy, w których poległeś. Na następnej rozmowie, powinieneś już być z tego przygotowany. To może być ciężki i czasochłonny proces, ale jeżeli nie spróbuj, to będziesz sobie pluł w twarz.
To mit, że startując na pozycję developera musisz znać wszystkie wymienione technologie. Rekruterzy szukają zwykle gościa z potencjałem. Badź przygotowany na maxa z tego co potrafisz. Java Core
@AnonimoweMirkoWyznania: Poducz się trochę AWS i Dockera, nie są to aż tak trudne rzeczy, wystarczą podstawy. Znajdź firmę która wykorzystuje te technologie i zgłoś się tam, zaznaczając że AWS i Docker to masz tylko podstawy i jeśli trzeba to dostosuj stawkę. Jak cię przyjmą to korzystaj z tego projektu by podszlifować umiejętności z danych obszarów.
OP: @pwasowsk: sam zamierzam przyjąć taktykę wołania kasy w dolnej części proponowanych widełek tłumacząc to tym, że będę musiał się douczyć rzeczy, których wymagają, a potem jak cała nauka pójdzie sprawnie i szybko no to podwyżka

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: pójdź na parę rozmów, zobacz o co pytają, doucz się i gdzieś się dostaniesz. Po rozmowie zawsze pytaj o feedback w 9/10 przypadków nie dostaniesz go bo to Polska ale zawsze to co dostaniesz pomoże ci dalej. Z fartem Mirku, do odważnych IT należy.
NagaBaba: @AnonimoweMirkoWyznania: przynajmniej 5 lat już pracujesz i coś umiesz, a co mam powiedzieć ja który skończył studia, przez pewien okres coś uczyłem się a finalnie nie wiem co chcę robić i niespecjalnie nic umiem. Nie wiem co wpisać w cv bo wszystko co dotknąłem na studiach to liźnięcie tematu i koniec po kursie. Nawet nie mam pomysłu na przebranżowienie się i żadnego celu w życiu.

Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania Mam to samo. Nie ma pracy dla juniorów, a jak są to trzeba umieć niewiadomo co. Cały czas się uczę tego z czego mam jeszcze zaległości, no ale nie mogę się przecież specjalizować w czymś zanim zacznę pracę. Powoli tracę motywację.
OP: @pwasowsk: @keton22: taki jest plan, poskładam trochę CV, tam gdzie będzie odpowiedź to wezmę udział w rekrutacji (co przy aktualnej sytuacji jest mi na rękę bo nie trzeba prawie nigdzie chodzić skoro wszystko się odbywa teraz zdalnie). Jak coś nie wyjdzie to wyciągnę wnioski i się douczę. Co ma być to będzie. Mój powód zmiany firmy to jest sufit zarobkowy w obecnej no i chęć poprawy swoich miesięcznych