Mirki z #python

Potrzebuję odebrać z portu szeregowego ciąg znaków. Wszystko by było spoko, gdyby nie to, że występują tam polskie znaki zakodowane w CP852. Niestety nie potrafię sobie poradzić z zamianą tego na UTF-8 i cały czas mi wyskakują krzaczki. Dopiero zaczynam zabawę z tym językiem i pierwszy raz stykam się z problemem kodowania znaków, więc liczę na waszą pomoc, jak ugryźć ten problem :D W komentarzu dam wycinek
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzeksondzekson: Przy kolejnym odpaleniu runa ze scannera pobierasz jakiegoś śmiecia co zostaje z wcześniejszych wczytań i przez to wchodzi do defaulta.
Ale to musicie się sami nauczyć myśleć bo ja wiecznie żył nie będę.
  • Odpowiedz
@dzeksondzekson: Nie żebym się czepiał ale takie problemy się rozwiązuje debuggerem a nie pyta w necie. Serio to nie jest trudne, stawiasz kropeczkę i klikasz inny guzik do odpalenia programu, który nawet dla ułatwienia jest zaraz obok tego co zazwyczaj używasz, to nie jest trudne
  • Odpowiedz
@ponton: nie wiem, jak można mieć tak dogmatyczne podejście. Niektóre rozwiązania są tak skomplikowane, że nawet przy świetnej jakości kodzie doświadczony programista potrzebuje sporo czasu na ogarnięcie po co niektóre rzeczy są w ogóle uskutecznianie. Często na pierwszy rzut oka wydaje się, że coś może zostać uproszczone, a jakiś mechanizm jest zbędny, ale tak naprawdę wynika z pewnych uwarunkowań, które nie są oczywiste. Komentarze wyjaśniające why? są nie tylko przydatne,
  • Odpowiedz