Wpis z mikrobloga

Siema. To znów ja :). Podczas nauki podstaw #typescript stworzyłem prostą gierkę "Sencillo". Może kojarzycie taka obrazkowa układanka. Wszystko jest napisane w TS link do repo: GITHUB
Chciałem to napisać trzymając się OOP i używając wzorców.
Zrobiłem też deploy na GitHub Pages: The Sencillo Game

Wymagania: Chrome, Edge, Opera.
Firefox nie odpali ponieważ nie obsługuje OffscreenCanvas

Liczę, że ktoś zajrzy do kodu :).
Podpowie co muszę poprawić gdzie mam braki.

P.S. Myślicie, że mam szanse zdobyć prace w wieku 30 lat bez matury?

#javascript #typescript #webdev #gamedev #programowanie #programista15k #naukaprogramowania #pracait
Pobierz Deflaut - Siema. To znów ja :). Podczas nauki podstaw #typescript stworzyłem prostą g...
źródło: comment_1602594785K83CZIjvOITF6x6vdLbugh.jpg
  • 17
@Deflaut: ogólnie wygląda dobrze ten TS. Jak na brak dośw. komercyjnego to bardzo dobry kod, gratulacje. Jedynie co bym poprawił, to od razu przypisasnie wartości do pól tam gdzie można, np to:
constructor() {
this.timeCounter = document.getElementById(
selectors.timeCounter
) as HTMLSpanElement;

ma średni sens, lepsza praktyka jest od razu pisać :
private readonly timeCounter = document.querySelector(selectors.timeCounter);

zwróc uwagę też, że querySelector to generyk, więc nie musisz robić rzutowania typu przy użyciu
P.S. Myślicie, że mam szanse zdobyć prace w wieku 30 lat bez matury?

@Deflaut: Niby mam studia i dyplomy, ale na rozmowach jakoś wszyscy zapominają o nie zapytać. Poważnie, na żadnej rekrutacji słowa nie było o wykształceniu, więc o ile to nie jest giga korpo, nikt o to nawet nie pyta.

1. Dobrze jest do skryptów dorzucać wszystkie potrzebne zależności (parcel missing).
2. Commity zawsze z dużej, tak jak to robiłeś
@mcsQ: Faktycznie, bez sensu, że zrobiłem to w konstruktorze jak mogłem od razu przypisać, dzięki :).

Użycie 'generyka' zamiast rzutowania chyba faktycznie lepiej wygląda, tylko na końcu będę musiał dodać jeszcze '!', żeby go zapewnić, że query nie zwróci nulla.

Co do enuma też się zastosuje.

Pusta linia - linter mi kazał xD. też mi się to dziwne wydawało, ustawie go tak, żeby tego nie wymagał skoro tak się nie pisze.
@corpseRott: A2/B1. Jakieś kursy, poradniki, artykuły, dokumentacje czytam z lekką pomocą translatora. Ze słuchu już troszkę gorzej, ale też jestem w stanie oglądnąć kurs i zrozumieć większość rzeczy. Pisanie tylko z spellcheckerem, mówienie katastrofa.