@wytrzzeszcz: https://stackoverflow.com/a/47684920/12755962 wg tego rozróżnienia Staged to nie jest to samo co HEAD.

Innymi słowy w Staged będze plik z nowszymi zmianami niż w HEAD - czyli lepiej dokończyć commita i potem zrobić checkout z HEAD.
HEAD to referencja na obecny commit, a nie na Staged (alias Cached, alias Index), więc podejrzewam, że git checkout HEAD przywróci nie tą wersję, co jest w Staged.

Swoją drogą zawsze lepiej mieć więcej
  • Odpowiedz
Czy jedna methoda powinna wykonywać tylko jedną konkretną czynność? Np. załóżmy, że program ma pobrać nazwę użytkownika i hasło, sprawdzić czy dane się zgadzają i w zależności od pomyślności coś tam wyświetlić. Powinno się to rozbić na trzy oddzielne metody? I to też potem ułatwi testowanie takich metod?
#programowanie #programista15k #naukaprogramowania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Edelner: Wiesz, prędzej czy później będziesz musiał i tak wywołać to w jednej metodzie. Ogólnie idealne dla mnie API to takie, którego nie da się użyć źle. W tym przypadku masz API w postaci - sign_in(name, password), które zwraca obiekt sesji albo nie, to jak w środku będzie to rozwiązane, to już zupełnie inna sprawa.

Ogólnie w przypadku API, które jest podstawą bezpieczeństwa to mniejsza konfigurowalność i mniej metod
  • Odpowiedz
@Edelner: w tym wypadku na pewno chcesz rozdzielić IO od logiki. Jak masz to zagmatwane to potem bardzo ciężko takie coś testować i używać w innym kontekscie. Podział na metody też brzmi średnio, bo metody są związane z konkretną klasą. W twoim wypadku dowolny punkt można zamienić np. pobranie z pliku, użycie sprawdzarki A i zapisanie do pliku, albo przeczytanie z konsoli, użycie sprawdzarki B i zapis do konsoli. Wszystkie
  • Odpowiedz
@wytrzzeszcz: jak jest lokalny to git rebase -i master, jak jest spushowany to po tej operacji jeszcze git push -f, ale przed tą operacją upewnij się że nikt inny nie pracuje na tym branchu
  • Odpowiedz
20i21/100 #stodnizeswiftem

Gra w zgadywanie flagi cz. 2 i podsumowanie projektu
Wczoraj zrobiłem to, co było zaplanowane, ale kompletnie zapomniałem o zrobieniu wpisu. Nauczyłem się generować losowe ułożenie w tablicy i losowe liczby w danym zakresie, a potem zrobiłem pożytek z przycisków, które sprawdzały poprawną odpowiedź, zmieniały wynik i wyświetlały alert. Test podsumowujący projekt rozwiązany na 12/12. Pytania bardzo łatwe - jednokrotnego wyboru, dwie odpowiedzi.
Samodzielne zadania do projektu:
1. Wyświetlenie wyniku w
i.....m - 20i21/100 #stodnizeswiftem

Gra w zgadywanie flagi cz. 2 i podsumowanie p...

źródło: comment_1601933075ksGqF56Y2hg1Y7VoziGBC8.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam zbiór danych, które zawierają informacje na temat samochodu: rok, przebieg, pojemność sinika i cenę.
Chciałbym obliczyć cenę na podstawie tych danych podając tylko rok, przebieg i pojemność silnika.

Jakiego algorytmu musiałbym użyć?

#python #naukaprogramowania #machinelearning
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O nowej fali frameworków javowych, słyszał już w świecie Javy prawie każdy. Może w końcu warto zacząć ich używać? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poznaj cechy wspólne i różnice między Quarkusem, Micronautem oraz Helidonem i dowiedz się, jakie zmiany zachodzą w ekosystemie Javy

https://bulldogjob.pl/news/1326-nowa-fala-frameworkow-javy-quarkus-micronaut-helidon

#java #quarkus #micronaut #helidon #framework #programowanie #naukaprogramowania #chmura #
Bulldogjob - O nowej fali frameworków javowych, słyszał już w świecie Javy prawie każ...

źródło: comment_1601898629fICAEu26szRHLeXn8zAl7p.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

19/100 #stodnizeswiftem

Gra w zgadywanie flagi cz. 1
Dzisiaj uczyłem się jak zrobić przycisk, jak go wypozycjonować i podpiąć do niego obrazek. Potem jeszcze kilka słów o obramowaniu i zmianie jego koloru. Wczoraj było trochę przebojów z update'em do macOS Big Sur i Xcode do 12, ale cisnę dalej :)

#swift #naukaprogramowania
Uczę się z tym tutorialem
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uczę się asyncio i robię taki bieda czat w konsoli. Domyślnie jest wykonywany producer, a w nim pobieram input i dopiero po wysłaniu wiadomości jest pobierana i wyświetlana wiadomość od innego klienta. Czy do się zrobić tak, żeby pomimo czekania na input, po wysłaniu wiadomości przez innego klienta została ona odrazu wyświetlona, czy to tak nie działa?
#naukaprogramowania
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lepiej od razu rzucić się na duży projekt gdzie będę musiał też zrobić backend, czy zacząć od mniejszych projektów i w miarę z upływem czasu je rozszerzać, albo tworzyć coraz większe?
#frontend #naukaprogramowania
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@VirusX: jak interesuje Cię tylko front i zrobienie portfolio, to uderzaj pw - robię sb folio jako backend i mam kilka projektów, które trzeba wdrożyć na froncie z projektów w Xd.
  • Odpowiedz
@Goglez: (n+k)^k można rozpisać z dwumianu Newtona jako n^k + k*k*n^(k-1) + .... Dla dużych n (a big-O to właśnie rozważanie zachowania asymptotycznego dla dużych n) wszystkie potęgi niższe niż najwyższa robią się pomijalne, więc istotne zostaje tylko n^k.
  • Odpowiedz