Mireczki, może ktoś byłby chętny na kursy programowania od JetBrains w hyperskill? Kończę właśnie python developer path i szczerze mówiąc polecam ten kurs, bo jest w przystępny sposób upakowana wiedza. Najpierw rozpoczęcie od podstaw, potem przejście przez biblioteki standardowe, spróbowanie z czym się je data science (pandas, numpy, sklearn), web (socket, json, xml, beautifulsoup, django) i natural language processing. Mogę na priv podać linka, z którego otrzymacie 3 miesiące gratis. Z tego
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@kaka_demona na niczym, ja dostaje za to tylko jakieś diamenty, z których nie korzystam (diamenty pozwalają na podejrzenie rozwiązań zadań) , mam konto do 2 stycznia i właśnie kończę python dev path
PS. W sumie nie wiem czy polecenie kursu daje cokolwiek innego niż te diamenty, może jakieś zniżki też...
  • Odpowiedz
Normally, programming languages are synchronous and some provide a way to manage asynchronicity in the language or through libraries. C, Java, C#, PHP, Go, Ruby, Swift, and Python are all synchronous by default. Some of them handle async by using threads, spawning a new process.


W jaki sposób wątki spawnują nowy proces? Już nie pierwszy raz czytam jak ktoś używa wątku i procesu zamiennie. Myślałem że wiele wątków działa w obrębie jednego
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czlowieknikt: Bo tak jest, ale być może w tym zdaniu autor mówi jeszcze co innego: że masz dwie metody na handlowanie asynchroniczności:
1. using threads - używając wątków
2. spawning new process - odpalając nowe procesy (i zapewne później się z nimi komunikując)
  • Odpowiedz
@klamkaodokna: rozumiem, tutaj :https://github.com/worldveil/deuces piszą, że dla zastosowań human scale ta biblioteka spokojnie wystarczy. Pewnie jak chcesz liczyć jakieś grube symulacje to dopiero wtedy taki silnik napisany w C/C++ zaczyna błyszczeć. Co do tej biblioteki w C++ to używa ona cmake. Jak chcesz iść w c++ to musisz ogarnąć jakieś IDE. Polecam cliona, jest płatny, ale ma miesięczny okres próbny. W clionie wystarczy, że otworzysz plik CMakeLists.txt jako projekt
  • Odpowiedz
Znowu ja na tagu #python Powiedzcie mi koledzy co się stało z numpy? Potrzebuję zaimportować arange żeby wyznaczyć sobie kilka floats w pętli for, ale w tym pythonie 3.9 nie mogę go zaimportować. Znalazłem gdzieś stare info z września, że numpy na razie nie ma w python 3.9, powiecie mi jak ja mam teraz użyć tej funkcji? xD #naukaprogramowania
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Załóżmy, że jesteście 20 letnim studentem. Aplikujecie właśnie do firmy IT i tam wam mogą dać "na start" 7000 zł brutto. Dostajecie też wybór: umowa o pracę, lub umowa zlecenie.

- na umowie o pracę wychodzi 5500 zł na rękę
- na zleceniu wychodzi wychodzi 7000 zł na rękę

Po 3 miesiącach macie dostać podwyżkę do 10000 zł brutto (przekraczamy wtedy II próg podatkowy)

Co byście wybrali

  • Umowa o pracę 34.7% (75)
  • Umowa zlecenie 65.3% (141)

Oddanych głosów: 216

  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@becvvv: zlecenie cisnij do 26 roku zycia no pit0 masz tylko tyle ze powyzej drugiego progu bedziesz mial podatek. Pozniej b2b, nie pchaj sie na uopa. Chyba ze chcesz kredyt to wtedy w to idz
  • Odpowiedz
Hej mam pytanie, pisze sobie jakieś pierdoły z JavaScript w VS Code i nagle zobaczyłem, że edytor przekreślił mi zmienną i po najechaniu na nią kursorem pojawia się okienko, w którym jest napisane "name is deprecated".

Pierwszy raz coś takiego widzę, nie wiem czy to zostało dodane w jakiejś ostatniej aktualizacji.
Deprecated to z angielskiego przestarzały, ale czy ktoś wie o co dokładnie chodzi?

#javascript #webdev #visualstudio
maciorqa - Hej mam pytanie, pisze sobie jakieś pierdoły z JavaScript w VS Code i nagl...

źródło: comment_16084683497bJEciWZpgju1RwqoGZzt4.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maciorqa: skoro nie jest już używana to jak ją nadpiszesz to nie powinno nic się stać(komunikat ma raczej na celu zwrócenie uwagi że ta wartość nie zwraca już nazwy karty i trzeba użyć zamiennika)
  • Odpowiedz
Hejo,
Potrzebuje rozwiazania, które iteruje po plikach (find), szuka pewnej frazy (grep) i jesli ją znajdzie (if) to podstawia za nią linijke (sed) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Napisałem coś takiego, ale nie działa.

find . -type f -name "*.inp" -exec sh -c "if [ ! grep -Fx 'geom=check' {} ] ; then sed -i '/^#.*/a
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RedveKoronny: Jak już koniecznie musi być tak jak jest, to sobie zrób ustawienia do bazy jako atrybuty prywatne. Wtedy zmienisz w jednym miejscu i nie będziesz musiał bawić się w szukanie wszystkich miejsc, gdzie to jest potrzebne.
  • Odpowiedz
#php #naukaprogramowania

Zainstalowałem jsonHelpera komendą npm.Pojawił się w node_modules ale jak go wywojowuje to mam 'Undefined class 'JsonMapper' '.Coś jeszcze pwonienem zrobić po instalacji ?

$jsonMapper = new JsonMapper();
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rm_w: Obawiam się, że mnie nie zrozumiałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Owszem, testować trzeba, im więcej testów tym lepiej. Ale nic na siłę. Widziałem wieloktrotnie jak programiści wciskali na siłę interfejs czy inną klasę abstrakcyjną tylko po to, żeby później stworzyć mocka implementującego ten interfejs i użyć go w testach jednostkowych. To samo ze zwracaniem wartości na siłę.
Testować można na wielu różnych poziomach - jeśli
  • Odpowiedz
@Edelner: tak na pierwszy rzut oka, potrzebujesz po 2 klasy które mają 1 metodę która robi w zasadzie to samo tylko różni się nazwą? Nie lepiej zrobić jedną ogólniejszą klasę? Były chyba 2 takie przypadki.
  • Odpowiedz
@Edelner: Nie jest źle. Postarałbym się zmienić metody tak, żeby Console.WriteLine() używane było tylko w klasie Program.
Tzn jak masz na przykład UserMessage to lepiej zwrócić sam string, a sposób wyświetlania go użytkownikowi zostawić klasie zajmującej się prezentacją danych. Dzięki temu w przypadku, gdybyś chciał kiedyś zmienić interfejs takiej aplikacji (np na web albo okienkową), będzie wystarczyło zmienić jedną klasę a cała reszta będzie bardziej reużywalna.
  • Odpowiedz