Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zachęcony wpisem @jestemtunew i @meg44 a sam nie mający konta postanowiłem zrobić małe podsumowanie 2020 z prośba o komentarz użytkowników Wykopu. Niebieski, 32 lata.

Plusy:

1. Ślub we styczniu z super różowym poznanym na Tinder lata temu. Super (jedyna) taka impreza w tym roku - znajomi wciąż wspominają :P
2. Z dniem dzisiejszym dobiliśmy do 950,000 złotych (przeliczam) z czego 150,000 jest na giełdzie (zysk z tego roku to 32%) Z bonusami za miesiąc będziemy mieli ponad bańke
2a. zacząłem inwestować w zeszłym roku i w sumie mam +50% zwrotu. Nie to co @zegrak ale powoli ( ͡° ͜ʖ ͡°) (i też 11b!)
3. Niesamowicie odpocząłem pracując z domu
4. Zmiana kraju z #niemcy na inny kraj Europy. #emigracja
5. Zacząłem pisać bloga dla frajdy i nawet dwa kafle wpłyneły z reklam...
6. Schudłem 12 kilogramów (powoli od lipca) ale jeszcze 15 przede mną.
7. Uratowałem gościa od samobója. Chciał zeskoczyć z wiaduktu na autostrade i go złapałem za pas spodni.
8. Nauczyłem się lutować
9. Zeskanowałem wszystkie zdjęcia rodzinne od 1890 do teraz. Syzyfowa praca ale przynajmniej każdy ma teraz kopie i miłe wspomnienia. Wraz z digitalizacją kaset, wielkość backupu to 4 TB.
10. Zapasy (prepping) które mam od 3 lat, pomimo że nic nie użyliśmy, dały bardzo duży spokój psychiczny całej rodzinie.

Minusy:

1. Straciłem wynajmujących mieszkanie przez Covid (utracone korzyści w okolicach 20k)
2. Chyba ze względu na stres i mniej słońca wyskoczyła mi o wiele mocniejsza łuszczyca
3. Niestety ale za dużo czasu poświęciłem na reddit i wykop przez co nie dokończyłem nauki języka
4. Wpadłem w bulimie... Siedzenie w domu cały czas i jedzenie pod ręką mi nie służą...
5. Straciłem jedynego przyjaciela. (i dlatego musze tutaj pisać bo nie mam do kogo się zwrócić)

Plany na 2021 i tutaj prosiłbym o pomoc wykopków! :)

1. Przestać odkładać i nauczyć się wreszcie programowania. Temat mnie bardzo interesuje od backend po admin i pentester itd ale również bardzo się boje że jestem na to za głupi (mam wrażenie że jestem głupi i nie potrafie logicznie myśleć co jest super ważne w #naukaprogramowania ). Chce to zrobić dla siebie a nie dla pracy. Na razie nie mam w planach szukać pracy juniora, po prostu chciałbym potrafić robić apki, stawiać stronki, debugować, pentestować itd. @Gorgonzol coś kiedyś wspominał że zaczał programowanie po humanistycznych studiach i jakoś to poszło. Ale żeby w 8 lat zarobić 8 milionów i to jeszcze przed 30? Dasz mi jakieś protipy od czego zacząć?
2, Schudnąć te pozostałe 15 kg i robić lean gain. Czy warto brać trenera czy może samemu? Kalorie, makra potrafie liczyć większym problemem jest u mnie z motywacją. #mikrokoksy jakieś porady?
3. Douczyć się angielskiego perfect. Ktoś tutaj udziela korepetycji z angielskiego C2 przez discord/zoom za $$? Potrzebuje podszkolić głównie pisanie tak by móc bez problemu napisać 10 stron angielskim akademickim.
4. Douczyć się hiszpańskiego na mocne B2
5. (może) Pójść na terapie by wyleczyć nerwice
6. Mniej Youtube'a a więcej książek (cel to 10 książek w 2021)
7. (może) zacząć rozgłądać się za studiami/kursem pielęgniarki. To taki zawód co dobrze mieć szczególnie w tych czasach. Lekarzem już nigdy nie zostane wiec może przynajmniej będę męską pielęgniarką? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
8. więcej chodzenia po górach
9 (może) doktorat z wolnej stopy - na temat który mnie na maksa interesuje a do tego PHD z przodu
10. Coś co nie chce ale znając życie różowa dostanie nową prace, tym razem w Stanach, więc będzie mnie czekać następna przeprowadzka.

Post-Scriptum: Nie mam konta bo wykop nie chce mi wysłać smsa aktywującego na zagraniczny numer

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fedde723dc27c000ae29850
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 6
  • Odpowiedz