@Karas213666: nie uczestniczylem ale przeczytałem i to jakaś marketingowa papka xD

najpierw w wymaganiach jest że musisz mieć studia albo w trakcie. Niżej "znani ludzie którzy nie mają studiów" xDDD
  • Odpowiedz
@Karas213666: To pozostaje Ci pomyśleć jakie programy byś chciał pisać. Czy to gry, czy stacjonarne aplikacje biznesowe, czy strony internetowe (aplikacje webowe), może apki na Androida, lub iOS'a? To taki najważniejszy wybór na początek. Jak się zdecydujesz, to wtedy języki i technologie się same przefiltrują i będzie łatwiej wybrać język na początek. Wymyśl jakiś prosty projekt zbieżny z Twoimi zainteresowaniami czy hobby i zacznij się uczyć tak, żebyś był w
  • Odpowiedz
#python #naukaprogramowania

Witam. Właśnie skończyłem pisać swoją drugą aplikację w Django i byłbym wdzięczny za code review, zarówno aplikacji jak i testów. Jest to prosty blog, ale napisany w pełni przeze mnie, chociaż niektóre rozwiązania były inspirowane książka Django by example (np. paginacja). Mam też parę pytań dotyczących kodu:
1) Jak w klasie dziedziczącej po ModelAdmin sprawić, aby dało się sortować pole, które jest pobierane z redisa? Chodzi
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@radek1122012: Trochę późnawo, ale rzadko jestem na wykopie. Bardzo na plus jest to, że w ogóle pokusiłeś się o napisanie testów. Prawdopodobnie z tymi testami chodzi o to, że już po fakcie odwiedzenia strony inkrementujesz ilość wyświetleń. Najlepiej zbadać temat odpalając debugger, bo tak to wróżenie z kart. Większość widoków niepotrzebnie zaimplementowałeś funkcyjnie, a można było użyć do tego klas generycznych i nie powielać kodu. Miejscami kod wydaje się jakby
  • Odpowiedz
Postać gracza może ubierać przedmioty tylko dla swojej klasy. Myślałem, żeby walidować to tylko po stronie klienta. Czy jest możliwość, że ktoś edytuje skrypt, wyrzuci walidację i założy item nie spełniając warunków?
#naukaprogramowania
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak istotna jest nauka teorii (książki i inne źródła) w stosunku do wykonywania rzeczywistych projektów? Czy dobrą droga jest najpierw solidne przygotowanie teoretyczne, a dopiero potem zabieranie się za projekty? #java #naukaprogramowania
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ArdianArdian:
jeśli jesteś początkujący to powiedziałbym że 80% książek i 20% praktyki będzie optymalne. Na tym etapie powinieneś wyrobić sobie solidne podstawy tego jak działa kod i twój ekosystem. To jest czas by nauczyć się dobrych nawyków, nie daj Boże złych.

z perspektywy kuca z już dwuletnim doświadczeniem, to największy boost w ogarnięciu mam gdy napotykam problem w rzeczywistym projekcie, po czym szybko wracam do książki (którą przeczytałem np w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Edelner: zależy co potrzebujesz ale wszystko ladnie jest w dokumentacji. Jezeli jakies konretne rzeczy to szukaj w necie. Najszybciej tak sie nauczysz, ewentualnie po jednym projekcie popros kogos o review i zacznij doczytywac teorie
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
mirki #naukaprogramowania #pracbaza ♯programowanie mam pare lat doswiadczenia we wsparciu 1->2->3 linia szeroko rozumianego wsparcia it w bankach. koncze wlasnie informatyke i chcialbym bardzo isc w #bazydanych na co sie kierunkuje. mozecie troche doradzic gdzie i za czym warto sie rozgladac (warszawa) aby zlapac doswiadczenia i znalezc w covidowym czasie prace? dosyc juz mam ogarniania 'wszystkiego' w robocie i nie ukrywam ze chcialbym
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mój kolega chciał zostać programistą . Naczytał się w sieci jaki to Python jest zajebiaszczy dla początkujących i zrobił... półroczny bootcamp z pythona. Wziął na to kredyt, ok 10k zł. Teraz jest w mega ciemniej d... bo prawie wszystkie oferty są na data sience, a on z matematyki nie pamięta nawet co to sinus i cosinus xD
A mówiłem idź w JS to nie posłuchał

#programowanie #naukaprogramowania
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki zbieram internetowe zasoby by się wgryźć w pisanie "makr" excelowych w #python. Czy ktoś z Was szedł podobną ścieżką i mógłby polecić jakieś ciekawe strony/ kursy. Póki co znalazłem kilka tutoriali i blogów:
https://pythoninoffice.com/
https://www.dataquest.io/blog/python-excel-xlwings-tutorial/
https://www.pyxll.com/
https://automatetheboringstuff.com/chapter12/
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mactrix: Dam ci protipa od samouka, który szedł tą samą drogą. Pandas, Pandas i jeszcze raz Pandas. Wszystkie xlwingsy i pyxle wsadź sobie w buty. W późniejszych projektach xlwings przydał mi się tylko do nadpisywania pliku z makrem VBA, którego nie mogłem zastąpić bo pani Grażynka lat 60 stwierdziła, że tak musi być bo tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem w czym działasz, ale w
  • Odpowiedz
Zakończyła się tradycyjna noworoczna wielka promocja na e-booki i audiobooki (w tym roku włączono w to niektóre pozycje w postaci drukowanej, z tym, że już nie w tak dużych promocjach). Dla spóźnialskich tradycyjnie jednak dano dodatkową szansę w postaci afterparty.

#czytajzwykopem #ksiazki #ebook #audiobook #mirkopromocje #naukaprogramowania
http://kaczus.ppa.pl/promocje
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NewEpisode: dlaczego nie można stworzyć auta z paru patyków w garażu ale żeby było takie wygodne jak Bentley i miało wszystkie bajery?
Abstrakcja ma swoją cenę, "składnia" języka to nie jest tylko sposób składania literek ale właśnie mechanizmy abstrakcjj. Przecież procesor nawet nie zna pojęcia "pętli" a Ty chcesz żeby rozumiane koncepty Pythona xD
  • Odpowiedz
Jaka jest przyszłość Javy? Powoli będzie się stawać nowym Coobolem czyli praca w niej będzie głównie polegać na utrzymaniówce czy może będzie mała coś do powiedzenia w przyszłości? Jak zapatrujecie się na te projekty typu Quarkus, Vallhala itd? Jaka jest odpowiedź Javy na rozwój .NET?
#informatyka #programowanie #programista15k #naukaprogramowania #java #it
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam w grze po stronie serwera metodę, która interwałem 25 razy na sekundę wysyła do wszystkich graczy dane o innych gracza, mapie itd. Wykonuję w niej metodę statyczną update klasy Player i wysyłam do wszystkich. W celu optymalizacji chciałem przerzucić to do web workera, ale nie mogę zaimportować w nim instancji klasy i socketów klientów. Chcę po prostu w innym wątku 25 razy na sekundę zebrać dane na temat wszystkich graczy i
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czym różni się w Javie Integer od int.
Rozumiem, że int to typ prymitywny, który przechowuje tylko liczbę, a Integer to klasa, aczkolwiek nie za bardzo wiem, kiedy używać jednego a kiedy drugiego.

Mógłby ktoś odpowiedzieć na przykładzie nawet zwykłej klasy jak np: Person?
Ja to rozumiem po części tak, że int powinien być dawany np: w atrybucie dayOfBirth, a Integer gdzie wypadałoby zastosować?

#pytanie #naukaprogramowania #java
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Yakooo: prymitywów używasz, bo nie niosą za sobą narzutu obiektów. Integer używasz jak int nie wystarcza np jako typ w generykach, albo jak chcesz, żeby zmienna była nullowalna
  • Odpowiedz
@Yakooo: często nie możesz miec typów prostych np. w kolekcji, więc wtedy sobie je opakujesz w typy obiektowe. Czasami też potrzebujesz, np. przy konwersji JSON <> obiekt, mieć null czyli rozróżnić sytuacje, w której masz wartość 0 albo nie masz wartości w ogóle. Typ prosty tego w prosty sposób nie umożliwia.
  • Odpowiedz
Zadaję głupie pytanie, ale już po 8h nauki dzisiaj głowa mi wysiada i zaczyna mi się wszystko plątać.

Mam zmienną
char* temp[] = {"a","b","c"};
Jak zrobić, żeby nowa zmienna zawierała połączone znaki?
Np char* newTem = "abc";
#naukaprogramowania #jezykc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach