via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Lody kokosowe

Wiem, że jest mnóstwo przepisów na lody keto w necie, ale takich jeszcze nie znalazłam. Są proste szybkie i jakie smaczne (słodzidło według uznania). Do ich przygotowania używam foremek do lodów dostępnych w IKEA.

B:1,5g T:18,4g W:5,5g( w tym 3,6g błonnik)

#keto #glutenfree #bezglutenu #lchf #lowcarb #gotujzwykopem
natallia - Lody kokosowe

Wiem, że jest mnóstwo przepisów na lody keto w necie, ale t...

źródło: comment_1595273936D51W2pVqeAbcRkI6qOA9i9.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PROSTY SPOSÓB BILANSOWANIA MAKRO NA KETO

Jak odpowiednio zbilansować podaż tłuszczu, białka i węglowodanów na diecie keto? Jak powinno wyglądać makro idealnego produktu? Patrzymy na etykietę wartości odżywczych i sprawdzamy według poniższego schematu.

Białko.
Na każdy 1g białka powinno przypadać między 1-2g tłuszczów.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pl-PL: W rubryce cukry często pomija się skrobię, bo to węglowodany złożone ;) Cukry to jest termin umowny, zależnie od kontekstu można pod tym rozumieć wszystkie węglowodany, węglowodany net-carbs lub same cukry proste i dwucukry.
  • Odpowiedz
150g to jakieś 3/4 szklanki :) Taki jest ekwiwalent całościowej podaży tłuszczów dla 2000kcal na keto. A konkretnie między 150-200g, czyli 3/4 do 1 szklanka. Dostarczy to między 1350-1800kcal z tłuszczów. Trzeba pamiętać, że nie wszystkie kwasy tłuszczowe mają taką samą wartość energetyczną - dla przykładu MCT dostarczają około 8kcal na 1g, inne tłuszcze w okolicach 9kcal. To są tylko szacunkowe ilości jako punkt odniesienia.

80-100g białka to ekwiwalent 400-500g mięsa. Oczywiście,
  • Odpowiedz
@Brydzo: najfajniejszy makaron jaki jadłem, to taki z ciecierzycy :) i dietetyczny, idealne zastępstwo białka. Żona kupiła akurat w Kauflandzie, ale ponoć dostać można "prawie wszędzie" :)
  • Odpowiedz
@Brydzo: Właśnie skończyłem spaghetti na konjacku. Ten makaron to mistrzostwo. Zawsze al dente nawet po wyjęciu z wrzątku. Data ważności do maja 2021 więc chyba dziś wyskoczę po 50 sztuk na zapas xD
  • Odpowiedz
Z uwagi, że trochę zapomniałem na keto, że jestem miłośnikiem indyjskiej kuchni postanowiłem sobie przypomnieć. Dużo potraw jest keto wymieniając praktycznie tylko jeden składnik. Z biedronki wykupiłem 20 opakowań konjac i zobaczymy czy zastąpi dobrze ryż. Na tę chwilę jest smacznie. Będzie improwizowane, oj będzie.
#keto #gotujzwykopem #lowcarb
t.....h - Z uwagi, że trochę zapomniałem na keto, że jestem miłośnikiem indyjskiej ku...

źródło: comment_15949265322qpJF0YyqQ7F62XqsZtv86.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ufff dziś 15km + kalistenika więc czas lekko uzupełnić niedobory. "Zupka" borówkowa na ubitej lekko śmietance 30% z erytrytolem + sernik. Już raz zastosowałem taki posiłek przed snem i następnego dnia machnąłem drugie 15 km bez większego zmęczenia. Jest około 50 węgli. W 1 posiłku było praktycznie 0. Siła!
#keto #lowcarb #gotujzwykopem
t.....h - Ufff dziś 15km + kalistenika więc czas lekko uzupełnić niedobory. "Zupka" b...

źródło: comment_1594837668IRUh4TmOi8Aigv0KxRWKh5.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chyba @Kasahara ma mnie na czarnej wiec otworze dyskusje tutaj.

@Kasahara: Dobrze jest, ale czy jedzenie takiej ilosci jedzenia ci sie troche nie przejadlo? Jak to sie ma do “starzenia” organizmu? Nie pisze z perspektywy sportowej, a zdrowotnej. Wiadomo, ze odpowiednio duzo trzeba jesc, ale majac spora aktywnosc i jednoczesnie zajebiscie duza kaloryke jak to wplywa na organizm w perspektywie lat?

#mikrokoksy #dieta #hclf
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maze: duża ilośc pokarmu na pewnie eksploatuje układ trawienny i to jest większy problem, który z pewnością istnieje i może odbić się na zdrowiu; dodatkowo podniesiony IGF może mieć na to wpływ oraz nadczynność tarczycy jeśli ktoś by nadużywał T3. Bilans azotowy może mieć wpływ na telomery; jednak jak one mają się do długości życia to tez nie zero jedynkowa sprawa. Myśle, ze i tak to wszystko kwestia balansu/homeostazy, okresu
  • Odpowiedz
@maszy666: IF możesz zastosować w każdej. Jednakże diety o niskiej podaży węglowodanów mają tę przewagę, że mniej się odczuwa głód. Przy węglozie miałem mroczki przed oczami o godzinie 12. Pewnie to też zależy od organizmu ale większość ma większego głoda na węglach.
  • Odpowiedz
Szaszłyki z kurzych serc marynowane w pietruszce, czarnym pieprzu i czosnku oraz camembert zawijany w boczku nadziany porzeczkami.

Szaszłyki petarda, camembert 6/10. Używajcie dużych serów a nie tych małych gówien. No i nadzienie z jalapeño jest o niebo lepsze( ͡° ͜ʖ ͡°) ale i tak bardzo dobre zwieńczenie soboty, zwłaszcza w połączeniu z kieliszkiem montepulciano ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Smacznej kolacji Mirasy i Mirabelasy(
M.....l - Szaszłyki z kurzych serc marynowane w pietruszce, czarnym pieprzu i czosnku...

źródło: comment_1594490313XRgJaQWXzDN0TCbdWRZR3l.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bbkon: Hmm. Najbliżej do źródła, którego nie znalazłem, jest to:

https://www.escardio.org/The-ESC/Press-Office/Press-releases/Low-carbohydrate-diets-are-unsafe-and-should-be-avoided

Generalnie, wygląda to na badanie obserwacyjne, na podstawie tego co badacze potrafili sprawdzić, że ludzie jedzą, i wyszły im jakieś śmiesznie małe asocjacje. Więc można to spokojnie zignorować jako zupełnie bezwartościowe.
anonymous_derp - @bbkon: Hmm. Najbliżej do źródła, którego nie znalazłem, jest to: 
...

źródło: comment_1594211547aXRWRhApbnIxo3sFMXQJZC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Czołem ketusy, co tam na śniadanko?( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wczoraj pykło 43km po górach, to trzeba się nafaszerować niezdrowymi węglami z rana( ͡° ͜ʖ ͡°)
Omlecik 4jajka, 250g sera tłustego, 100g owoców (wisnie, agrest, borówka amerykańska, czarna porzeczka), dwie łyżki jogurtu naturalnego, łyżka oleju kokosowego.
Całkiem smaczne.
Może i nie #keto ale na pewno #lowcarb
M.....l - Czołem ketusy, co tam na śniadanko?( ͡° ͜ʖ ͡°) 
Wczoraj pykło 43km po górac...

źródło: comment_1594197612Zs0vKMf7etq1c7z067vwP9.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach