Ostatnio niedawno od czasu do czasu wywala mi takie coś na Ubuntu i komputer zaczyna mulić:

18032.502520] irq 16: nobody cared (try booting with the "irqpoll" option)

[18032.502530] CPU: 1 PID: 0 Comm: swapper/1 Tainted: P OE 4.4.0-171-generic #200-Ubuntu

[18032.502533] Hardware name: System manufacturer System Product Name/P5Q-VM, BIOS 2101 03/23/2009

[18032.502536] 0000000000000086 c2e3011754091ba2 ffff88012fc83e60
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hakerzy #linux

Czemu menadżer plików kde nie radzi sobie z dużymi plikami? Strasznie wolno to idzie...

Kiedy to naprawią?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux jako zgred i zjeb nie mogę pojąć po cieżką cholerę są te snapy i flaptaki

jaką to ma przewagę nad starym dobrym .deb czy rpm albo budowaniem ze źródłe
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wytrzzeszcz: To taka obserwacja rzeczywistości:

ARM -> zaczyna mikroprocków i potem trafia na mobilki, a teraz już pojawia się w serwerach i komputerach
Intel/AMD -> zaczynał od mikroprocków, potem pojawiał się w serwerach i komputerach, a teraz próbują wejść w mobilki.

Z językami programowania jest podobnie. Np. C++ poniekąd dąży do Pythona pod jakimś względem (np. duck typing, przy
  • Odpowiedz
Dzisiaj po raz pierwszy od dziesięciu lat miałam kontakt z kubuntu. Uzywam na codzien maca, sporadycznie laptopa z tailsem. Ostatni raz ubuntu używałam na studiach na jakimś biedalaptopie i dzisiaj przyszło mi znowu walczyc z tym badziewiem. o dziwo poszło gładko, i już chciałam pochwalić, ze proces instalacji spoko, a tu okazuje sie ze jak podczas instalacji okienko zminimalizujesz, co nieopatrznie zrobiłam, bo myślałam ze jest to tryb livecd i bede mogla
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po zbesztaniu przez maintainerów kernela, Paragon Software dalej chce mieć w jądrze Linuksa swój sterownik i wierzy, że to się uda. Sprawdź, jak kernel może skorzystać na nowym sterowniku.

https://bulldogjob.pl/news/1279-paragon-software-chce-miec-swoj-sterownik-w-kernelu-linuksa

#linux #kernel #programowanie
Bulldogjob - Po zbesztaniu przez maintainerów kernela, Paragon Software dalej chce mi...

źródło: comment_159966182575Dq26vLfN1RCeESRafj0Z.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Firma będzie jednak kontynuować produkcję wcześniej wspomnianego sterownika w formie patentowej, ponieważ oferują go też dla sektora bankowego i militariów, a tutaj open-source nie wchodzi w grę


@Bulldogjob: Co za bzdury. Sqlite było stworzone jako soft dla US Navy, a jest open source. Wszystko rozbija się o komercyjne wsparcie technologii, a nie kwestia czy kod jest open source czy nie.
  • Odpowiedz