instalacja OS'a mi wisi przez OVHowy instalator od ponad półtorej godziny, w boocie ustawione jest "dysk" rescue-install (internal rescue for installation process), IPMI nie działa, support nie odpisuje, reset nie przechodzi, zatrzymanie procesu instalacji też nic nie zmienia (jakby się zfreezowało), spotkał się ktoś kiedyś z podobnym problemem?
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
#ovh #linux
instalacja OS'a mi wisi przez OVHowy instalator od ponad półtorej godziny, w boocie ustawione jest "dysk" rescue-install (internal rescue for installation process), IPMI nie działa, support nie odpisuje, reset nie przechodzi, zatrzymanie procesu instalacji też nic nie zmienia (jakby się zfreezowało), spotkał się ktoś kiedyś z podobnym problemem?
instalacja OS'a mi wisi przez OVHowy instalator od ponad półtorej godziny, w boocie ustawione jest "dysk" rescue-install (internal rescue for installation process), IPMI nie działa, support nie odpisuje, reset nie przechodzi, zatrzymanie procesu instalacji też nic nie zmienia (jakby się zfreezowało), spotkał się ktoś kiedyś z podobnym problemem?
KDE w końcu po tylu latach ogarnie ekran dotykowy:
KDE Plasma 5.25 is the first version to to offer a Touch Mode experience to improve the experience of using the desktop on tablets.
Touch Mode in Plasma 5.25 turns on if a screen is detached from a docked keyboard or a convertible device is flipped around into tablet mode. You can also enable it manually.
When in touch mode the task manager
- 0
KDE ma własną natywną klawiaturę, która działa, ale tylko w aplikacjach Qt :P
@fervi: jest s---------a i to nie jest nawet klawa KDE a QT. Pomijając to jak prymitywna jest to nawet z motywów QT nie korzysta - to jakiś samodzielny byt niezależny od KDE. Nie da się jej nawet normalnie włączyć tylko trzeba ją eksportować jako modół do załadowania w zmiennej systemowej przed załadowaniem pulpitu. Zajebiste rozwiązanie, kde takie
- 0
@Kryspin013: Może, bo u mnie od strzała chodziło. Niestety tylko Gnome się liczy na rynku Linugza
25
Veracrypt - tworzenie szyfrowanych wirtualnych dysków

Dzięki VeraCrypt mamy możliwość zaszyfrowania, dysków, partycji, pendrivów oraz wszelkich innych nośników na jakich istnieje możliwość przechowywania danych. W tym artykule ograniczę się do stworzenia szyfrowanego dysku wirtualnego.
z- 3
- #
- #
- #
- #
Jak w z------m linuxie wyłączyć opcje lustrzanego odbicia? Chciałem mieć ten sam ekran (bez skalowania) na monitorze i powiększyło mi UI.
#linux #elementaryos
#linux #elementaryos
źródło: comment_16552428208T1lL16Mo1pkYqU9YAwrvy.jpg
Pobierz- 5
z------m linuxie
#elementaryos
@claude_speed: trzeba było jakiegoś n----------o zainstalować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
@59b862cef4: Po pies ci 144Hz z tego paskudztwa?
- 0
@Radysh: Jest max 60Hz
- 9
- 0
Jest jakaś przewaga, plusy, minusy Mint XFCE vs Xubuntu? (oprócz pracy to youtube, netflix, discord i spotify)
#linux #informatyka
#linux #informatyka
@xiv7: Mint dodaje te swoje pierdoły do dystrybucji, które (dla mnie) są zbędne.
@Kryspin013: Niezwiązane bezpośrednio z XFCE4.
- 1
- 1
- 1
@fryderyk-baumberg: Dałem w spoilerze, ale vytah też dał :P
4
Using a Tablet as a Second Monitor in Ubuntu is Actually Pretty Easy -...

Tablet jako rozszerzenie ekranu
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Jak podejść do zaszyfrowania laptopa z dual boot: W10 + #linux - oba na jednym dysku fizycznym, współdzieląc partycję /efi i używając gruba, jako bootmanagera - najprostszy scenariusz bitlocker na windows + luks na /home będzie wystarczający? Jak się do tego najlepiej zabrać, żeby zaszyfrować cały dysk?
Jak się do tego zabrać, żeby zaszyfrować cały dysk?
@dzyndzla: nie zaszyfrujesz całego bo efi zawsze musi być odszyfrowane. A co do linuksa to zamiast srać się z grubami i innymi wynalazkami to wystarczy ci efi stub i wtedy wszystko po za efi możesz mieć zaszyfrowane. W efi będzie siedział kernel twojego distro. Musisz tylko własne klucze wgrać do EFI, którymi będą podpisane kernele.
@dzyndzla: Tak skrótowo i chaotycznie ci opiszę bo trochę zmęczony jestem już dzisiaj xD
Windows do działania w trybie efi wymaga włączonego secure boot. Cokolwiek co jest ładowane przez efi w trybie secure boot musi być podpisane znanymi przez niego kluczami. EFI ma już w sobie wbudowaną jakąś bazę kluczy publicznych, którymi sobie sprawdza czy kod, który ładuje jest podpisany przez znane CA. Dla windowsa czy gruba takie rzeczy są
Windows do działania w trybie efi wymaga włączonego secure boot. Cokolwiek co jest ładowane przez efi w trybie secure boot musi być podpisane znanymi przez niego kluczami. EFI ma już w sobie wbudowaną jakąś bazę kluczy publicznych, którymi sobie sprawdza czy kod, który ładuje jest podpisany przez znane CA. Dla windowsa czy gruba takie rzeczy są
454
Poczta Thunderbird dla systemu Android. W końcu!

Mozilla zmieni aplikację K-9 Mail w Thunderbirda dla Androida. W końcu będą pracować nad mobilnym klientem poczty.
z- 130
- #
- #
- #
- #
- #
- 7
"Ansible w godzinę" - kilka tygodni pracy skompresowane w jeden, około 80-minutowy kurs.
Wiedza must-have dla współczesnych adminów i devopsów. Do niedzieli (23:59) o niemal 1/3 taniej.
Moim zdaniem wyszło świetnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spis
Wiedza must-have dla współczesnych adminów i devopsów. Do niedzieli (23:59) o niemal 1/3 taniej.
Moim zdaniem wyszło świetnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Spis
źródło: comment_1655101547BUtYaIdjXuzZ8LYEvMFAp0.jpg
Pobierz- 1
czego można się nauczyć z ansibla w godzinę? Prostego playbooka napisać? Trochę chyba krótko
@v01dtec: ale ja nie mówię, że nauka trwa godzinę, a że materiał szkoleniowy trwa około 80 minut (wyszło ponad godzinę).
Przerobienie tego zajmie pewnie z 3-4h, gdyby chcieć każde z ćwiczeń wdrożyć w życie i samodzielnie wszystko
@imlmpe: kusisz kusisz. Ja trochę z ansiblem pracuję, ale wiesz jak to jest: rozpoznanie technologii przez walkę to może bym sobie obejżał jak to robią prosi. Pomyślę, 67 ziko to ze 2 paczki fajek i zgrzewka Harnasi xD
Ten uczuć gdy dystrybucja linuxa ma lepsze menu start niż windows #windows #windows10 #linux #technologia #informatyka #systemyoperacyjne
źródło: comment_1654965651Yt2YPYq6cZmtyhMXf5aSCG.jpg
Pobierz- 2
@Jarkendarion: Ja nie rozumiem co ludzie chcą od tego menu start w windowsie
da się zaalokować / zainstalowac program w pamięci cache procesora? Przeczytałem że jest jej dość, żeby zainstalować w niej linuxa gentoo wraz z dwm, i jestem ciekawy czy to w ogóle możliwe.
Nie będe próbował, ciekawi mnie jak to teoretycznie wygląda
#linux
Nie będe próbował, ciekawi mnie jak to teoretycznie wygląda
#linux
widziałem distro które miało 1.1mb, więc powinno styknąć
@RedveKoronny: Ale, że cały zdekompresowany rootfs, z kernelem w architekturze x86_64? Bo to, że znajdę ci distro np na router w jakiejś nietypowej architekturze, które będzie zajmowało kilka MB ma się nijak do innych architektur. Pokaż to distro.
No i powtórzę pytanie. Zakładając, że masz bezpośredni dostęp np do cache L3 procesora - jak zrobisz by distro linuksowe się tam znalazło, skąd
@RedveKoronny: oczywiście że da się tam trzymać jakieś dane, do tego ta pamięć służy. Ale na pewno nie jest możliwe że włożysz ISO z systemem, zrobisz jakieś mount /dev/cpu-cache I sobie ten zapiszesz pliki. Nawet jeśli, to dalej musisz mieć jakiś boot loader, który co wrzuci system w ulotna pamięć cache procesora. W teorii może być czytany przez EFI, ale EFI raczej na pewno nie da ci odpowiedniego poziomu wjazdu
Drodzy koledzy i koleżanki.
Nasza planeta umiera. Segregowanie śmieci stało się normą, ale niestety - nie wszędzie.
Użytkownicy systemów operacyjnych maja za nic dobro planety i wszystkie niepotrzebne i zużyte pliki wywalają do kosza. Tak! Do jednego kosza! Zdjęcia z wakacji wymieszane plikami excella i starymi mailami... ba! Niektórzy nawet do tego kosza wrzucają pliki zip, których czas rozkładu jak wiadomo jest dłuższy niż innych plików.
Tak dłużej być nie może.
Nasza planeta umiera. Segregowanie śmieci stało się normą, ale niestety - nie wszędzie.
Użytkownicy systemów operacyjnych maja za nic dobro planety i wszystkie niepotrzebne i zużyte pliki wywalają do kosza. Tak! Do jednego kosza! Zdjęcia z wakacji wymieszane plikami excella i starymi mailami... ba! Niektórzy nawet do tego kosza wrzucają pliki zip, których czas rozkładu jak wiadomo jest dłuższy niż innych plików.
Tak dłużej być nie może.
źródło: comment_1654949701ccEt2sTvU666P6oQ6B0K0u.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 7
@file_get_contents: ja tam wrzucam wszystko do /dev/null
@file_get_contents: ja też zauważyłem że jak wrzuca sie wszelkie smieci do /dev/null to na drugi dzień tego nie ma. Coś zabiera te rzeczy, filtruje i czyści. Moim zdaniem nie smiecę.
Mirki jaki system najlepiej postawić na starym laptopie? Sprzęt jakoś z 2013 roku, 4gb ram, większej specyfikacji nawet nie znam bo jeszcze go fizycznie nie mam. Jedno zastosowanie - odpalona przeglądarka 24/7 z programem do zamawiana części - sprzęt będzie stać na warsztacie samochodowym i do tego tylko będzie służyć. Myślałem o lubuntu.
#linux #systemyoperacyjne
#linux #systemyoperacyjne
@Waleczny_Ulany: OPie szanuję, zacny bait. Zadałeś normalne pytanie, a linuksiarze się pożarli o KDE, GNOME, SSD, śmietnik i wszystko inne.
@Waleczny_Ulany mint jest spoko.
Ale jednak zastanawia mnie to co napisałeś - stary laptop z 2013 XD
Tak średnio bym powiedział że stary. Tym bardziej że różnica technologiczna pomiędzy laptopem z 2013 a 2k22 jest znikoma (poza dyskami nvme)
Zawsze mnie to dziwi jak ludzie mówię że coś jest stare a jest z 2013-14-15 roku
Ale jednak zastanawia mnie to co napisałeś - stary laptop z 2013 XD
Tak średnio bym powiedział że stary. Tym bardziej że różnica technologiczna pomiędzy laptopem z 2013 a 2k22 jest znikoma (poza dyskami nvme)
Zawsze mnie to dziwi jak ludzie mówię że coś jest stare a jest z 2013-14-15 roku
@vikop_ru: napisałem ci priv
@Kryspin013: ty Kryspin pyra jestes?
- 0






















#
Device Start End Sectors Size Type
/dev/sda1 2048 206847 204800 100M EFI System
/dev/sda2 206848 2303999 2097152 1G Linux filesystem
/dev/sda3 2304000 97675263 95371264 45,5G Linux LVM
źródło: comment_1655366809KR5Btwb63DpvRfhNhCjQNQ.jpg
Pobierz