Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 8GB
Debian GNU/Linux 11 (bullseye) aarch64 (RaspberryPi OS najnowszy)
Kernel: 5.15.32-v8+
System na tym samym dysku o którym mowa, nie ma żadnego innego.

Mam problem z dyskiem (?). Człowiek dzisiaj pomagał drugiemu dane odzyskiwać, a tu karma strony pomyliła ( ͡° ͜
NewEpisode - Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 8GB 
Debian GNU/Linux 11 (bullseye) aarc...

źródło: comment_1655841469TLDXB80jppnUTIzy3dp151.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bpnn: @rewida17: @NewEpisode: Błagam Was Panowie, zacznijcie proszę czytać dokumentacje choć pobieżnie. Nie chodzi o to, żeby ogarniać noty aplikacyjne Arm ale o nabranie nawyków w kwestii pozyskiwania wiedzy, która z czasem przerodzi się w intuicję. Z jednej strony fajnie, że staracie się znaleźć rozwiązanie. Z drugiej strony każda porada to sugestia. W wypadku tego tagu porady (coś tam ktoś jest blisko) nie są podparte żadną
  • Odpowiedz
@r5678: Ponad rok temu zrobiłem taki numer ze starym laptopem matki. Dociągnąłem do linucha motywy Windows 10, żeby wyglądał bardzo podobnie do tego, co już znała. Do tej pory się nie zorientowała, a laptop już nie przymiera, od braku wystarczającej ilości RAMu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
o sorry, rzeczywiście, miałem OPowi odpowiedzieć. A co do tego, że Linux mniej obciąża komputer to teoretycznie prawda, ale w praktyce nie ma różnicy, bo co z tego, że Windows po uruchomieniu weźmie 300 MB RAMu więcej?


@Bpnn: winda nie tylko bierze ramu więcej ale i render pulpitu mocniej żre grafikę. Do tego winda masę rzeczy robi w tle obciążając procek. W linuksie po prostu nie masz lub nie musisz
  • Odpowiedz
Połowa gry GuitarMaster za nami w tworzeniu, teraz trudniejsza połowa, bo średnio się chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

GM to gra a'la Guitar Hero, tylko znacznie lepsza, bo za fri

Film ma lekkie desynchro

#linux
fervi - Połowa gry GuitarMaster za nami w tworzeniu, teraz trudniejsza połowa, bo śre...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest możliwość wyświetlania obrazu w #raspberrypi 400 na dwóch źródłach, z hdmi i z LCD na gpio jednocześnie?
Jeśli tak, to w ten sposób można by było korzystać głównie z monitora na hdmi i wyświetlać np terminal lub jakiś program tylko w tym ekranie na gpio? #linux #komputery #pcmasterrace
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pytaniedoeksperta #linux #pentesting #bezpieczenstwo #hacking
Czy istnieje jakieś distro linuxa które posiada wgrane tutoriale z narzędzi dla ̶s̶k̶r̶i̶p̶t̶ ̶k̶i̶d̶d̶i̶e̶ hackerów?
W sensie odpadlam distro dedykowane by się uczyć na pentestera czy innego gościa co wysyła deautha na bluetooth w autobusie, podłącza się na miejsce sebixa wracającego z budowy i w miejsce oczu zielonych puszcza piosenkę o wyższości wrażliwej duszy nad pięścią.
W sumie dokształciłbym
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wappyn: bardzo dobrze, że się interesujesz. Obecnie mało osób interesuje się czymkolwiek. Strona techniczna jest dość kluczowa i niestety wykracza po za to co jest dostępne w sieci. Trzeba pamiętać, że dostępny w Europie sprzęt (np. sieciowy) jest certyfikowany i musi spełniać masę wymagań (szczególnie dot. bezpieczeństwa) aby być dopuszczonym do obrotu. Tym samym za daleko nie polecisz z tematem dopóki nie dostaniesz do ręki sprzętu jaki wykorzystują profesonaliści. z
  • Odpowiedz
#pytaniedoeksperta #linux #thinkpad #gry
Czy na Thinkpadzie t430 z Fedorą 16gb ramu i7-3520M opalę na virtualboxie z windowsem 10 grę czy mimo, że to tak mocno custom gra próbować z wine?
Ostatni raz coś z wine próbowałem odpalić 12 lat temu i od tej pory unikam zamkniętego oprogramowanie.
Proszę o wsparcie kolegów pingwiniarzy
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Środowiska graficzne na #linux oraz ich typowi użytkownicy, po stereotypach:
- #xfce - uzależnieni od Windowsa XP. Ten sam komp od dekady
- #cinnamon - postawić raz i niech działa, jak Windows 7 w biurze
- #gnome - osoby nowoczesne, lubiące zgadywać, co siedzi w głowach programistów
- #kde plasma - potrzebujący nowoczesnego, wygodnego i spójnego biurka
- #mate - ci sami od XFCE albo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fervi: Prawda jest taka, że Valve w swoich dokumentach dla deweloperów mówi wprost - nam to wsio ryba, wydawajcie jak chcecie, albo proton/wine albo natywne ELFy na linuksa, co prawda na linuksa byłoby fajniej ale wiemy jak jest ze środowiskami deweloperskimi i ogarniemy wam oba. Do tego Valve n------a tyle patchy do Wine, ze to nie jest tak że gra na Winw jest obywatelem drugiej kategorii na Libuksie w 2022
  • Odpowiedz
Gdy na 1 komputerze otwieram plik csv, to polskie znaki wyświetlają się poprawnie, a gdy otwieram na innym pc, to:

zamiast ą wyświetla się ¹
zamiast ć wyświetla się æ
zamiast ę wyświetla się ê
zamiast ł wyświetla się ³
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam taki problem z komputerem:
chce mieć dwa systemy zainstalowane, Linux i Windows.
Używałem kiedyś dual-boot, ale wtedy jest uruchomiony jeden system albo drugi.
Teraz używam windowsa na maszynie wirtualnej.

Zastanawiam się, czy da się zrobić coś pomiędzy, czyli instaluje sobie normalnie na komputerze dwa systemy i w Linuxie uruchamiam Windowsa w okienku jak maszynę wirtualną?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak co piątek, zapraszam do lektury zestawienia #unknownews.
Dzisiaj będzie trochę o toksycznej produktywności, kryptowalutach (mało pozytywnie) oraz technikach OSINT do wykorzystania na mapach Google.

https://mrugalski.pl/nl/wu/gcU0MKqi0VmyqwoT96braA

P.S. Zgadniesz, w którym roku opublikowałem pierwsze zestawienie #unknownews
imlmpe - Jak co piątek, zapraszam do lektury zestawienia #unknowNews.
Dzisiaj będzie...

źródło: comment_16554446133t2dFS65BuJOXnUJJZzTxS.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux mój system po wywaleniu gier i filmów zajmowałby jakieś 13-20GB na dysku.
Z ciekawości, jak to wygląda na #windows? Z tego co pamiętam sam system brał coś koło 40gb, chociaż coś kojarzę że były jakieś wersje ultralite po 5-10gb
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kidi1: nienawidzę takiego podejścia do komputerów. Soft może działać zajebiście powoli, i odpowiedzialność się zrzuca wtedy na komputer klienta. Chociaż windows i tak nie jest najlepszym przykładem takiego podejścia, i 10 sobie całkiem nawet dobrze radziła na starszych komputerach
  • Odpowiedz