Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 8GB
Debian GNU/Linux 11 (bullseye) aarch64 (RaspberryPi OS najnowszy)
Kernel: 5.15.32-v8+
System na tym samym dysku o którym mowa, nie ma żadnego innego.
Mam problem z dyskiem (?). Człowiek dzisiaj pomagał drugiemu dane odzyskiwać, a tu karma strony pomyliła ( ͡° ͜
Debian GNU/Linux 11 (bullseye) aarch64 (RaspberryPi OS najnowszy)
Kernel: 5.15.32-v8+
System na tym samym dysku o którym mowa, nie ma żadnego innego.
Mam problem z dyskiem (?). Człowiek dzisiaj pomagał drugiemu dane odzyskiwać, a tu karma strony pomyliła ( ͡° ͜
źródło: comment_1655841469TLDXB80jppnUTIzy3dp151.jpg
Pobierz- 0
@rewida17: Sprawdzę temat, chociaż wątpie żeby /tmp spuchło do ponad 200gb ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale nie przekreślam, puszczę jeszcze dzisiaj pętlę.
- 0
@Bpnn: @rewida17: @NewEpisode: Błagam Was Panowie, zacznijcie proszę czytać dokumentacje choć pobieżnie. Nie chodzi o to, żeby ogarniać noty aplikacyjne Arm ale o nabranie nawyków w kwestii pozyskiwania wiedzy, która z czasem przerodzi się w intuicję. Z jednej strony fajnie, że staracie się znaleźć rozwiązanie. Z drugiej strony każda porada to sugestia. W wypadku tego tagu porady (coś tam ktoś jest blisko) nie są podparte żadną
@RedveKoronny: Brakuje ci 19
- 9
@CrossX: @Kryspin013: dobra, działa. Jestem debilem xD
- 0
@r5678: Ponad rok temu zrobiłem taki numer ze starym laptopem matki. Dociągnąłem do linucha motywy Windows 10, żeby wyglądał bardzo podobnie do tego, co już znała. Do tej pory się nie zorientowała, a laptop już nie przymiera, od braku wystarczającej ilości RAMu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
o sorry, rzeczywiście, miałem OPowi odpowiedzieć. A co do tego, że Linux mniej obciąża komputer to teoretycznie prawda, ale w praktyce nie ma różnicy, bo co z tego, że Windows po uruchomieniu weźmie 300 MB RAMu więcej?
@Bpnn: winda nie tylko bierze ramu więcej ale i render pulpitu mocniej żre grafikę. Do tego winda masę rzeczy robi w tle obciążając procek. W linuksie po prostu nie masz lub nie musisz
- 3
Połowa gry GuitarMaster za nami w tworzeniu, teraz trudniejsza połowa, bo średnio się chce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
GM to gra a'la Guitar Hero, tylko znacznie lepsza, bo za fri
Film ma lekkie desynchro
#linux
GM to gra a'la Guitar Hero, tylko znacznie lepsza, bo za fri
Film ma lekkie desynchro
#linux

Jest możliwość wyświetlania obrazu w #raspberrypi 400 na dwóch źródłach, z hdmi i z LCD na gpio jednocześnie?
Jeśli tak, to w ten sposób można by było korzystać głównie z monitora na hdmi i wyświetlać np terminal lub jakiś program tylko w tym ekranie na gpio? #linux #komputery #pcmasterrace
Jeśli tak, to w ten sposób można by było korzystać głównie z monitora na hdmi i wyświetlać np terminal lub jakiś program tylko w tym ekranie na gpio? #linux #komputery #pcmasterrace
@chillichill: tak
@chillichill: Tak, bez problemu, ja miałem oleda dopiętego https://youtu.be/lRTQ0NsXMuw tak jak ten
#pytaniedoeksperta #linux #pentesting #bezpieczenstwo #hacking
Czy istnieje jakieś distro linuxa które posiada wgrane tutoriale z narzędzi dla ̶s̶k̶r̶i̶p̶t̶ ̶k̶i̶d̶d̶i̶e̶ hackerów?
W sensie odpadlam distro dedykowane by się uczyć na pentestera czy innego gościa co wysyła deautha na bluetooth w autobusie, podłącza się na miejsce sebixa wracającego z budowy i w miejsce oczu zielonych puszcza piosenkę o wyższości wrażliwej duszy nad pięścią.
W sumie dokształciłbym
Czy istnieje jakieś distro linuxa które posiada wgrane tutoriale z narzędzi dla ̶s̶k̶r̶i̶p̶t̶ ̶k̶i̶d̶d̶i̶e̶ hackerów?
W sensie odpadlam distro dedykowane by się uczyć na pentestera czy innego gościa co wysyła deautha na bluetooth w autobusie, podłącza się na miejsce sebixa wracającego z budowy i w miejsce oczu zielonych puszcza piosenkę o wyższości wrażliwej duszy nad pięścią.
W sumie dokształciłbym
@Wappyn: Ty szukasz gotowca ktory zrobi z Ciebie hakera. Nie ma takich narzedzi darmowych.
- 0
@Wappyn: bardzo dobrze, że się interesujesz. Obecnie mało osób interesuje się czymkolwiek. Strona techniczna jest dość kluczowa i niestety wykracza po za to co jest dostępne w sieci. Trzeba pamiętać, że dostępny w Europie sprzęt (np. sieciowy) jest certyfikowany i musi spełniać masę wymagań (szczególnie dot. bezpieczeństwa) aby być dopuszczonym do obrotu. Tym samym za daleko nie polecisz z tematem dopóki nie dostaniesz do ręki sprzętu jaki wykorzystują profesonaliści. z
#pytaniedoeksperta #linux #thinkpad #gry
Czy na Thinkpadzie t430 z Fedorą 16gb ramu i7-3520M opalę na virtualboxie z windowsem 10 grę czy mimo, że to tak mocno custom gra próbować z wine?
Ostatni raz coś z wine próbowałem odpalić 12 lat temu i od tej pory unikam zamkniętego oprogramowanie.
Proszę o wsparcie kolegów pingwiniarzy
Czy na Thinkpadzie t430 z Fedorą 16gb ramu i7-3520M opalę na virtualboxie z windowsem 10 grę czy mimo, że to tak mocno custom gra próbować z wine?
Ostatni raz coś z wine próbowałem odpalić 12 lat temu i od tej pory unikam zamkniętego oprogramowanie.
Proszę o wsparcie kolegów pingwiniarzy
Środowiska graficzne na #linux oraz ich typowi użytkownicy, po stereotypach:
- #xfce - uzależnieni od Windowsa XP. Ten sam komp od dekady
- #cinnamon - postawić raz i niech działa, jak Windows 7 w biurze
- #gnome - osoby nowoczesne, lubiące zgadywać, co siedzi w głowach programistów
- #kde plasma - potrzebujący nowoczesnego, wygodnego i spójnego biurka
- #mate - ci sami od XFCE albo
- #xfce - uzależnieni od Windowsa XP. Ten sam komp od dekady
- #cinnamon - postawić raz i niech działa, jak Windows 7 w biurze
- #gnome - osoby nowoczesne, lubiące zgadywać, co siedzi w głowach programistów
- #kde plasma - potrzebujący nowoczesnego, wygodnego i spójnego biurka
- #mate - ci sami od XFCE albo
- 10
- #kde plasma - potrzebujący nowoczesnego, wygodnego i spójnego biurka
@fryderyk-baumberg: To już wiemy jakiego środowiska używa op
@znicz: xD grałem w oba Mortal Kombaty na amidze :D
super+i - rofi (coś jak start)
super+w - browser
super+n - file manager
super+shift+Q - close
super+1|2|3|4|5|6
super+i - rofi (coś jak start)
super+w - browser
super+n - file manager
super+shift+Q - close
super+1|2|3|4|5|6
Osz kurde dziwne. #firefox na #linux pod #kde działa dużo responsywniej niż te inne #przegladarki oparte na Chromium (np. Opera). Szkoda tylko, że interfejs tego programu jest jakby żywcem wyjęty z poprzedniej dekady. Ps. używam #wayland
źródło: comment_16556421297em0xRyls3Lkvs971kn9cp.jpg
PobierzPoprzednia dekada była dwa lata temu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
- 3
@fryderyk-baumberg: a co tu może być z poprzedniej dekady? Karty i pasek z adresem?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 4
@vulcanitu: To windows jakąś wybitna forma samoumeczenia. Jakby mi w pracy putty musiał pomyśleć 2s przed każdym odpaleniem, to dostałbym kociokwiku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
@mutencath: dokładnie. zanim dowiedziałem się co to ssh czy telnet to już z linuxa korzystałem. Wiem, że jest coś takiego jak putty ale nie miałem przyjemność. Mi tam linuxowy emulator terminala wystarcza. wystarczy parę stuknięć w klawiaturę i już mamy połączenie przez ftp i telnet ze starym dekoderem nc+ z linuxem.
źródło: comment_1655562104KstIDGGkKibFo55oQijIZc.jpg
Pobierz#linux #raspberrypi
Na Pi Hut macie Raspberry Pi 4 2GB za 270 zł z wysyłką.
Nie wiem ile sztuk mają, ale podejrzewam że jutro już nie będzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na Pi Hut macie Raspberry Pi 4 2GB za 270 zł z wysyłką.
Nie wiem ile sztuk mają, ale podejrzewam że jutro już nie będzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 2
- 2
@ruum: Pytanie czy natywna wersja czy Proton :P
@fervi: Prawda jest taka, że Valve w swoich dokumentach dla deweloperów mówi wprost - nam to wsio ryba, wydawajcie jak chcecie, albo proton/wine albo natywne ELFy na linuksa, co prawda na linuksa byłoby fajniej ale wiemy jak jest ze środowiskami deweloperskimi i ogarniemy wam oba. Do tego Valve n------a tyle patchy do Wine, ze to nie jest tak że gra na Winw jest obywatelem drugiej kategorii na Libuksie w 2022
- 1
- 4
- 0
Gdy na 1 komputerze otwieram plik csv, to polskie znaki wyświetlają się poprawnie, a gdy otwieram na innym pc, to:
zamiast ą wyświetla się ¹
zamiast ć wyświetla się æ
zamiast ę wyświetla się ê
zamiast ł wyświetla się ³
zamiast ą wyświetla się ¹
zamiast ć wyświetla się æ
zamiast ę wyświetla się ê
zamiast ł wyświetla się ³
@becvvv: wygląda na problem z kodowaniem znaków, używasz tej samej wersji Unicode?
gdy w c# odczytałem ten tekst z kodowaniem windows-1250.
@becvvv: o, czyli Excel coś poprzestawiał.
@MostlyRenegade: mi się też tak zdaje że ktoś zapisał z innym kodowaniem plik csv, bo normalnie je czyta bez problemu
Mam taki problem z komputerem:
chce mieć dwa systemy zainstalowane, Linux i Windows.
Używałem kiedyś dual-boot, ale wtedy jest uruchomiony jeden system albo drugi.
Teraz używam windowsa na maszynie wirtualnej.
Zastanawiam się, czy da się zrobić coś pomiędzy, czyli instaluje sobie normalnie na komputerze dwa systemy i w Linuxie uruchamiam Windowsa w okienku jak maszynę wirtualną?
chce mieć dwa systemy zainstalowane, Linux i Windows.
Używałem kiedyś dual-boot, ale wtedy jest uruchomiony jeden system albo drugi.
Teraz używam windowsa na maszynie wirtualnej.
Zastanawiam się, czy da się zrobić coś pomiędzy, czyli instaluje sobie normalnie na komputerze dwa systemy i w Linuxie uruchamiam Windowsa w okienku jak maszynę wirtualną?
Komentarz usunięty przez autora
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@Przyczajona_Dzika_Swinia: to może zmienić kolejność i pójść w Windows Subsystem for Linux?
- 168
Jak co piątek, zapraszam do lektury zestawienia #unknownews.
Dzisiaj będzie trochę o toksycznej produktywności, kryptowalutach (mało pozytywnie) oraz technikach OSINT do wykorzystania na mapach Google.
➤ https://mrugalski.pl/nl/wu/gcU0MKqi0VmyqwoT96braA
P.S. Zgadniesz, w którym roku opublikowałem pierwsze zestawienie #unknownews
Dzisiaj będzie trochę o toksycznej produktywności, kryptowalutach (mało pozytywnie) oraz technikach OSINT do wykorzystania na mapach Google.
➤ https://mrugalski.pl/nl/wu/gcU0MKqi0VmyqwoT96braA
P.S. Zgadniesz, w którym roku opublikowałem pierwsze zestawienie #unknownews
źródło: comment_16554446133t2dFS65BuJOXnUJJZzTxS.jpg
Pobierz@RedveKoronny: U mnie tyle zajmuje katalog windows
źródło: comment_1655393280lxjOVf01Bt6vmOOVNoiQRt.jpg
Pobierz- 3
@kidi1: nienawidzę takiego podejścia do komputerów. Soft może działać zajebiście powoli, i odpowiedzialność się zrzuca wtedy na komputer klienta. Chociaż windows i tak nie jest najlepszym przykładem takiego podejścia, i 10 sobie całkiem nawet dobrze radziła na starszych komputerach
34
ZUS podpisał umowę z Red Hatem. To kolejny element strategii

Images Oskar Ziomek Zakład Ubezpieczeń Społecznych stawia na doświadczenie osób związanych z otwartym oprogramowaniem, czego dowodem może być nawiązanie współpracy z firmą Red Hat. Dla tej drugiej to zresztą pierwsza tego typu umowa w Polsce, a dla pracowników i
z- 25
- #
- #
- #
- #
- #
- #
























#kiciochpyta #informatyka #irc #linux
Znasz faidrosa ?
Znasz flaszkę ?
Znasz azgiego ?
Dla kogo latales ? W sensie gdzie hyhyy