Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@pyroxar: KDE ma domyslnie rozbudowany schowek. Wiec KDE neon albo kubuntu. Gnome ma masę dodatków uaprawniajacych prace, w tym taki, który poszerza funkcje schowka. Tutaj polecam Ubuntu chociaz sam, siedze na fedora bo ma czystego najnowszego gnoma. Mng rozszerzeń zainstalujesz ze sklepu jaki posiada ubuntu czy fedora. Wpisz manager rozszerzeń czy jakos tak. Sa dwa w sklepiej jeden z nich ma, przeglądarkę do wyszukiwania rozszerzeń., i to wlasnie tego będziesz
- 2
Co prawda już po banie, ale i tak wrzucam na przestrogę gdyby kogoś naszło grać w #honkaistarrail na #linux lub #steamdeck ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: signal-2023-05-25-22-58-40-198
Pobierzpierwsze co się robi po kupieniu steam decka to wgranie windowsa
@hakerbonzonieumiezlozycpc: No chyba nie. Nie po to się kupuje Steam Decka z odpowiednio dopasowanym do niego systemem wspieranym oficjalnie przez producenta by wymieniać go na coś co nie tylko średnio się na niego nadaje a i jeszcze pozbywasz się przy tym wsparcia.
Nie bez powodu mało kto instaluje Windowsa na Steam Decku. Nawet Linus z LTT, który jest użytkownikiem
@hakerbonzonieumiezlozycpc: Interfejs nie dostosowany do urządzenia, funkcjonalność też kuleje, no ale pulpit się odpala i da się coś tam poklikać, więc sukces nie? Zabawne jest to, że z Linuksa się śmieją, że trzeba robić fikołki by działał sensownie, ale jak się robi fikołki z Windowsem to już jest spoko. XD
Tak jak pisałem mało kto instaluje Windowsa na Steam Decku, a nawet niektórzy długoletni użytkownicy i zwolennicy Windowsa jak Linus
Tak jak pisałem mało kto instaluje Windowsa na Steam Decku, a nawet niektórzy długoletni użytkownicy i zwolennicy Windowsa jak Linus
- 2
@pyroxar: Ja pamiętam jak jakieś 10 lat temu siadałem do Linuksa to był wielki sukces jak dało się zainstalować sterowniki AMD, a otwarte sterowniki miały dużo problemów z grami. Teraz Radeony działają od razu i wydajnościowo czy funkcjonalnie nie odstają od zamkniętych sterowników.
- 0
@nairamk: Nie wiem kto narzeka. Natomiast jak chcesz dystrybuować aplikacje i mieć wywalone na biblioteki (w sensie użytkownik) to Flatpak
Nie bez powodu środowisko linux cały czas czeka na "rok linux'a" w kategorii OS for desktops.
@nairamk: No na pewno nie z powodu GTK. To nie jest żaden "official Linux GUI" tylko jeden z paru toolkitów, których można używać na tej platformie. Do tej kategorii należy też Qt. Linux nie ma oficjalnego GUI.
#linux #vim #bsd #unix
Jeżeli używasz Vima, ta wtyczka może Ci się spodobać. Są takie funkcjonalności, których używa się żadko, więc zwykle zapomina się części klawiszologii. Ta wtyczka załatwia sprawę. Ja sobie żadkie funkcje wrzucam do menu.
https://github.com/skywind3000/vim-quickui/blob/master/MANUAL.md
Jeżeli używasz Vima, ta wtyczka może Ci się spodobać. Są takie funkcjonalności, których używa się żadko, więc zwykle zapomina się części klawiszologii. Ta wtyczka załatwia sprawę. Ja sobie żadkie funkcje wrzucam do menu.
https://github.com/skywind3000/vim-quickui/blob/master/MANUAL.md
źródło: Screenshot_20230601_220806
Pobierz- 1
źródło: Screenshot_20230601_221055
Pobierz@keep_it_real: my jesteśmy chłopska mylicja
- 0
Na Linux Mint (Ubuntu) w Nemo nie ma możliwości tworzenia nowego dokumentu LibreOffice'a (prawy klik -> stwórz nowy dokument Libreoffice'a). Obecnie mogę to zrobić ręcznie przez GUI LibreOffice i zapisać sobie jako szablon w katalogu Templates, ale co jeśli chcę mieć komputer, na którym pracuje wielu użytkowników? Jak przekopiować te pliki automatycznie do ich katalogów domowych jako szablony?
Jak zrobić to sprytnie dla wszystkich języków obsługiwanych przez system? A jeśli nie istnieje szablon
Jak zrobić to sprytnie dla wszystkich języków obsługiwanych przez system? A jeśli nie istnieje szablon
konto usunięte via Wykop
- 1
konto usunięte via Wykop
- 0
@pyroxar: tzn. głównie to chodziłio mi o to, że chciałem ci pokazać, że mechanizmy templatek istnieją w różnych DE, a że musisz sie na xfce przesiąść. Ogarnij sobie jak to w mate (czy z tego tam korzystasz) działa.
@nonszalancki: dej namiary na poprzednie
@nonszalancki: dajjjjjj xd
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@wierzgontycymbale: typowe samozaoranie typowego przeciwnika linuksa xD To tak jakbys jezdzil buldozerem i narzekal ze brak w nim grzania siedzenia i tempomatu
Ale taki efekt promowania linuksa dla osob nietechnicznych. To nie jest system do wygodnego korzystania tylko toolbox ktory mozna opcjonalnie dostosowac do daily use.
Ale taki efekt promowania linuksa dla osob nietechnicznych. To nie jest system do wygodnego korzystania tylko toolbox ktory mozna opcjonalnie dostosowac do daily use.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Android
- 1
@wierzgontycymbale oznaczyłeś windows, więc odpowiem, że na windzie masz wsl i możesz sobie Ubuntu ściągnąć ze sklepu Microsoft jednym kliknięciem xd
@wierzgontycymbale: zarówno vmware jak i virtualbox mają swoje narzędzia do instalacji
Nie wierzę xDDD postawiłem se debiana w wirtualce, używam, lekki, szybki, myślę fajnie, anon miał rację
wchodzę do sklepu- nie ma nic
chcę zainstalować edge w pakiecie dla debiana/Ubuntu - instalator wywala błąd
XDDDDDDDDDDD ja p------e, ten system to mem a mamy rok 2023
wchodzę do sklepu- nie ma nic
chcę zainstalować edge w pakiecie dla debiana/Ubuntu - instalator wywala błąd
XDDDDDDDDDDD ja p------e, ten system to mem a mamy rok 2023
@wierzgontycymbale: kompromitacja cymbała
@wierzgontycymbale: A mówiłem, byś nie tykał, bo dostaniesz ataku fekalnego to nie ...
- 0
Dlaczego nadal używa się arp, skoro tablice arp można tak łatwo modyfikować i jest to w sumie niebezpieczne (przechwycenie ruchu)? Jak się ogółem zabezpieczają przed tym admini?
Nie ma nic lepszego w tej warstwie sieci?
#linux #teleinformatyka #informatyka #siecikomputerowe #cyberbezpieczenstwo
Nie ma nic lepszego w tej warstwie sieci?
#linux #teleinformatyka #informatyka #siecikomputerowe #cyberbezpieczenstwo
- 1
@Goofiness czy warto to trudno powiedzieć, bo dla każdego co innego jest warto. Jak szukasz pracy z linuksem to na pewno warto, na samym wstępie masz dodatkowe punkty (chociaż ja bym radził dorobić do tego jeszcze rhce). jak już pracujesz z linuksem od co najmniej kilku lat i nie planujesz zmieniać, to nic nowego ci to nie da.
@Goofiness: z własnej kieszeni w żadnym wypadku. Jak płacą to można zrobić jak każą. Imo tak średnio certy od paru lat się opłaca bo zmieniaja nom stop ścieżki.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 2
@423frewq4f23: też tak mam :) na dysku jakieś pliki sprzed 25 lat :D
Jakie distro linuxa jest najlepsze na chwilę obecną do używania w wirtualce? Teraz używam zorin os lite z xfce, ale może są lepsze, sprawdzone distra które są lekkie, wydajne, chcę używać tego jak normalnego systemu by se potestować soft, nie mówcie mi że wirtualizacja to zły tester bo na windowsie w wirtualce spokojnie daje radę używać dużych plików photoshopa czy renderować filmy, więc chce zobaczyć co darmowy soft ma do zaoferowania w
@wierzgontycymbale: Żadne, Linux jest mocno w tyle za Windowsem i MacOS i w ogóle bieda, lepiej nie instalować, Bo jeszcze potem się wkurzysz i napiszesz 32145365476 wpisów.
- 2
@fervi: ok
- 73
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@nonszalancki: typowy użytkownik Archa #pdk
Czy na starym iPadzie 3 (2012) idzie zainstalować jakiś inny system? Ostatnią wersją iOS dla tego modelu był 9, dlatego nic już na nim nie działa.
Wiem, że na starych MacBookach można było postawić linuxa, ale nie wiem jak to wygląda w przypadku iPada.
#apple #ipad #technologia #linux #android
Wiem, że na starych MacBookach można było postawić linuxa, ale nie wiem jak to wygląda w przypadku iPada.
#apple #ipad #technologia #linux #android
Debian Reunion Hamburg 2023, live stream z wydarzenia: https://hamburg-2023.mini.debconf.org/schedule/venue/1/ #debian #linux























Żadnej instrukcji, make, meson. Nic.
https://github.com/linuxmint/mintupdate
#linux #programista15k