Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 8
@L3stat Napisane jest, że potrzeba 19 a Ty masz 477. Załóż dysk 19 GB i po problemie
- 1
@KaiserBrotchen myślałem nad Fedora właśnie, ale w rankingach bardzo wysoko jest zawsze jest Ubuntu i Mint. Minta miałem z dwa miesiące, jakoś działał ale chciałem zobaczyć jak zmienił się Ubuntu, którego nie instalowałem od lat. Pobawię się trochę nim, a kolejny będzie Fedroa. Dzięki za opinię.
@wierzgontycymbale: I po ch00j ci zasięgi, jeśli widzą to osoby, które nie chcą?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@wierzgontycymbale: synek ty to jednak komputerowiec jesteś
@wierzgontycymbale: Nie próbowałeś przeportować?
Tak se używam tego nowego mac osa i naprawdę nie dziwi mnie że ludzie mają w d0pie linuxa, linux jest gorszy od windowsa 7 we wszystkim.
mac os;
nie wymaga terminala, przeciągnij, upuść, zaininstaluj
ma sklep który nie jest toporny
ma jeden uniwersalny instalator
mac os;
nie wymaga terminala, przeciągnij, upuść, zaininstaluj
ma sklep który nie jest toporny
ma jeden uniwersalny instalator
@wierzgontycymbale: nie chcę maka za dopłatą, linux w 100% spełnia moje wszystkie oczekiwania. Awaryjnie zainstalowany windows, z którego szczerze nie skorzystałem od roku. Po prostu mac jest dla debili, trzeba używać chociaż trochę mózgu, by efektywnie korzystać z linuxa.
PS. Nie bez powodu to ajos bazuje na linuxie, a nie na odwrót ;)
PS. Nie bez powodu to ajos bazuje na linuxie, a nie na odwrót ;)
Po prostu mac jest dla debili, trzeba używać chociaż trochę mózgu, by efektywnie korzystać z linuxa
@GeDox:
źródło: comment_TCrhFt94w92NvxLGjlFzPJ9339b8vBsQ
PobierzMinęły prawie dwa tygodnie odkąd otrzymałem wypowiedzenie. CV wysyłałem w 20 miejsc. Słaby kontakt zwrotny. Czas ucieka, samopoczucie coraz gorsze. Nigdy w życiu nie przypuszczałbym, że znajdę się w takim punkcie. Nie mogę pozwolić sobie na bezrobocie
Jeżeli ktoś szuka osobę do sieci lub Linuxów na poziomie pomiędzy junior a mid chętnie porozmawiam. Ewentualnie z braku ofert support też wchodzi w grę. Stety/niestety forma współpracy tylko UoP.
Łódź, Warszawa hybrydowo lub full
Jeżeli ktoś szuka osobę do sieci lub Linuxów na poziomie pomiędzy junior a mid chętnie porozmawiam. Ewentualnie z braku ofert support też wchodzi w grę. Stety/niestety forma współpracy tylko UoP.
Łódź, Warszawa hybrydowo lub full
No dobra, sukcesywnie użyłem open core patchera i mam mac osa venturę, ale się obsrauem że się nie zainstaluje, za dużo linuxa, widzę że w porównaniu do mac osa 10tki to spore zmiany, szkoda że trzeba wymuszać aktualizacje : /
#macos #windows #linux #apple #pcmasterrace
#macos #windows #linux #apple #pcmasterrace
- 0
@Korda: naprawdę? oezu, już myślałem że bezkarnie sobie zaktualizuje system, ja niestety mam mac osa 10 i po prostu jest już wyoutowany i soft woła o nowszy, mógłbym używać windowsa i boot campa ale nie chce mi się bo jest wygodnie na maku
@wierzgontycymbale: jak masz 10, to polecam trzymać się max Monterey. Ventura nie jest jeszcze tak stabilny. Piszę to z perspektywy osoby, która ma MBP mid 2015, ale skoro rozczarował mnie Ventura (na OpenCore), to chyba ty tym bardziej nie powinieneś. Ewentualnie macOS Mojave (ostatnie wydanie obsługujące 32 bit) – chyba że to właśnie na nim jesteś, bo on też pod względem numeracji zalicza się do 10.
Najlepiej przetestuj sam, ale
Najlepiej przetestuj sam, ale
Wyobraźcie sobie buldupska linuksiarzy gdyby apple zdecydowało się upowszechnić mac osa :D przecież w takiej sytuacji oni znikają z rynku desktopowego bo przestają być alternatywą xDDD
#windows #linux #pcmasterrace #apple #macos
#windows #linux #pcmasterrace #apple #macos
@wierzgontycymbale: mac os nie jest żadną alternatywą dla linuksa na desktopie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Jestem na studiach informatycznych na drugim semestrze, planowałem sobie zrobić jakieś certyfikaty żeby mieć do CV, np. CCNA albo RHCSA. O ile jeszcze koszt CCNA da się przełknąć o tyle 500 eur na ten drugi to trochę dużo jak na studenta. Więc pytanie, są jakieś inne warte uwagi certy dla osoby chcącej zajmować się linuxem albo sieciami lub ogólnie jako admin czy trzeba przełknąć te kwoty i zainwestować je swoją lepszą przyszłość?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@fervi chyba żartujesz, certyfikaty są o o wiele bardziej przydatne przy szukaniu roboty od studiów nawet. Jak ma zrobić portfolio jak nikt go do roboty nie przyjmie bez żadnego papierka ani doświadczenia?
#linux Bawiłem się dla sportu od czasu do czasu różnymi dystrybucjami ale jakoś nigdy nie instalowałem minta. Jak to fajnie i bezproblemowo działa. Na moje średnio doświadczone linuxowe oko tu jest wszystko i wszystko działa od kopa. Programy, drukarki, gry. To czego używam na windowsie jest i tutaj, działa bez kombinacji. Teraz muszę kupić koszulkę z pingwinem i przytyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JanImperator: Wręcz przeciwnie
źródło: ccab8800e47b93660fe391d3d34edf766c8ee704c886ea35eb7f54a092f72b4a
Pobierz@JanImperator: wlasnie zmienilem Minta na Macbooka, po kilku latach uzywania i nie wroce juz do Linuxa, bo to tragedia do uzytku osobistego. Jako serwer ok, ale nic wiecej.
konto usunięte via Wykop
- 2
@sierramikebravo: przekierowuje stderr do stdout
- 0
@strike_a_pose: Czyli stderr staje się stdout i potem poprzez >file.txt trafia do pliku już jako stdout, dobrze rozumiem? Dzięki
Wczoraj z czapy postanowiłem sobie sprawdzić chatgpt i wygenerował mi skrypt w bashu i się okazalo że zrobił to i skrypt o dziwo działa.
Zacząłem go męczyć bardziej (wcale nie bardziej skomplikowanymi rzeczami) ale generuje skrypty które mają błędy i nie działa.
W jaki sposób poprawnie "poprawiać" tego bota by naprawił błąd? Chyba że się nie da xD
#chatgpt
#linux
Zacząłem go męczyć bardziej (wcale nie bardziej skomplikowanymi rzeczami) ale generuje skrypty które mają błędy i nie działa.
W jaki sposób poprawnie "poprawiać" tego bota by naprawił błąd? Chyba że się nie da xD
#chatgpt
#linux
#biedanonim
Cześć, piszę do Was w sprawie dowiedzenia się czy korzystacie z takich rozwiązań jak Portmaster czy Simplewall? Oba oprogramowania były kiedyś na głównej.
Z chęcią powyłączałbym sobie zbędną telemetrię, prześledził ruch preinstalowanych aplikacji czy przeczyścił stację. Problem ze mną jest taki, że niezbyt bardzo się znam - moja wiedza ogranicza się do biednego researchu. Nawet nie wiem jak i gdzie szukać. Stąd właśnie to pytanie o oprogramowanie (Simplewall wydaje się
Cześć, piszę do Was w sprawie dowiedzenia się czy korzystacie z takich rozwiązań jak Portmaster czy Simplewall? Oba oprogramowania były kiedyś na głównej.
Z chęcią powyłączałbym sobie zbędną telemetrię, prześledził ruch preinstalowanych aplikacji czy przeczyścił stację. Problem ze mną jest taki, że niezbyt bardzo się znam - moja wiedza ogranicza się do biednego researchu. Nawet nie wiem jak i gdzie szukać. Stąd właśnie to pytanie o oprogramowanie (Simplewall wydaje się
- 0
Nie działa mi dźwięk w Ubuntu. Wyświetla mi "Urządzenie wyjściowe: Głuche wyjście". Czy ktoś ma pomysł jak to naprawić? Głośniki mam podłączone do monitora Samsung który jest podpięty HDMI do komputera. Na 20.04 wszystko działało.
$ inxi -SMA
System:
Host: myuser Kernel: 5.19.0-41-generic x86_64 bits: 64 Desktop: GNOME 42.5@paxtax jedyny sposób to nie używać ubuntu ¯_(ツ)_/¯
- 1
Uruchom ponownie usługi dźwiękowe
@nexe: Samo ponowne uruchomienie usługi dźwiękowej naprawiło problem. Poza tym testowalem przez "Testing Line Out" i tam do tej pory nie ma dźwięku gdy klikam lewy lub prawy głośnik :D ale ogólnie działa. Dziękuję
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
Liczba mostków spada a użytkowników rośnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
źródło: userstats-bridge-transport
Pobierz@Opposition_Fuhrer: dzięki, nie wiedziałem. Odpaliłem plugin w przeglądarce
- 0
Mam dysk 1TB zaszyfrowany w Veracrypt (AES 256 bitów, XTS) odszyfrowuje to statycznym hasłem Yubikeya i w tym celu zawsze go podłączam do USB, około 30 znaków specjalnych. Problem polega na tym, że dysk strasznie długo mieli bo aż około minutę podczas odszyfrowywania danych. Skopiowanie czegoś do dysku z reguły go zawiesza, zmiana nazwy pliku to samo, wywala crasha. Danych to mam tam na chwilę obecną tylko 20GB i myślę co z
@ovsky: Ty się zorientuj czy dysk Ci przypadkiem nie klęka, bo po opisie to brzmi jakby już miał swoje ostatnie podrygi.
konto usunięte via Wykop
- 2
@fervi same Debian killery. a potem zmiana zdania: "nie taki zły ten Debian"
@Janusz_z_Galilei: Jak wszystkie sensowne dystrybucje poza Debianem padną, to przejdę na FreeBSD. Nic mnie nie przekona do powrotu do Debiana.
No dobra. Miesiąc używania maca i mac osa za mną.
Kompletnie nie opłaca się instalować linuxa, bo tak na dobrą sprawę to mac os jest lepszy pod każdym względem;
-Prostota użytkowania, plus gładzik który ma od cholery skrótów, mnie osobiście kupiło to że jak się trzema palcami przesunie w prawo/lewo to ci przeskakuje z jednej aplikacji na inną otwartą obok :D
-Nieironicznie w znacznej większości przypadków są sterowniki w obrazie pliku pod maca
Kompletnie nie opłaca się instalować linuxa, bo tak na dobrą sprawę to mac os jest lepszy pod każdym względem;
-Prostota użytkowania, plus gładzik który ma od cholery skrótów, mnie osobiście kupiło to że jak się trzema palcami przesunie w prawo/lewo to ci przeskakuje z jednej aplikacji na inną otwartą obok :D
-Nieironicznie w znacznej większości przypadków są sterowniki w obrazie pliku pod maca
@wierzgontycymbale: No spoko, ale:
3) No wirtualizacja ma swoje zalety, ale też i wady. Jest większa kompatybilność, ale zarazem mniejsza wydajność, a środowisko jest bardziej odizolowane. Dodatkowo musisz mieć licencję Windowsa kupioną, by legalnie używać. Oczywiście takie rozwiązania też są na Linuksie (Winapps), tylko albo ludzie coraz częściej wybierają Wine, bo właśnie wydajność + nie trzeba licencji.
4) No ok, ale po co ci Dual boot, skoro masz Maca? No
3) No wirtualizacja ma swoje zalety, ale też i wady. Jest większa kompatybilność, ale zarazem mniejsza wydajność, a środowisko jest bardziej odizolowane. Dodatkowo musisz mieć licencję Windowsa kupioną, by legalnie używać. Oczywiście takie rozwiązania też są na Linuksie (Winapps), tylko albo ludzie coraz częściej wybierają Wine, bo właśnie wydajność + nie trzeba licencji.
4) No ok, ale po co ci Dual boot, skoro masz Maca? No
#programowanie #linux #komputery #informatyka
grip - indeksowany grep, w sam raz do dużych katalogów z kodem źródłowym (nawet wiele GB).
Potem możemy szukać np.
Wyszukiwanie zazwyczaj trwa ułamek sekundy (!)
grip - indeksowany grep, w sam raz do dużych katalogów z kodem źródłowym (nawet wiele GB).
find . -type f | gripgen - tworzy w katalogu .grip indeks dla plikówPotem możemy szukać np.
grip printf (ekwiwalentne do grep -R printf .)Wyszukiwanie zazwyczaj trwa ułamek sekundy (!)
konto usunięte via Wykop
- 2
@RicoElectrico: pytałem czy jest w repo jakiegoś distro ale teraz widzę, że to cudo to nawet nikt nie ruszał od 4 lat xD
- 1
@Kryspin013: a czy musi być? Udało mi się bez problemu skompilować ze źródła Instalujesz tylko
libboost-nazwamodułu-dev (na ubuntu). A że 4 lata temu update - jak działa, to co ma poprawiać? XD- 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@L3gion: to prawda :) na 11 letnim laptopie kde po starcie bierze mniej niż 1GB RAM, wszystkie animacje działają płynnie na antycznym Intel HD4000, system jest bardziej responsywny niż wychwalany tutaj pod niebiosa macos. A to wszystko tylko KDE i Debian... Osobiście też nie rozumiem po co instalować XFCE
@L3gion: ciekawe kiedy w końcu wprowadzą ten zakaz pracy nad XFCE


























Wchodzić się już nie chce na #linux, taka bezdenna i bezrefleksyjna patola się wylewa.
źródło: id-just-like-to-interject-for-a-moment-v0-p5v43t07jwk81
Pobierz