Wpis z mikrobloga

Cholerni leniwi producenci kończą wsparcie dla 14 letniego systemu, czy nie widzicie że od 2009 nie było żadnego poważnego postępu w sprzęcie?? WAKE UP SHEEPLE!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#linux to jednak idealny system dla takich ludzi. Instalujesz typkowi XFCE czy iceWM aby poczuł się jak za dawnych lat a tak naprawdę śmiga na najnowszym Debianie. Nie ma nic gorszego od technologicznego analfabety któremu wydaje się że jest bogiem IT.

#komputery #firefox #windows
L3gion - Cholerni leniwi producenci kończą wsparcie dla 14 letniego systemu, czy nie ...

źródło: Screenshot 2023-07-05 at 12-12-16 Korzystasz z Windows 7 lub 8 Ważna informacja od Mozilli

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
Cholerni leniwi producenci kończą wsparcie dla 14 letniego systemu, czy nie widzicie że od 2009 nie było żadnego poważnego postępu w sprzęcie?? WAKE UP SHEEPLE!!! ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@L3gion: Jest to ogólnie wbrew pozorom prawda. Jasne, że sprzęt jest lepszy, szybszy i bezpieczniejszy. Ale de facto nie ma rewolucji, która wymaga przejścia na nowszy sprzęt, więc nie dziwię się, że ludzie narzekają.

#linux to jednak idealny
  • Odpowiedz
Jest to ogólnie wbrew pozorom prawda. Jasne, że sprzęt jest lepszy, szybszy i bezpieczniejszy. Ale de facto nie ma rewolucji, która wymaga przejścia na nowszy sprzęt, więc nie dziwię się, że ludzie narzekają.


@fervi: Przecież żeby mieć windowsa 10 nie trzeba mieć najnowszego sprzętu, noo #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@Tak_masz_racje: Cóż - wydaje mi się, że twój sprzęt nie ma TPM2.0, a twój procesor z 2014 nie jest wspierany (chyba od 7 czy 8 generacji Intela jest oficjalne wsparcie). Ale mogę się mylić
  • Odpowiedz
@fervi: To prawda, ale mniejsza.
Dopiero ledwo co przestali wspierać windows 7, przypomnę, że premiera to 2009r xD Chyba nikt nie zmusza żeby używać windowsa 11 (chyba że to jakieś konkretne aplikacje czy coś, ale to nie wiem). Windows 10 będzie wspierany pewnie przez jeszcze kilka dobrych lat. A jak ktoś mówi, że nie chce używać win 10, albo, że nie ma sprzętu na to to tylko "xD" można napisać i
  • Odpowiedz
wspierać windows 7, przypomnę, że premiera to 2009r xD


@Tak_masz_racje: Wydaje mi się, że gdyby Windows 10 wyglądał jak Windows 7 to by nikt nie narzekał. Z drugiej strony tak z grubsza wygląda, można wgrać dodatki przywracające menu itd.

Śmieszniejsze są osoby, co nie przechodzą na Win10 itd. z powodu telemetrii, ale chyba minęły się z powołaniem dawno temu
  • Odpowiedz
@Tak_masz_racje: W teorii masz rację, ale zauważ, że ten problem dotyczy tylko Windowsa. Na Linuksie jak się tobie coś nie spodoba, to albo ktoś robi forka projektu i rozwija (jak Mate, Trinity), albo przechodzisz na inne środowisko. W Apple nie masz wyboru, ale chyba system aż tak się nie zmienia i od miliarda lat wygląda tak samo źle. Ludzie psioczą tylko na Windowsa, albo się o tym słyszy :P
  • Odpowiedz
@L3gion: myślę że ludzie są poirytowani, że muszą wymieniać sprzęt w celu wykonywania tych samych zadań co 15 lat temu - przeglądania stron internetowych.
  • Odpowiedz