Wszystko
Najnowsze
Archiwum

źródło: osdownloadinprogress
Pobierz@dziewiczajajecznica: Co to za soft zarządzający paczkami?
- 0
- 0
Bardzo ciekawe znalezisko:
https://veyon.io/en/
Zapowiada się lepiej niż ten szajs o GNOME czy KDE.
https://veyon.io/en/
Veyon is a free and open source software for monitoring and controlling computers across multiple platforms. Veyon supports you in teaching in digital learning environments, performing virtual trainings or giving remote support
Zapowiada się lepiej niż ten szajs o GNOME czy KDE.
@fervi: A co ma smartfon do multiplatformowych aplikacji które zawsze są gorsze niż te robione pod jedną platformę z użyciem natywnych toolkitów, narzędzi itd? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@L3gion: No to jednak nie wszystko co jest do wszystkiego jest do niczego.
Natomiast czy są gorsze czy lepsze. Taki Python jest multiplatformowy i w wielu przypadkach bije języki kompilowane na głowę. Oczywiście jest znacznie wolniejszy, ale nie trzeba aplikacji kompilować w kompilatorze z 1410 roku, bo wtedy apka była pisana i się jaja dzieją.
Natomiast czy są gorsze czy lepsze. Taki Python jest multiplatformowy i w wielu przypadkach bije języki kompilowane na głowę. Oczywiście jest znacznie wolniejszy, ale nie trzeba aplikacji kompilować w kompilatorze z 1410 roku, bo wtedy apka była pisana i się jaja dzieją.
- 0
#linux polecacie jakiegos linuxa a'la windows? Znalazłem starego łapka, tak an oko 13letneigo chce mu coś zainstalować, zeby sprzedac.
@andrewasos: z zatoki :)
@andrewasos: system możesz (ISO) wziąć legalnie z dowolnego źródła, pod warunkiem że masz klucz do danej wersji. Czyli jak na łapki był czysty Windows 7 (nie SP1) to szukaj na basewinie takiej. Licencja = klucz, nie nośnik czy zasób
konto usunięte via Android
- 8
@keep_it_real każdy normalny wie że KDE > GNOME
konto usunięte via Wykop
- 11
@Kamokamo: GNOME > KDE
- 0
Wyciągnąłem właśnie z dna szafy starego laptopa Dell Latitude E6400 i chciałbym dać mu drugie (albo jeszcze kolejne) życie. Nie mam pojęcia co jest w środku. Teraz szukam lekkiej dystrybucji #linux żeby całość jakoś w miarę sensownie śmigała, żebym działał #docker i żebym mógł hostować jakieś swoje dziwne rzeczy typu serwer TAK. W linuxa nie za bardzo umiem jbc.
Jaką dystrybucję Linuxa polecacie?
Jaką dystrybucję Linuxa polecacie?
@Daldek: Żadnej. Żadna nie bedzie poprawnie działała, poza specjalistycznym rozwiązaniami dla żonglerów zaawansowanymi ustawieniami. Ledwo ci ten sprzęt przeglądarkę udźwignie.
konto usunięte via Wykop
- 3
@Daldek: potrzebujesz desktop?
Wrzucić tam jakiegoś debiana z xfce (lub bez jak nie potrzebujesz desktopa) allbo rockylinuxa.
W żadne antixy nie ma sensu się bawić, jak kolega @keep_it_real proponuje bo będziesz miał trochę p---------a się by coś co nie jest w repo tam odpalić. Szczególnie jak ten komp ma robić za serwer.
Wrzucić tam jakiegoś debiana z xfce (lub bez jak nie potrzebujesz desktopa) allbo rockylinuxa.
W żadne antixy nie ma sensu się bawić, jak kolega @keep_it_real proponuje bo będziesz miał trochę p---------a się by coś co nie jest w repo tam odpalić. Szczególnie jak ten komp ma robić za serwer.
- 4

- 252
Wrzucam to o 02:35, więc nie ma szansy na uzbieranie dużej liczby plusów, ale wrzucam i tak, bo dobre IMO :)
#humorinformatykow #humorobrazkowy #programowanie #linux #humor
#humorinformatykow #humorobrazkowy #programowanie #linux #humor
źródło: FyIsCS9WIAAIiZ2
Pobierz@noisy: xD
577
Debian 12 został wydany!
Debian 12 bookworm released June 10th, 2023 After 1 year, 9 months, and 28 days of development, the Debian project is proud to present its new stable version 12 (code name bookworm). bookworm will be supported for the next 5 years thanks to the combined work of the Debian Security team and the Debi
z- 146
- #
- #
- #
- #
- #
- #
źródło: Screenshot_20230609_181515
Pobierz- 1
@Kamokamo: kubuntu też bym nie trzymał :D
@keep_it_real: U mnie w miejsce Kubuntu wleciało OpenSUSE Tumbleweed
#linux #kryptografia #bezpieczenstwoit
Jak utworzyć hash zsMH? Mam plik którego suma kontrolna jest w tym formacie.
Znalazłem taki przykład " b2sum -a blake2s plik" ale b2sum u mnie płacze, że nie rozumie argumentu -a.
Jak utworzyć hash zsMH? Mam plik którego suma kontrolna jest w tym formacie.
Znalazłem taki przykład " b2sum -a blake2s plik" ale b2sum u mnie płacze, że nie rozumie argumentu -a.
konto usunięte via Wykop
- 1
@tos-1_buratino: chcoiaż, zajrzałem w źródła i tam jest:
https://github.com/coreutils/coreutils/blob/master/src/blake2/b2sum.c
Musiałbyś sobie pewnie coreutils zaktualizować albo pobrać źródła i zbudować tylko tą binarkę lokalnie
fprintf( out, " -a <algo> hash algorithm (blake2b is default): \n"
" [blake2b|blake2s|blake2bp|blake2sp]\n" );https://github.com/coreutils/coreutils/blob/master/src/blake2/b2sum.c
Musiałbyś sobie pewnie coreutils zaktualizować albo pobrać źródła i zbudować tylko tą binarkę lokalnie
konto usunięte via Wykop
- 1
@tos-1_buratino: nie chce mi się teraz szukać ale widzę, że żadna skompilowana wersja nie ma tej opcji mimo, że jest w źródłach. Trzebaby było rozkminić jak b2sum jest budowany i dlaczego plik wynikowy nie ma tej opcji.
- 0
#linux
W jaki sposób zmusić klienty rdp typu krdc, remina do używania nowszych wersji protokołu rdp niż 5? Najlepiej 10.0.
Chyba, że jest jakiś inny klient rdp, który używa nowszych protokołów?
W jaki sposób zmusić klienty rdp typu krdc, remina do używania nowszych wersji protokołu rdp niż 5? Najlepiej 10.0.
Chyba, że jest jakiś inny klient rdp, który używa nowszych protokołów?
- 1
@Kryspin013 nom działa, po ustawieniach działa jak natywny rdp Windowsa:)
- 1
@Kryspin013 trzeba pozaznaczac wszystkie opcje przy wysoka (po wybraniu są różne checkboxy), włączyć dynamiczne przewijanie linii. Jedynie jest problem z skalowaniem celu, w sensie:
remmina na łapki podpiętym do monitora z większa rozdzielczością -> win10 na którym jest VMware z fedora z taką samą rozdzielczością jak monitor remminy
ale jak odepne monitor od łapka z remmina to niestety fedora na VMware się rozjeżdża, nie skaluje rozdzielczości, ponowne połączenie nic nie daje,
remmina na łapki podpiętym do monitora z większa rozdzielczością -> win10 na którym jest VMware z fedora z taką samą rozdzielczością jak monitor remminy
ale jak odepne monitor od łapka z remmina to niestety fedora na VMware się rozjeżdża, nie skaluje rozdzielczości, ponowne połączenie nic nie daje,
- 0
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć,
chciałem sobie pograć w Baldurs Gate lecz Windows Defender wykrył mi Trojan:Win32/Wacatac.H!ml. Mam oryginalną płytkę z edycji Legendy RPG, a Defender blokuje mi instalkę. Czy rzeczywiście na oryginalnej płytce może znaleźć się wirus, czy to bardziej False Positive? Nadmienię, że wcześniej nie miałem takiego problemu.
Sprawdzałem jeszcze płytę za pomocą Malwarebytes Free i było
Cześć,
chciałem sobie pograć w Baldurs Gate lecz Windows Defender wykrył mi Trojan:Win32/Wacatac.H!ml. Mam oryginalną płytkę z edycji Legendy RPG, a Defender blokuje mi instalkę. Czy rzeczywiście na oryginalnej płytce może znaleźć się wirus, czy to bardziej False Positive? Nadmienię, że wcześniej nie miałem takiego problemu.
Sprawdzałem jeszcze płytę za pomocą Malwarebytes Free i było
Drugie pytanie - Czy jeżeli używam płyty z grą na zawirusowanym komputerze, to wirus może się dostać na tę płytę tak jak w przypadku pendrive?
@mirko_anonim: XD
@mirko_anonim: Koniecznie idź do lekarza i przebadaj całą rodzinę na wirusy
źródło: 1686083681115722
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@L3gion: bardzo się cieszę, że od kwietnia nie miałem potrzeby włączania windowsa 11 :D
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@keep_it_real: źle to się używa windy
@keep_it_real Twoja stara jest tak stara ze dodali ja do repo Debiana :)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
GUI pozbawione zbędnych pierdół,
@wierzgontycymbale: Tak, zwłaszcza po tej aktualizacji explorera, gdzie trzeba ciągle klikać "Pokaż więcej opcji" w menu kontekstowym, a wyszukiwanie programów w menu start działa jak kupa. (Chyba była jakaś aktualizacja, bo zawsze jak wpisywałem "Pobrane" to pierwsza opcja to było "Usuń pobrane mapy". Na laptopie. Teraz w końcu prowadzi do folderu.) Te wspaniałe opcje wyciągnięte na wierzch zaciemniają wszystko. Kiedyś jak chciałem coś ustawić to wchodziłem do
Dziwie się ludziom, że dają radę korzystać z Linuxa na codzień
@BornToDie69: A ja się dziwię że w XXI wieku są ludzie którzy nie ogarniają że jacyś ludzie mogą używać innych rzeczy niż większość.
Ja wielu rzeczy nie robię które robią inni (nie mam akwarium, nie chodzę do kościoła, nie intersuję się piłką nożną) albo robię takie, których nie robią inni (słucham prawie nikomu nieznanych wykonawców muzyki, latam na paralotni






















find -name '*.*' | awk '{print length " " $0}'też w perlu
use v5.36;use