Bardzo ciekawe znalezisko:
https://veyon.io/en/

Veyon is a free and open source software for monitoring and controlling computers across multiple platforms. Veyon supports you in teaching in digital learning environments, performing virtual trainings or giving remote support


Zapowiada się lepiej niż ten szajs o GNOME czy KDE.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fervi: A co ma smartfon do multiplatformowych aplikacji które zawsze są gorsze niż te robione pod jedną platformę z użyciem natywnych toolkitów, narzędzi itd? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@L3gion: No to jednak nie wszystko co jest do wszystkiego jest do niczego.

Natomiast czy są gorsze czy lepsze. Taki Python jest multiplatformowy i w wielu przypadkach bije języki kompilowane na głowę. Oczywiście jest znacznie wolniejszy, ale nie trzeba aplikacji kompilować w kompilatorze z 1410 roku, bo wtedy apka była pisana i się jaja dzieją.
  • Odpowiedz
#linux polecacie jakiegos linuxa a'la windows? Znalazłem starego łapka, tak an oko 13letneigo chce mu coś zainstalować, zeby sprzedac.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@andrewasos: system możesz (ISO) wziąć legalnie z dowolnego źródła, pod warunkiem że masz klucz do danej wersji. Czyli jak na łapki był czysty Windows 7 (nie SP1) to szukaj na basewinie takiej. Licencja = klucz, nie nośnik czy zasób
  • Odpowiedz
Wyciągnąłem właśnie z dna szafy starego laptopa Dell Latitude E6400 i chciałbym dać mu drugie (albo jeszcze kolejne) życie. Nie mam pojęcia co jest w środku. Teraz szukam lekkiej dystrybucji #linux żeby całość jakoś w miarę sensownie śmigała, żebym działał #docker i żebym mógł hostować jakieś swoje dziwne rzeczy typu serwer TAK. W linuxa nie za bardzo umiem jbc.

Jaką dystrybucję Linuxa polecacie?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Daldek: potrzebujesz desktop?

Wrzucić tam jakiegoś debiana z xfce (lub bez jak nie potrzebujesz desktopa) allbo rockylinuxa.

W żadne antixy nie ma sensu się bawić, jak kolega @keep_it_real proponuje bo będziesz miał trochę p---------a się by coś co nie jest w repo tam odpalić. Szczególnie jak ten komp ma robić za serwer.
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Taaa, podoba ci się, zaczynasz fapać, a potem się okazuje, że to chłop za babę się przebiera i już po tobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tos-1_buratino: nie chce mi się teraz szukać ale widzę, że żadna skompilowana wersja nie ma tej opcji mimo, że jest w źródłach. Trzebaby było rozkminić jak b2sum jest budowany i dlaczego plik wynikowy nie ma tej opcji.
  • Odpowiedz
#linux
W jaki sposób zmusić klienty rdp typu krdc, remina do używania nowszych wersji protokołu rdp niż 5? Najlepiej 10.0.
Chyba, że jest jakiś inny klient rdp, który używa nowszych protokołów?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@Kryspin013 trzeba pozaznaczac wszystkie opcje przy wysoka (po wybraniu są różne checkboxy), włączyć dynamiczne przewijanie linii. Jedynie jest problem z skalowaniem celu, w sensie:

remmina na łapki podpiętym do monitora z większa rozdzielczością -> win10 na którym jest VMware z fedora z taką samą rozdzielczością jak monitor remminy

ale jak odepne monitor od łapka z remmina to niestety fedora na VMware się rozjeżdża, nie skaluje rozdzielczości, ponowne połączenie nic nie daje,
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć,

chciałem sobie pograć w Baldurs Gate lecz Windows Defender wykrył mi Trojan:Win32/Wacatac.H!ml. Mam oryginalną płytkę z edycji Legendy RPG, a Defender blokuje mi instalkę. Czy rzeczywiście na oryginalnej płytce może znaleźć się wirus, czy to bardziej False Positive? Nadmienię, że wcześniej nie miałem takiego problemu.

Sprawdzałem jeszcze płytę za pomocą Malwarebytes Free i było
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drugie pytanie - Czy jeżeli używam płyty z grą na zawirusowanym komputerze, to wirus może się dostać na tę płytę tak jak w przypadku pendrive?


@mirko_anonim: XD
  • Odpowiedz
GUI pozbawione zbędnych pierdół,


@wierzgontycymbale: Tak, zwłaszcza po tej aktualizacji explorera, gdzie trzeba ciągle klikać "Pokaż więcej opcji" w menu kontekstowym, a wyszukiwanie programów w menu start działa jak kupa. (Chyba była jakaś aktualizacja, bo zawsze jak wpisywałem "Pobrane" to pierwsza opcja to było "Usuń pobrane mapy". Na laptopie. Teraz w końcu prowadzi do folderu.) Te wspaniałe opcje wyciągnięte na wierzch zaciemniają wszystko. Kiedyś jak chciałem coś ustawić to wchodziłem do
  • Odpowiedz
Dziwie się ludziom, że dają radę korzystać z Linuxa na codzień


@BornToDie69: A ja się dziwię że w XXI wieku są ludzie którzy nie ogarniają że jacyś ludzie mogą używać innych rzeczy niż większość.

Ja wielu rzeczy nie robię które robią inni (nie mam akwarium, nie chodzę do kościoła, nie intersuję się piłką nożną) albo robię takie, których nie robią inni (słucham prawie nikomu nieznanych wykonawców muzyki, latam na paralotni
  • Odpowiedz