Czy na starym iPadzie 3 (2012) idzie zainstalować jakiś inny system? Ostatnią wersją iOS dla tego modelu był 9, dlatego nic już na nim nie działa.

Wiem, że na starych MacBookach można było postawić linuxa, ale nie wiem jak to wygląda w przypadku iPada.

#apple #ipad #technologia #linux #android
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest sobie bardzo stary laptop uzywany przez starsza osobę na zasadzie wlacz - przegladarka z kilkoma stronami w autostarcie - czytanie informacji - wyłącz.
Laptop to Acer Extensa 5220 z 2008r. z zainstalowanym linuxem Mint.

Pojawił się taki problem, że zniknęła opcją w menadżerze zasilania że po naciśnięciu fizycznego przycisku zasilania komputer się wylacza(jest brak działania, wstrzymanie, ekran logowania). Stało się to samoistnie, być może po aktualizacji(włączone automatyczne). Niestety na tym laptopie system po
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cotozazycie: Sprawdź jakieś LiveCD, które wgrasz na USB i zobacz, czy tam działa. Jeżeli jest ten sam problem to komputer coś świruje i być może mu coś już pada.

Jeżeli na Live działać będzie za każdym razem to ja jedynie mogę zalecić reinstalacje, bo na Mincie się nie znam. Ale, ogólnie takie akcje były jednym z powodów mojej rezygnacji z dystrybucji na bazie Ubuntu. Po pewnym czasie mi się coś samo psuło.

Ewentualnie
  • Odpowiedz
Właśnie się zorientowałem jaką patologią jest linux. Swoje strony internetowe mają odpicowane, a jak się spojrzy na GUI systemu czy aplikacji to przypominają się czasy windows XP tylko w wersji HD

OBRZYDLISTWO

zwłaszcza że linuksiarze non stop pieprzą o tym jak to linuxa dostosowali pod siebie, to może weźcie twórcom systemu czy aplikacji dajcie jakąś lekcję na temat interfejsu, coby wyglądał na rok 2023 i nie powodował że człowiek używając systemu chce
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wierzgontycymbale: tak tak, jeden panel... Menu ustawień i panel sterowania to dwa różne GUI zupełnie nie pasujące do siebie.

Kolejny wątek gdzie przyszedłeś wylewać swoje żale nad brakiem własnej wiedzy na temat systemów operacyjnych.

A jeśli ktoś Cię zmusił do używania Linuksa - mrugnij dwa razy w komentarzach
  • Odpowiedz
Ja się zastanawiam po jaką cholerę ktoś tu ciągle polemizuje z tym ewidentym trollem? Facet bluzga pod wszystkimi tagami , wrzuca jakiś absurdalny zarzut pod adresem systemu którego i tak nie używa, a ciągle ktoś mu odpowiada "Ależ, nie! Mylisz się, jest tak i tak". On ma to w dupie, pisze żebyście mu odpowiadali, bo to jakiś przegryw co potrzebuje atencji. Im więcej będzie miał odpowiedzi, tym wiecej będzie się tu produkował.
  • Odpowiedz
czy ktoś może z ludzi na tagu programował w .necie korzystając z linuxa i chciałby się podzielić doświadczeniem czy się da ? bo ostatnio postanowiłem pozbyć się windowsa jednak programuje w C# oraz często korzystam z visual studio a widzę że nie ma go na linuxie, póki co to myślałem żeby go zastąpić visual studio codem ale nie wiem czy będzie się to sprawdzać #linux
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@freshmanR: nie znam się ale się wypowiem.
Z tego co wiem to .net core będzie działać problem jest taki że jak chcesz pisać apki z UI to jest problem bo nie da się używać ani WinForms/WinUI.
Jak chcesz pisać apki z GUI to z tego co wiem to jest uno platform który translatuje do gtk3

https://platform.uno/
  • Odpowiedz
Jaka wersja live linuxa do diagnostyki komputera żeby się zmieściła na płycie 700mb i żeby był tam eksplorator i jakiś gparted przynajmniej?
#linux #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#linux #freebsd #darcs #programowanie #git

Git jest obecnie najpopularniejszym narzędziem do zarządzania kodem. Mnie, spodobał się Darcs i sposób w jaki tworzy się reposytoria. Nie ma zdalnego reposytorium, pracuje się lokalniei swoje reposytoria udostępnia. Jest to inne podejście i dla mnie bardziej wygodne.

Trochę sobie już poczytałem i tworzę pierwsze repa. Kwestią problematyczną może być udostępnianie swojego projektu publicznie, bo nie wchodzi
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@psiversum: no to napisz jaśniej. Pisałeś że nie ma zdalnych repo, co jest nieprawdą. Pisałeś że w Darcs pracuje się na lokalnej kopii, co wygląda identycznie jak w gicie. W zasadzie nie mam pojęcia o co ci chodzi, ale wygląda na to że sam po prostu nie wiesz jak działa ani Git, ani Darcs
  • Odpowiedz
@psiversum: żadnych obelg, sarkazmu, wyzwisk, pozamerytorycznych insynuacji czy wycieczek osobistych, ale zwrócenie uwagi na braki w wiedzy to jest "chamskie ad personam"?
  • Odpowiedz
Po blisko dwóch dniach testów zarówno softu jak i wirtualizacji stwierdzam że mój kolejny komputer świadomie będzie makiem, tylko wiele zależy od oferowanej wydajności tych ich g0wno procesorów z serii M

Mak ma wszystko ogarnięte out of the box, użytkowanie tego jest śmiesznie przejrzyste, w zasadzie można powiedzieć że wszystkie opcje które powinny użytkownika interesować są w gui i sam panel ustawień nie wygląda jakby projektował go trzylatek w paincie jak to
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

że można śledzić absolutnie wszystkie zmiany w systemie git'em?


@638F3D: jak najbardziej upload do jakiego githuba czy gdzieś i w ciagu paru chwil przebudowanie do stanu jakiego chcesz najczesciej jedną komendą.

Są jakieś oficjalne, stabilne i gotowe configi na desktop, z prekonfigurowanym UI, sterownikami itd. ? Czy każdy musi sobie skleić swój własny config od
  • Odpowiedz
#linux #freebsd #openbsd #netbsd #solaris

Nie każdy pewnie zna, choć jest to jedno z bardziej znanych narzędzi - xdotool. Bardzo praktyczny program do wykonywania zadań na protokole XOrg.

Wspominam w ramach edukacji mniej jeszcze obeznanych z Linuksem. Jest to narzędzie, które pozwala napisać skrypt, który np. wklei jakiś tekst, wykona zadanie na wskazanym oknie, wyśle skrót klawiszowy do okna, itd.

Przykładowo,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Jak ktoś używa Xorg (nie wspiera chyba Wayland) to jest program do automatyzacji "Actiona"


@fervi: Super. Lubię jak dopisujecie swoje informacje. Tagi stają się lepsze :)
  • Odpowiedz
#linux

Pisałem już o współdzieleniu myszki i klawiatury pomiędzy róznymi maszynami, za pomocą programu Barrier. Ogólnie, można w nim ustawić, że wyjechanie myszką w lewo poza ekran, przenosi nas na inny komputer i możemy tą samą myszką i klawiaturą go obsługiwać. Program ma GUI, ale działa też z konsoli.

Jest jeszcze inny projekt, który pozwala na współdzielenie urządzeń USB. Np. pozwala słuchać muzyki poprzez kartę wpiętą do USB innego komputera lub obsługiwać
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@psiversum: dodam, że to nie jest nic nowego i chyba z 5 lat temu sam to tu opisywałem. Jedyny problem jaki jest to nie jest dawno rozwijane (z 10 lat chyba) i o ile dobrze pamiętam to nie działa z niczym nowszym niż usb 2.0 ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Choć Linuks to wiele różnych dystrybucji,przede wszystkim to zbiór narzędzi. Nie ma znaczenia dystrybucja, jeżeli mamy swoje sprawdzone narzędzia.

Gdzieś na etapie początkującego użytkownika Linuks jest sens patrzeć na distro. Ale nie po kilku latach i jeszcze narzekać, że nic się dla siebie nie znalazło.

Po to dystrybucje mają dziesiątki tysięcy pakietów, żeby coś dla siebie wybrać, a nie siedzieć na domyślnych ustawieniach. W ten sposób to faktycznie Linuks żadną konkurencją dla Windows czy
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@psiversum: linuks jest całkiem spoko jako embedded system do lodówki, albo switcha. W życiu bym go nie zainstalował na desktopie, chociaż w sumie codziennie na nim pracuję (tylko wolę to robić na Windowsie przez ssh).
  • Odpowiedz
Widzę, że niektórzy fajnie się bawią robiąc z siebie idiotów i psując tag #linux.

Wchodzić się już nie chce na #linux, taka bezdenna i bezrefleksyjna patola się wylewa.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kolejne już moje podejście do #linux bo teraz już na pewno #ubuntu tak się zmieniło, że system będzie poprostu działał o będzie można go używać jako daily ( ͡º ͜ʖ͡º)

Otóż, nie, nic się nie zmieniło do czasów moich prób z Mandriva w okolicach 2004 roku. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
L3stat - Kolejne już moje podejście do #linux bo teraz już na pewno #ubuntu tak się z...

źródło: temp_file.png7198894602536963371

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@KaiserBrotchen myślałem nad Fedora właśnie, ale w rankingach bardzo wysoko jest zawsze jest Ubuntu i Mint. Minta miałem z dwa miesiące, jakoś działał ale chciałem zobaczyć jak zmienił się Ubuntu, którego nie instalowałem od lat. Pobawię się trochę nim, a kolejny będzie Fedroa. Dzięki za opinię.
  • Odpowiedz