Wszystko
Najnowsze
Archiwum

- 41

- 7
- 12
8
Nadleśnictwo Kościerzyna: w 2019 wywieźliśmy tyle śmieci, co pełne cztery TIRy

Wśród wyrzuconych śmieci znalazły się kanapy, szafy, lodówki, kuchenki...
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
- 0
- 4
8
młody Borsuk wyglądający z nory

Młodziutki ostrożny borsuk czujnie ogląda las z bezpiecznego miejsca czyli swojej nory:)
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 4
Mam do wyboru 2 opcje:
1. Góry Beskidu Małego, Śląskiego lub Żywieckiego (minusem są temperatury poniżej 0 w nocy).
2. Lasy bardziej na nizinach w okolicach Tychów (generalnie w zasięgu 50-80 km od Bielska-Białej). Ta opcja jest bardziej preferowana, najlepiej żeby było na brzegu jakiegoś jeziorka i żeby nikt
- 3
@Justyna712 dlatego m.in. z nią jestem :)
- 1
9
Biwak pod pałatką. Jak zrobić kuksę - [Bushcraftowy]
![Biwak pod pałatką. Jak zrobić kuksę - [Bushcraftowy]](https://wykop.pl/cdn/c3397993/link_15835141859ydyNLFOFKGErRGRjTyOYI,w220h142.jpg)
Biwak pod pałatką. Jak zrobić kuksę - [Bushcraftowy]
z- 0
- #
- #
- #
611
Ustalili osobę, która zaśmieciła las w Gdyni

Chciał zaoszczędzić na wywozie śmieci, zamiast tego musiał zapłacić 500-złotowy mandat i najeść się wstydu. Gdyńscy strażnicy miejscy namierzyli mieszkańca Koleczkowa, który porzucił stertę odpadów w lesie przy ul. Marszewskiej
z- 85
- #
- #
- #
- #
- #
- #
2
Urbex'owe Wyprawy #6 - Nocka W Lesie

Subskrybuj: http://bit.ly/2pWT5xr Wesprzyj mnie na Patronite: https://bit.ly/2zcUYZn Wejdź na FB: http://bit.ly/2fxMXrd a Instagram: https://bit.ly/2PetWHg P...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
3
Kuna na Kolacji

Zwykle kuna zawsze gdzieś się spieszy, tutaj dłuższa obserwacja, kuna posila się w nocy, sporo jedząc!A niby takie małe zwierzątko:)
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
24
Dlaczego potrzebujemy starych drzew

Jaki jest koszt przebudowy lasu przez człowieka? Dlaczego stare drzewa są równie ważne, co młode? I dlaczego nie powinniśmy się pozbywać martwego drewna z lasu? Dr hab. K. Świerkosz z Uniwersytetu Wrocławskiego odpowiada na te pytania i przypomina ważną rolę lasu jako magazynu węgla.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
459
Ktoś zastrzelił wilka. Jest nagroda za wskazanie sprawcy

Martwy wilk został znaleziony w lesie w Nadleśnictwie Dretyń. Szczecineccy leśnicy apelują o pomoc w ustaleniu sprawcy.
z- 53
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
1
Biwak z psem / bushowanie z psem - [Vademecum Przetrwania]
![Biwak z psem / bushowanie z psem - [Vademecum Przetrwania]](https://wykop.pl/cdn/c3397993/link_15833914583uQQIHxteK5gOU3dWiYocB,w220h142.jpg)
Odcinek 19_sty, w którym Radek opowie Wam o czym warto pamiętać, jeśli planujecie po raz pierwszy zabrać naszego psiego kompana na biwak, a także podzieli si...
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
#oswiadczenie #polactwo #polska #smieci #las #budownictwo #polakicebulaki #janusze
źródło: comment_1583351474jI1u9F804a1YhdRwVGSX9s.jpg
Pobierz494
Topniejący lód na drzewie.

..........
z- 29
- #
- #
- #
- #
- #
- #
36
Kolejny zastrzelony wilk, tym razem młoda samica.

- Przyczyną śmierci było zastrzelenie. Będziemy sprawdzać czy w tym czasie było polowanie indywidualne – mówi rzecznik prasowy bytowskich policjantów Michał Gawroński, który dla dobra śledztwa nie chce ujawniać szczegółów.
z- 2
- #
- #
- #
- #
5
Czy Sarny w nocy śpią???

Dziki czy lisy, borsuki to po nocy mają swoje sprawy do załatwienia w lesie, ale sarny...można by pomyśleć, że śpią, odpoczywają, nie zerują lub chowają się w bezruchu...a tu niespodzianka!:)
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #
333
Bielik potrzebował pomocy. Uratowali go leśnicy

Leśnik postanowił sprawdzić, czy bielik nie potrzebuje pomocy. Jego podejrzenia okazały się słuszne.
z- 33
- #
- #
- #
- #
- #
- #
9
Od drzew można nauczyć się cierpliwości. Rozmowa z Peterem Wohllebenem

Ciekawe jak las szybko regeneruje się, nie będąc zagospodarowywanym. W Białowieży wystarczyło 100-150 lat, żeby las zdążył się zregenerować. U nas w Niemczech potrzeba by było nawet 500 lat. Życzyłbym sobie 10% lasów bez gospodarki leśnej, bez olbrzymich maszyn, bez chemii, bez masowej wycinki.
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #








