via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak drukujecie etykiety InPost lub dla kuriera? Macie blistry do przyklejania na paczkę, czy drukarkę na naklejki albo specjalny papier? Bo ja nie posiadam nic z tego i nie wiem jak nakleić na folię, a mam do wysłania kilkanaście przesyłek :<

#inpost #kurier #kiciochpyta #paczkomaty
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może mi ktoś wyjaśnić jakim cudem kurier do mnie niby ,,dzwonił,, i czekał na odbiór paczki a ja nawet SMS żadnego nie dostałem że ktoś chciał się dodzwonić?

Czy ja muszę być osobiście przy podpisie czy mogę zostawić w recepcji budynku?

#pytanie #kurier #paczka #fedex
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie no spoko, GLS uznał sobie, że odmówiłem przyjęcia paczki (jeszcze zanim została przekazana do doręczenia) i właśnie została skierowana do nadawcy xD No świetny kurier, polecam serdecznie.

#kurier
#gls
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ktos miał już taki przypadek? Wysłałem sprzęt do naprawy od Amazona niemieckiego. Miałem od nich wszystkie dokumenty plus adres do wysyłki do firmy naprawiającej. Wszystko dołożyłem do paczki. Naprawili szybko i miałem od nich informacje ze wysłali w poprzednią środę. I od tego czasu działo się to co na załączonym screenie. Raz było złe wysłanie paczki i od tego czasu odświeża się tylko w centrum wysyłkowym ale nie wysyłają. Odezwałem się do
Axtezim - Ktos miał już taki przypadek? Wysłałem sprzęt do naprawy od Amazona niemiec...

źródło: comment_i10mPwcslTeNiwqBrc7QQkgotXiHYjiZ.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki,
Znajomy ma problem. Możecie coś doradzić?

„Witajcie, spotkała mnie dość przykra sytuacja i piszę raczej z poradą i przestrogą dla obecnych/przyszłych użytkowników serwisu.
Miesiąc temu nadałem dwie paczki (kartoniki 300g owinięte folią bąbelkową i stretchem) i zapłaciłem za nie po 12.80 zł sztuka. Po 3 tygodniach otrzymałem rachunek na 1050 zł dopłaty za to, że owe paczki zostały oflagowane jako wymiar niestandardowy. Skontaktowałem się z taniejniebedzie.pl i są oni mocno nastawieni na opłaty rachunków
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jannekk: Przyjacielu, ale Ciebie zupełnie nie interesują opłaty do DPD tylko dopłaty jakie w regulaminie zastrzegł sobie Twój pośrednik bo to z nim podpisałeś umowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
możesz z tym iść do sądu ale wątpię byś coś tam ugrał.


@NaChMiNick: doplata nienalezna.
@jannekk: powiedz im ze moga sie cmoknac w dupe poniewaz gdybys wiedzial ile policza sobie to bys nie nadawal przesylki. Mozna uchylic sie od dzialania pod wplywem bledu. Z samego cennika opis przesylki niestandardowej budzi watpliwosci poniewaz jest tam napisane
"nieregularny kształt, wystające elementy lub opakowanie uniemożliwiające automatyczne sortowanie,"
Sa to
  • Odpowiedz
zapytam czy to normalne z #kurier miał dowieść zapłacony towar z sieciówki dzwoni przed weekendem i mówi że moze być tylko o jednej godzinie, ja że mi ta godzina niepasuje, to oni że wyznaczą drugi termin i tak dzwoni co 10 minut.. ustalił na dzisiaj..

i historia pnownie ma być miedzy określonymi godzinami, mówię który czas pasuje mi, a on znowu 10 telefonów dosłownie że będzie o ileś minut wcześniej,
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nutka-instrumentalnews: Tak, to norma - jeśli chcesz na konkretną godzinę.

1) Kurier ma 100 paczek dziennie, czyli ~6 minut na paczkę. Wlicza się w to dojazd do ciebie, wyciągnięcie paczki z auta, wniesienie, podpis i powrót do auta.
2) Sytuacja na drodze jest dynamiczna - korki/opóźnienia/babsko, które chce sprawdzać paczkę przez 15 minut. To powoduje obsuwy w oczekiwanych godzinach przybycia.
3) "Będę za 10 minut" - oznacza w 99% przypadków
  • Odpowiedz
@nutka-instrumentalnews: Ale o co Ci chodzi? Taka na prawdę kurier nie musi do Ciebie dzwonić, nie ma takiego obowiązku. Kurier powinien ze swoim planem "trasy" zrobić punkty po kolei i tyle. Jeżeli chce się z Tobą ugadać to robi to z grzeczności, a nie z obowiązku. Wyobraź sobie, że kurier jak ma 70 czy tam 100 paczek dziennie to nie ma czasu na to, aby każdy dochodził po 10 minut,
  • Odpowiedz
@helioS_mk2: Nie ma najtaniej i najbezpieczniej.
Najbezpieczniej wyjdzie DHL na paczka niestandardowa tylko to koszt przez brokera 50-80 zł (naklejasz szkło i góra/doł naklejki)
Najtaniej możesz wysłać byle jakim kurierem za 10-15 zł bez żadnych oznaczeń bo one w tym przypadku nic nie dają.
  • Odpowiedz
@Kamilove: Miewają promocje i te ceny są jeszcze lepsze, nawet niebezpiecznie zbliżają się do tego co płacę na umowie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Tylko sprawdź dokładnie wymiary bo Ci dadzą sroga dopłatę.
  • Odpowiedz
#kurier #zara #dpd
To normalne, że paczka z Zary nie przychodzi w terminie, który wysłali na maila? Bo czekam 3 dzień na paczkę, która miała być na następny dzień po zamówieniu:v
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kurier #dpd #pocztapolska Czy mógłby ktoś dla mnie sprawdzić ile kosztuje wysłanie paczki 19 kg, 50x40x40 cm w kartonie, bez żadnych dodatkowych usług z punktu pickup do pickup z kodu pocztowego 40585 do PL13316? Mi na stronie dpd pokazuje 29 zł brutto, a powinno chyba być około 15-20 zł i w dodatku jest promocja ale chyba coś źle robie ;/
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marek1991:
Paczka+ (odbiór w punkcie) 25,60 zł
Paczka+ (doręczenie pod adres) 27,50 zł
Pocztex Expres24 - 49,00 zł (cena taka sama bez względu czy nadamy w placówce czy kurier odbierze z lokalizacji)
UPS Access Point Economy - 17,22 zł (nadanie w puncie UPS, doręczenie do punktu UPS, D+3)
UPS Standard - 23,37 zł (nadanie w puncie UPS, doręczenie pod adres, D+2)
UPS Standard - 17,22 zł (nadanie w puncie UPS,
  • Odpowiedz
  • 0
@miahuoe nie, kilka dni temu zamawiałem coś GLSem to przyszedł jedynie SMS: "dzień dobry, paczkę (numer) dostarczy dzisiaj kurier X (numer telefonu)".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jest jakaś opcja żeby zamówić #kurier jutro po odbiór paczki w ten sam dzień?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szkoda, że wcześniej nie zobaczyłem tego znaleziska o #pocztapolska na wykopie. Akurat po tym jak wysłano mi paczkę ktoś wrzucił znalezisko. Paczka faktycznie już 4 dzień stoi w WER Warszawa. Wybrałem pocztę, bo mam znajomego listonosza i nie muszę kuriera pilnować jak jestem w pracy, no ale jak widać coś za coś.
#kurierzy #kurier #poczta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie we #wroclaw najlepiej i w miare tanio nadac paczke (3.3kg) ? Zakladam ze #pocztapolska oferuje najdrozej. Moge nadac placac tylko gotowka na miejscu i paczkomaty nie wchodza w gre. Jaki #kurier polecacie?

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomjar: @KKK1337: nie kumam, korzystam z Poczty Polskiej i jest naprawdę spoko.
Pocztexy to w ogóle dochodzą zawsze w 1 dzień.
Nie polecam GLS ani DHL z kolei - GLS nie dostarczał mi paczki przez 2 tygodnie aż wróciła do nadawcy, innym razem z miesiąc przyjeżdżał po odbiór paczki.
DHL z kolei wpisywał notatkę, że nikogo nie ma w domu mimo że czekałam, nie kontaktował się telefonicznie ani
  • Odpowiedz