#pocztex #kurier #pocztapolska

Mirki, doradźcie co robić, gdy Kurier Pocztexu zgubił moją paczkę.
W skrócie - we wtorek zostawił ją u sąsiadów i wysłał mi info w smsie, po czym okazało się, że paczki u sąsiadów nie ma, a on nie pamięta w którym bloku ją zostawił. Infolinia @PocztaPolskaSA każe zgłosić sprawę do nadawcy, żeby złożył reklamację. Niestety paczka była z #aliexpress...
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@keskese:
Dla Poczty Polskiej nadawcą będzie polski pośrednik.
W placówce oddawczej powinni co podać kto był nadawcą, masz ustawowe prawo do poznania tej informacji.
Oczywiście złóż reklamację. Nawet jak odrzucą, bo nie jesteś nadawcą, to jest spora szansa na korektę wpisów w śledzeniu.

ps. Jak płaciłeś kartą to możesz zrobić chargeback.
  • Odpowiedz
  • 2
@gudr w regulaminie masz chyba dwa dni na odbior paczki z paczkomatu. Jeśli nie ma miejsca dzisiaj, to pewnie jutro znowu spróbuje. Może coś się zwolni akurat :)
  • Odpowiedz
Zamowiłem kurierem sobie rzecz patrze mail ktoś odebrał paczkę mowie kurła co jest przeciez nie mozliwe.
Kurier zawiozl paczke do sklepu spozywczego i ktos się podpisał moim nazwiskiem, a ja dostałem sms'a, że mam jechać i odebrać po 16 To jest legalne? #kurier
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@WolfSky no chyba nie...po to się zamawia kuriera i się na niego czeka w domu by ci dostarczył coś do domu. Jeszcze mnie nie p------o by odbierać przesyłki z innych miejsc skoro zapłaciłam za dostawę do domu. Co innego jak mnie nie ma w domu albo kurier zadzwoni i się zapyta czy może zostawić paczkę gdzieś indziej a ja się na to zgodzę a co innego jak ktoś podpisze za mnie
  • Odpowiedz
#dhl ma podobno awarię na całą Europę, jak by do kogoś dziś nie dojechał #kurier to już znacie powód. Kuriera nie działają skanery i nie mają zleceń.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamówiłem sobie paczke(pocztą polska, POCZTEX48), dzisiaj dostałem SMS ze przesylka zostala awizona(kurier nie zapukal nawet w drzwi, nie zostawil awizo), w domu ktos byl. Juz 3 raz sie tak zdarza, napisałem skarge Emailem, planuje jeszcze dzwonić na Poczte. Mozna to gdzieś zgłosić jeszcze?
@PocztaPolskaSA
#pocztapolska #kurier #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #zalesie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Listonosze też powinni mieć płacone za każdy dostarczony list, jeździ sobie taki i zostawia awizo a najlepsze że paczkę ma ze sobą bo byłem na poczcie i nie mają (°°

#pocztapolska #kurier
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@haosek:
Sam odbierałem w placówce listy, przed formalnym rozliczeniem się z nich listonosza. Jest to możliwe i nawet przewidziane w systemie informatycznym. Dana przesyłka jest wycofywana z doręczenia (zmian kanału komunikacji) i przekazywana na odbiór w punkcie. Cała procedura trwa kilka minut, po czym podpisuje się odbiór.
Jeżeli chodzi o problemy, to zauważyłem jeden. Nie każdy pracownik w okienku wie, jak zrobić takie przekierowanie

Ps. Jak dobrze policzyłem, to przesyła
  • Odpowiedz
Idzie do mnie paczka z Belgii. W poniedziałek około 13 dostarczono ją do filii w Niemczech, a stamtąd pojechała do... Wrocławia. Ja mieszkam w Poznaniu. Ktoś ma jakiś pomysł, dlaczego paczka nie przyjechała bezpośrednio do Poznania (droga raczej taka sama, wysłane z Neuenstein)?
#gls #kurier #kurierzy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@motaboy: No to właśnie nie dotrzymali terminu, bo dostawa miała być na dziś. Nie jest to aż taki problem, poczekam spokojnie te 1-2 dni dłużej, zapytałem z ciekawości. Wydawało mi się, że paczka będzie kierowana na Komorniki koło Poznania, stamtąd to już rzut kamieniem.
  • Odpowiedz
Poniedziałek minął, a wg śledzenia, moja paczka wysłana w sobotę Pocztexem z Warszawy do Warszawy nadal nie dotarła do adresata.
Adres docelowy Łączyny 8, WER Warszawa. Jak widać poczta nawet doręczyć do WER nie stanie w ciągu 1 dnia.

ps. Nie płaciłem za wysyłkę (na koszt odbiorcy), tyle na plus.

#pocztapolska #pocztex #pocztex24 #ekspres24 #kurier
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FearScream: Furgonetka.pl - wiele firm kurierskich z korzystnymi cenami. Wpisujesz tylko i wagę rozmiary paczki - drukujesz etykiete i kurier odbiera z pod drzwi - masz porównanie cen wielu firm.

Dodatkowo na pierwsze zamówienie jest -20% z kodem rp1af4377b02f7d24a
  • Odpowiedz
@MichalQ20: w-----ę się bo to tracking paczki z serwisu do sklepu gdzie oddawałem na rękojmię. Jeśli tak to będę musiał kolejny tydzień czekać zanim cofną do serwisu i ten wyśle ponownie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
3 przesyłki zamówione w piątek po 18.

Inpost #paczkomaty (z Warszawa) , #kurier inpost (Wrocław)
#pocztapolska #pocztex kurier48 (Wrocław)

Paczkomaty - w sobotę wieczorem gotowe do odebrania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, miał ktoś wcześniej styczność z inpostem? W sobotę nadałem paczkę w paczkomacie, ale wybrałem opcję dostarczenia kurierem. Czy we wtorek paczka dojdzie do odbiorcy? #inpost #kurier #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ryyj:
Niestety środa.
Trochę to śmieszne, że tyle czasu zajęło poczcie doręczenie paczki w obrębie własnego budynku.
Adres odbiorcy to skrytka pocztowa w WER Warszawa (nie w FUP Warszawa 93).
  • Odpowiedz