Wpis z mikrobloga

#korpo #pracbaza #studia #studbaza

24 lvl here

licencjat z anglistyki, doświadczenie zawodowe jako lektor

angielski na C1, niemiecki na B1+

jestem wygadany i raczej wszędzie się odnajdę

cel na za 2-3 lata przeprowadzka do Berlina


Zacząłem studia magisterskie też na Filologii Angielskiej, ale mój plan sprawia że nie mam za bardzo kiedy pracować jako lektor a i naukę niemieckiego ciężko wcisnąć, a docelowo chcę się wyprowadzić do Berlina za jakiś czas. Co lepiej zrobić?

Co zrobić?

  • Cisnąć studia żeby mieć mgr 35.1% (20)
  • Rzucić studia, iść do korpo 28.1% (16)
  • Rzuci studia, cisnąć niemiecki, później korpo 36.8% (21)

Oddanych głosów: 57

  • 7
  • Odpowiedz
@longfinger1: Jak dla mnie to angielski masz już na wystarczajacym poziomie. Cisnij niemiecki pod kątem pracy i życia w Berlinie. Mam podobny plan, lecz robię dopiero licencjat z angielskiego + mój niemiecki to takie ledwo A2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@longfinger1: Jestem już na drugim roku translatoryki, na ten moment myślę że nie będę szedł w magistra bo dla mnie zadowalający poziom to będzie C1 ;) Mi szkoda sił i czasu na C2, wolę już doszlifować drugi język na podobny poziom
  • Odpowiedz
@longfinger1: Ciężko będzie znaleźć pracę w zawodzie, musisz naprawdę wymiatać zarówno z niemieckiego jak i angielskiego by przebić Niemca znającego angielski lub Anglika znającego niemiecki. Berlin to świetne miejsce na studia, ale z pracą już gorzej, lepszym miejscem jest Hamburg lub Monachium.
Na twoim miejscu poszedłbym po prostu na studia do Berlina, ewentualnie zmieniłbym studia na takie które dają bardziej konkretny zawód. Co z tego ze będziesz dobrze znał niemiecki
  • Odpowiedz
@longfinger1:
Ja studiowałem 7 lat temu (automatykę), byłem rok na Erasmusie właśnie w Berlinie na TU. Teraz już jestem nie w temacie.
Po prostu idź na rekrutacje na studia drugiego stopnia. Licencjat anglistyki z polskiego uniwerku powinni zaakceptować, nie słyszałem by ktoś miał z tym problemy. Na szybko znalazłem taką listę studiów na Freie Universitat po angielsku:

https://www.fu-berlin.de/en/studium/studienangebot/english/index.html

English studies: literature, language, culture chyba się dla ciebie nada :) Na
  • Odpowiedz