Są tu jacyś konstruktorzy, którzy tak jak ja maja juz pomału dosyć tej pracy? Coraz częściej przekonuje się jaka to niewdzięczna praca ...

#pracbaza #konstruktor
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

aktualnie pracuje w firemce która klepie konstrukcje dla toyoty, 3m itp. przenosniki, windy, podnośniki, np. urządzonka wspomagające produkcje głowic silników
  • Odpowiedz
Siema Mirki. Robię ze znajomymi taki mały silnik magnetohydrodynamiczny wg instrukcji z deltami.edu.pl. Ma to być taki model pokazowy, demonstracyjny ( #studbaza ). No i pojawia nam się problem. Po podłączaniu wszystkiego zaczyna jakby utleniać się jedna z miedzianych płytek mocno syfiąc (ma ona kontakt ze słoną wodą). No i pytanie: co robić? ;>

Czy izolowanie płytek poprzez np. zalanie silikonem ma wg was sens?

#fizyka #chemia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#polska #doktorant #inzynier #satelita #naukowiec #konstruktor #lem #heweliusz #brite

Dwa polskie satelity krok od startu. Silny nasz akcent w kosmosie

Dotąd szczyciliśmy się polskimi akcentami w kosmosie w postaci elementów, jakie wchodziły w skład całości satelitów, lub innych obiektów kosmicznych krążących nad nami. Wkrótce będziemy mogli się cieszyć także swoimi satelitami.

Rosną
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MasterSoundBlaster: Masz rację. Może chociaż znajdzie się ktoś kto wie do których drzwi zapukać i kogo zawołać :]

Ale taka tablica z "Pomocną dłonią " i tak by się przydała. Już kiedyś nawet było znalezisko z podobnym pomysłem ale przepadło w odmętach Wykopaliska. Uservoica mało osób przegląda a na kontakt ma za słabe poparcie bo z tym pewnie było by dużo pracy.
  • Odpowiedz