wszystkim obrońcom konowałów proponuję przeprowadzić bardzo prosty eksperyment - przejdźcie się pod najbliższy szpital i zwróćcie uwagę jakie samochody tam stoją ( ͡º ͜ʖ͡º)
u mnie w małym mieście powiatowym miałem okazję zobaczyć takie wozy jak:
- Porsche Panamera
- Mercedes Maybach
- Maserati
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jacekparowka: po prostu bogatych starych ma, w takim wieku nie ma jeszcze specjalizacji i chociaz zarabia duzo, to nie zarobi w 3 lata 2 milionow na te wszystkie rzeczy xD W wypadku bogatych starych moglaby skonczyc nawet socjologie, jej zycie wygladaloby podobnie jak teraz
  • Odpowiedz
Znowu ból dupska plebsu że ktoś się wykształcił i później ma z tego odpowiednie korzyści.


@Notes: Korzyści nie są z wykształcenia(a raczej nie tylko z niego), tylko z tego że sztucznie ogranicza się ilość lekarzy żeby utrzymać wysokie zarobki. Ostatnio ktoś wrzucał na wykopie screena że lekarz wykładowca medycyny na Harvardzie zarabia mniej niż ginekolog w jakimś miasteczku powiatowym w Polsce xD

EDIT: żeby nie być gołosłownym wrzucam wykres.
szasznik - >Znowu ból dupska plebsu że ktoś się wykształcił i później ma z tego odpow...

źródło: 20220718_200233

Pobierz
  • Odpowiedz
Minimum 350 zł/h dla lekarza pierwszego kontaktu, wychodzi jakieś 59 tys. minus ryczałt 14% za odpowiednik jednego etatu.

Ale pamiętajcie - oni muszom dobrze zarabiać bo wyjadom!

Nono, mogą wyjechać np. do Niemiec lub Francji, gdzie taki lekarz rodzinny zarobi przy dobrych wiatrach 9-10 tys. euro brutto. Na UoP, z podatkiem dochodowym około 50% xD

#lekarz #lekarski #medycyna #konowalposting #zdrowie #pracbaza
johann_10 - Minimum 350 zł/h dla lekarza pierwszego kontaktu, wychodzi jakieś 59 tys....

źródło: IMG_4200

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@johann_10: A potem się okazuje że za te 140 masz przyjąć 80 pacjentów przez noc, wziąć za to odpowiedzialność, rano pojechać stwierdzić zgon.

Poza tym to jest praca w nocy, na kontrakcie ¯\(ツ)/¯ na rękę po odjęciu urlopu, L4 i chorobowego wychodzi mniej niż pielęgniarka w szpitalu na UOP ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
lekarz w Niemczech siedzi na ryczalcie 12%?


@KRogala2512: A od kiedy niby rezydent w Polsce siedzi na ryczałcie 12%? To nie programista. Siedzi na UOPie. Specjaliści są wypychani na b2b, ale w twojej tabeli są zarobki "Assistenzartzen" czyli max. odpowiednik polskiego rezydenta.

Poza tym co to za zarzut do lekarza, że siedzi na 12% ryczałcie? Coraz więcej zawodów jest wypychanych na b2b i do nich też masz pretensje? Programiści, lekarze,
  • Odpowiedz