Zawsze byłem sceptyczny w stosunku do horrorów, bo w sumie jakoś specjalnie się nie bałem. Ale chcę sprawdzić czy coś się zmieniło.
Poleci ktoś jakiś #horror na którym będę srać ze strachu? Najmocniejsze co macie. Jest jednak jeden wymóg, musi być to film po 2014 roku, wcześniejsze oglądałem i jakoś nie zrobiły na mnie wrażenia.
#filmy #kino
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kultowa telewizyjna produkcja, autorski serial czy wielogodzinny film Larsa von Triera? Bez względu na klasyfikację, „Królestwo" jest fenomenem zarówno małego, jak i wielkiego ekranu, wymykającym się konwencjom formalnym i gatunkowym. A już teraz dwie pierwsze części „Królestwa" dostępne są na Nowe Horyzonty VOD!

„Królestwo I" (1994)
Tytułowe Królestwo to nazwa szpitala postawionego na dawnych mokradłach, gdzie niegdyś wybielano tkaniny. Bielarzy zastąpiła najlepsza kadra medyczna, ludową mądrość wyparło szkiełko i oko. W najgłębszych zakamarkach
GutekFilm - Kultowa telewizyjna produkcja, autorski serial czy wielogodzinny film Lar...

źródło: 1x1_Królestwo I+II

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@PodniebnyMurzyn: Co więcej, byłem na filmie i dałem 6/10. Jakoś nie byłem w stanie napisać recenzji, choć teksty o Zielonej granicy mi się świetnie klikają, a najlepszy zrobił 50 000 unikalnych wyświetleń. Po prostu był to film, o którym ciężko było mi pisać. Jakby Holland nakręciła go w 100 % z perspektywy uchodźców i nie pokazała polskiej Straży Granicznej jako zwierząt (oczywiście polska SG jest bardziej stonowana niż białoruscy hitlerowcy,
  • Odpowiedz
  • 1
@PodniebnyMurzyn Również się zgadzam. Ale jak bardzo bym się z tym filmem nie zgadzał, to jak wszystko w tym kraju, został narzędziem politycznym. Za niedługo jak pierdnę, to w TVP powiedzą, że zanieczyszczam powietrze, a przecież opozycja walczy o środowisko, więc hipokryzja.
  • Odpowiedz
Strasznie zmarnowany potencjał moim zdaniem.

W całym filmie zabrakło czasu na poznanie niektórych bohaterów, przedstawienie świata, wytłumaczenie niektórych rzeczy. Lepszy scenariusz i 2 części to myślę minimum.

Wizualnie i muzycznie TOP

#kino #film
Farezowsky - Strasznie zmarnowany potencjał moim zdaniem.

W całym filmie zabrakło cz...

źródło: F7V7hxYWIAAxudr

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy oglądał ktoś z was film Niewidzialna walka?

Zacytuję opis filmu.
Granica ZSRR-Chiny, 1973. Rafael pełni służbę wartowniczą w armii, gdy granica zostaje zaatakowana przez latających chińskich wojowników kung-fu. Absolutnie zafascynowany długowłosymi chińskimi hipisami, ubranymi na czarno asami kung-fu, latającymi wokół i grającymi zakazaną muzykę Black Sabbath z przenośnego radia, Rafael doznaje olśnienia, że on też chce zostać wojownikiem kung-fu. Wiara prowadzi go do prawosławnego klasztoru, gdzie odziani na czarno mnisi odbywają szkolenie.

Jak
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj obejrzałem Znachora, jestem przerażony że w tym filmie były same białe postaci. Żadnych przedstawicieli mniejszości, scen rozbieranych czy nawet przedstawienia mężczyzn jako totalnych nieudaczników. Miałem nadzieję, że tytułowy Znachor przeprowadzi chociaż jedną operacji zmiany płci u niebinarnego dziecka. Netflix miał szansę wpuścić trochę nowoczesnego powietrza do tej historii a tu nic. Dokąd zmierza kino ?

#znachor #kino
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jestem po seansie pt. PIła X i było zajebiście, stary klimacik, wszystko dopięte na ostatni guzik, złe charaktery zagrane idealnie, pułapki całkiem pomysłowe, fajnie widzieć znów Amande ale już niestety to nie ta sama laska co 20 lat temu no bo w końcu właśnie tyle czasu minęło, oby tak dalej
#saw #pila #film #kino #warszawa
k.....8 - jestem po seansie pt. PIła X i było zajebiście, stary klimacik, wszystko do...

źródło: shawnee-smith-amanda-young-saw-x-6512cc8a64043

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@karix98: Jedna z najlepszych części i świetny powrót marki po latach. Jigsaw i Spirala nie mają porównania. O ile Spirala jako spinoff jeszcze dla mnie ujdzie, tak Jigsaw to była tragedia. No i scena po napisach - miodzio. Na plus że Amanda wróciła i odgrywała istotną rolę przez cały film.

Taka ciekawostka - w szóstej części John rozmawiał z Williamem (tym ubezpieczycielem) o jakiejś eksperymentalnej metodzie leczenia przez lekarza z
  • Odpowiedz