• 10
no to jestem w Bratysławie z coffeedesk.pl i dziś wielki dzień parzenia dripòw i syphonòw na festiwalu kawy organizowanych przez Standard :)
chyba nawet spotkamy sie z Rubensem Gardelli więc może być sympatycznie :)
trzymajcie kciuki bo to będzie intensywny dzień +)
#kawa #kawatime #coffeeboners #coffeeporn
Swder - no to jestem w Bratysławie z coffeedesk.pl i dziś wielki dzień parzenia dripò...

źródło: comment_wsuaOUNxGexVcX8CAtptwa0oJvO0FCix.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Który młynek do kawy?

#kawatime #kawa

Który młynek do kawy?

  • SEVERIN KM 3874 25.0% (2)
  • SEVERIN KM 3873 25.0% (2)
  • Russell Hobbs 23120-56 Classics 0% (0)
  • Inny - w komentarzu 50.0% (4)

Oddanych głosów: 8

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@D3lt4: nie warto dopłaca do tej Nivony IMO bo i tak żaden z tych młynków nie nadaje się do espresso. Po prostu brakuje skali i równości przemiału.

Jeżeli chodzi o ekspres to ja bym brał Zelmera - bo tańszy i daje radę. Jak złapiesz bakcyla to kupisz coś lepszego, a jak ci wystarczy to spoko. W Severinie można zdjąć z górnego żarna ten plastik i wyciąć sobie z grubszego trochę
  • Odpowiedz
@D3lt4:

Jeden powie tak, drugi nie.
Moim zdaniem nie bo z takich cudeniek zazwyczaj wychodzi lura przez nierównomierne zaparzanie kawy.

Oczywiście tej konkretnej maszyny nie znam i móże jest wyjątkiem od reguły ale nie sądzę. Co do młynka to też go nie znam ale nie polecam ostrzowych gdyż mielą kawę bardzo nierównomierne co skutkuje tym, że małe drobinki kawy są przeparzone a te większe wręcz odwrotnie i kawa wychodzi
  • Odpowiedz
@Glans: Jak ma się nie rozlecieć to lepiej z żarnami ceramicznymi, nie stępią się jak stalowe.


@arcorocFRANCE: kto ci takich głupot naopowiadał?Poczytaj sobie jakie rodzaje żaren są obliczone na jaki przemiał. Stalowe nawet w domowym młynku z palcem w nosie wytrzymują kilka dobrych lat. Żarna ceramiczne też się tępią, tylko na ogół zajmuje im to trochę dłużej. Poza tym są bardzo wrażliwe na jakiekolwiek ciała niepożądane w młynku
  • Odpowiedz
drugi dzień kiedy w pracy nie piję kawy. zawsze piłem, a teraz tak sobie pomyślałem... po co mam się rozbudzać? aż tak mi nie zależy na efektywności. a później po tych kawach zejście jak wrócę do domu i nie mam na nic siły... i tak sobie teraz klepię powoli kod na chilloucie. czuje dobrze człowiek. #pracbaza #kawatime
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dijuna: haha takie samo założenie mam od dzis, ogólnie kawosz jestem sie nalykam tych kaw rano, a po południu ziewanie, kawa wtedy juz nie klepie, czas sie odzwyczaic
  • Odpowiedz
@Xuxire: Jako kolejny w tym wpisie posiadacz takiego ekspresu potwierdzam - 2 bardzo duże kawy mieszczą się na styk w szklance z duralexu, kubek jest trochę większy. Te wielkości to chyba są obliczone na filiżanki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Witajcie! Jesteście w stanie mi polecić jakoś ekspres do kawy do 1,5k? Czy do takiej kwoty znajdę coś wartego zakupu?
#kawa #kawatime
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stefansiarzewski: Kawiarkę już mają. Czyli mówisz, że w takiej cenie lepiej kupić jakąś dobrą kawę i młynek niż cały ekspres? Ekspres jest też w tym fajny, że klikasz jeden przycisk i Ci robi kawę.
  • Odpowiedz
@Fenxo: żaden ekspres to nie jest "klikasz i robisz kawę" - tylko odkamienianie, czyszczenie rurki do mleka, młynka, wylewanie wody z tacki ociekowej, wlewanie wody do zbiornika etc. Oczywiście wciąż jest to dosyć wygodne, ale takie minimum to Nivona za jakieś ~1800pln, żeby miało ręce i nogi. Przyzwoite młynki startują od 250pln, do tego kilogram dobrych ziaren to tak jakieś ~150zł i masz świetny prezent ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz